Mauro Zárate byl znovu o přestávce střídán. Proč?

21/11/11 -

21/01/11 - V utkání proti Cagliari trenér domácích Cladio Ranieri zariskoval. O poločase stáhl ze hřiště Maura Zárateho. Argentinec byl přitom na hřišti jasně nejaktivnější a pokud chtěl kouč oživit ofenzivní hru o kreativního Álvareze, měl vystřídat někoho jiného. Aspoň tak to na první pohled vypadalo.

Zarate byl o poločase střídán podruhé za sebou. Stejný osud ho potkal i v zápase proti Juventusu. Co Ranieriho k tomuto tahu vedlo? Díky tomu, že na poslední chvíli vypadl ze sestavy tvůrce hry Wesley Sneijder, rozhodl se Zarate vzít na sebe víc odpovědnosti, než by měl a snažil se o působení ve větším prostoru než měl vymezeno. Párkrát dokonce blokoval Coutinha, který měl v pozici za oběma útočníky hrát.

Argentinský útočník byl skutečně aktivní. Za první poločas stihl vystřelit čtyřikrát, což je dvakrát více než jeho spoluhráči. Jednou dokonce nastřelil z přímého kopu břevno. Problém byl ale v přesnosti jeho přihrávek. Pouze 57% úspěšnost, což je o celých 30% méně než kterýkoliv jeho spoluhráč. Nikdo mu jeho aktivní hru nemůže odepřít, ale na hru týmu měla spíš špatný vliv. V po zápasových komentářích byla od odborníků hodnocena negativně.

Zárate hraje hlavně sám a ne v týmu. Před zápasem sice vtipkoval o tom, že má ve smlouvě bonusy za asistence, ale svou hrou své spoluhráče spíš frustruje než by jim pomáhal. Už i od Ranieriho si vysloužil kritiku a radu, aby dával balóny z nohy dřív.

Pokud by hrál stále stejným způsobem tak to může dospět až daleko, že v momentě kdy dostane na polovině soupeře míč, všichni spoluhráči se otočí a půjdou zpět, protože budou vědět, že už jim míč nevrátí a bude se snažit projít přes několik protihráčů. Pokud k tomu přidáme jeho problematickou povahu vychází nám, že nákup tohoto hráče nebyl trefou do černého. Prozatím.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: FCInterMilano.com/Football-Italia.net

286x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy