Serie A 14.kolo – Souhrn

05/12/11 - V týdnu se hrála atraktivní dohrávka mezi Neapolí a Juventusem. Výborný zápas ve vynikající atmosféře skončil 3:3, první půle patřila domácím, druhá hostům. V základní sestavě Neapole nastoupil Goran Panděv a dokázal vstřelit dva góly. Třetí gól domácích dal Marek Hamšík, který ještě předtím proměnil penaltu. Rozhodčí jí ale nechal opakovat, Marek však na podruhé selhal. Zápas se vůbec nepovedl Pirlovi.

AC Milán si odváží tři body za výhru 2:0 v Janově. AC byl celý zápas lepší, v 55.minutě byl vyloučen Kaladze, Ibrahimovič proměnil penaltu. Zápas byl kvůli slznému plynu v hledišti na pár minut přerušen. Domácí Kucka je zraněný.

Inter připravil další zklamání svým fanouškům, když doma prohrál s Udinese brankou Isli.

V Neapoli viděli diváci šest branek, za velkého deště domácí porazili zachraňující Lecce 4:2. Porážku a poslední místo v tabulce neustál trenér Lecce Eusebio Di Francesco, kterého střídá bouřlivák Serse Cosmi.

Nedělní program otevřela domácí prohra Catanie s Cagliari. Jediný a krásný gól zápasu dal Segundo Ibarbo, který obešel dva protihráče a brankaře. Juventus sedmdesát minut marně dobýval branku pasivní Ceseny než se prosadil střelou Marchisio. Na dvoubrankové vedení zvýšil z podivně nařízené penalty v této sezóně dobře hrající Vidal.

Bologna porazila Sienu gólem nestárnoucího Marka Di Vaia. Chievo Verona remizovalo bez branek s Bergamem.

Fiorentina porazila 3:0 AS Řím na branky i na vyloučené. “Giallorossi“ změnili před sezónou vedení i hodně posílili, zatím ovšem tým podává stejné výkony jako Inter. Římané dohrávali nakonec v osmi, když byli postupně vyloučeni Juan, Gago a Krkič.

Stadion Ennio Tardini v Parmě byl svědkem veliké mlhy a bezbrankové remízy s Palermem. Kolo bude ještě dohráno zápasem mezi Laziem a Novarou.

SSC Neapol - US Lecce 4:2

Branky: 26. Ezequiel Lavezzi, 33. Edinson Cavani, 42. Blerim Džemaili, 82. Edinson Cavani - 54. Luis Muriel, 90+4. Daniele Corvia

Calcio Catania - Cagliari Calcio 0:1

04.12. 12:30

Branky: 64. Segundo Ibarbo

Juventus FC - AC Cesena 2:0

04.12. 15:00

Branky: 72. Claudio Marchisio, 83. Arturo Vidal (pen.)

Bologna FC - AC Siena 1:0

Branky: 28. Marco Di Vaio

Chievo Verona - Atalanta BC 0:0

ACF Fiorentina - AS Řím 3:0

Branky: 17. Stevan Jovetić (pen.), 44. Alessandro Gamberini, 86. Santiago Silva (pen.)

Parma FC - Città di Palermo 0:0

04.12. 20:45

05.12. 20:45 SS Lazio - Novara Falcko

Příští kolo Inter hostí Florentinu, ta nastoupila toto kolo v této sestavě: Artur Boruc, Lorenzo De Silvestri, Alessandro Gamberini, Mitja Nastasić, Manuel Pasqual, Valon Behrami (90. Gianni Munari), Riccardo Montolivo, Juan Vargas, Andrea Lazzari (81. Amidu Salifu), Alberto Gilardino (63. Santiago Silva), Stevan Jovetić.