Piero Ausilio se rozpovídal a své kariéře v Interu

15/06/12 - Už patnáct let působí u ’modročerných’, kde původně začal jako ředitel u akademie týmu. Později se přesunul k hlavnímu mužstvu, kde je nyní na postu sportovního ředitele. Pro Skysport 24 se Ausilio rozpovídal o tom, jakých jeho patnáct let kariéry u týmu bylo.

Jako první přišla řeč na vynikající fotbalové výsledky Primavera týmu. „Neřekl bych, že to přišlo z nenadání, bylo za tím mnoho plánování. Už jsem to několikrát zmínil, že více jak deset let bojujeme o tituly a velmi často se nám je také podaří získat, když vezmete v úvahu těch patnáct nebo kolik to bylo za posledních deset let. Velmi dobře si ta finále pamatuji, jelikož jsem byl zahrnutý v šesti a vemte si kolik plánování, tvrdé práce a odhodlání to obnáší.”

Nejen ve výsledcích je mladší tým Interu tak dobrý, ale také v tom, jaké hráče vyprodukoval. Bardi, Santon, Obi, Destro a Balotelli, ti všichni byli v Primaveře. „Toto je největší uspokojení. Vyhrávat tituly je úžasné, ale nejhlavnější je to, jací hráči odtamtud vzešli,“ řekl Ausilio.

Dva z hráčů, kteří působili v Primavera týmu, jsou nyní v reprezentaci Itálie na Mistrovství Evropy a dalších šest v reprezentaci do 21 let. „Doufáme, že brzo je také uvidíme v našem A týmu,“ prozradil Ausilio své plány a dodal, že po patnácti letech jeho kariéra u Interu rozhodně nekončí. Nedávno podepsal smlouvu na další tři roky a plánů má s týmem mnoho. Mluví se třeba o tom, že by do A týmu přestoupil Samuele Longo. Jestli se Ausiliovi sázka na mladé hráče z Primavery vyplatí, se uvidí už v nadcházející sezóně.

Autor: Eva Liba

Zdroj: Inter.it

206x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy