Stramaccioni: Bojovali jsme jako velký tým

08/10/12 - Inter potřetí za sebou ovládl derby a svou nadvládu v Miláně prodloužil minimálně do února, kdy je na programu odveta. AC porazil 1:0, jedinou branku vstřelil již ve 3.minutě hlavou Walter Samuel. Zápas velmi prožíval trenér Andrea Stramaccioni a tentokrát při hodnocení a charakterizování svého týmu zdrženlivý příliš nebyl. "Myslím, že jsme si vedli dobře hned ve dvou věcech. První je způsob, jakým jsme přistoupili ke hře. To je něco, na čem jsme hodně pracovali. Chtěli jsme mít silný začátek a toto byl nejlepší start do zápasu v sezoně. Druhou věcí, která mě potěšila, je reakce týmu na situaci, která vznikla tím, že byl Nagatomo vyloučen," řekl kouč.

"Dokázali jsme AC Milán ubránit v akcích na krajích pokutového území, kde jsou velmi dobří. Díky těmto dvěma aspektům jsem s výkonem velmi spokojen. Ukázali jsme charakter velkého klubu. Inter má nyní 15 bodů a na čelo tabulky ztrácí 4. "Znovu opakuji, tabulkou se netrapme. Jde tu o to, že chlapci se stále zlepšují. Jak psychologicky, tak organizačně na hřišti. Myslím, že to, že jsme jim nedali příliš prostoru, je známkou duševní síly."

Přestože hrál Inter takřka celý druhý poločas v oslabení, podle trenéra AC Massimiliana Allegriho zápas ovlivnil rozhodčí a určitě tím nemyslel ve prospěch jeho týmu. Stramaccioni se o sudích ale bavit nechtěl: "Pojďme se bavit o fotbale. Rozhodčí řídili těžký zápas a udělali to, jak nejlépe mohli. Při jedné situaci jsem se sice neudržel, ale prosím odpusťte mi to, jsem v Serii A nový. Vždycky musíme respektovat rozhodčí, ale pokud chce někdo tvrdit, že AC byl ukřivděný a my ne, tak bychom se mohli podívat na obě dvě situace, ve kterých Nagatomo dostal žlutou kartu. Nemyslím, že by nám rozhodčí pomohli."

"Potřebujeme být víc důslední při napadání soupeře. To je naše největší slabost v tento moment, ale cítím, že mám velmi dobře organizovaný tým, schopný svému soupeři ublížit. Dnes to byla show hráčů. Naštvalo mě jen, když jsme dvakrát zbytečně ztratili míč, u obou ztrát byl myslím Juan, a AC Milán nás za to mohlo potrestat." Na konci zápasu křičel trenér na fanoušky na Curva Nord, že to je jejich vítězství. "Těší mě jedna věc, kterou prezident říká a to, že jsem velmi pracovitý. Fanoušci na konci vyvěsili transparent o mě, ale nemyslím, že jsem si ho zasloužil, protože jsem ještě ničeho nedosáhl. A ještě jedna věc. Po prohraném zápase se Sienou na nás ostatní pískali, zatímco Curva Nord nás podržela. Oni mě nikdy nezklamali," řekl Stramaccioni.

8.kolo je na programu za 14 dní 21.října od 15 hodin. Nerazzurri hostí Catanii.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

328x
Související zápas
Neděle 07/10/12 20:45
Serie A, 7.kolo
AC MILÁN
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy