Antonio Cassano: Až skončím s fotbalem, budu tlustý

16/10/12 - Velký rozhovor poskytl Antonio Cassano na začátku tohoto měsíce televizní stanici Mediaset Italia 2. Tradičně vyprávěl historky, usmíval se a všemožně vtipkoval. Ve studiu s ním byl i bývalý Interista Evaristo Beccalossi. Část rozhovoru vám nyní přinášíme.

Cassano je po příchodu do Interu ve velké formě. Jedná se o jeho životní formu? "Pokud se jedná o střílení branek, tak pravděpodobně ano, ale stále cítím, že můžu být lepší," řekl Cassano, který je se čtyřmi brankami aktuálně nejlepším střelcem týmu. "Jak moc můžu být ještě lepší? Nedokáži říct. Jenom vím, že se cítím dobře. Předvádím dobré výkony a to je důležitá věc proto, abych mohl být šťastný. Ještě nedávno jsem byl šest měsíců bez pohybu. Teď v tréninkovém centru pracuji dva měsíce a cítím se dobře.""V kádru se musím cítit důležitý a v Pinetině (vesnice La Pinetina, Sportovní centrum Angela Morattiho blízko Appiano Gentile) se o to každý snaží, včetně prezidenta. Cítím, že každý v klubu mi věří. Je pravda, že peníze jsou pro mě důležité, ale díkybohu už jsem si něco stranou našetřil, takže to není jediná věc, o kterou tu jde," usmíval se rodák z Bari.

"AC Milán? Nikdo mi nic k prodeji Zlatana Ibrahimoviče vůbec neřekl. Teď jsem ale za to rád, protože Inter byl můj sen. Něco, co si budu z předchozího angažmá pamatovat? Ano, vyhráli jsme scudetto, měl jsem skvělý vztah s ostatními spoluhráči. Speciálně s Maurem Tassottim."

"V Interu velmi dobře vycházím s Yuto Nagatomem. Je to skvělý hráč, který se vždycky usmívá, od rána do noci. Fotbal je štěstí a pohoda, bez ohledu na výsledky, které uděláte. Fotbal je nejlepší věc na světě."

"Mnohem raději než skórování mám asistence. Když za svůj tým vstřelím branku je to samozřejmě lepší, ale znovu opakuji, zas tolik na tom nezáleží. Jsem přesvědčen, že je lepší na gól raději nahrát. Nejlepším střelcem bude Diego Milito. Derby? O tom, kdo je lepší rozhodne celá sezona. Hraji za Inter, tak je normální, že ho považuji za lepší tým."

"Často se mě ptají na ten letní přestup. Kdo udělal lepší obchod Inter nebo AC, který za mě získal Pazziniho? Podle mě není nutné to srovnávat. Giampolo je můj přítel a jsem přesvědčen, že si povede dobře. Oba dva jsme byli předtím nešťastní ze situace, v které jsme se nacházeli a vybrali jsme si nejlepší možné týmy. AC ublížil víc odchod Thiaga Silvy než Ibrahimoviče, protože obránce byl uklidňujícím prvkem defenzivy, dokázal bránit i jít do brejku. Od Ibrahimoviče střílení gólů očekáváte, ale Thiago byl pro tým důležitější."

Bývalý nejlepší hráč světa a Interu Ronaldo se snaží v jedné brazilské reality show zhubnout. Jak to vidí Cassano? "Jsem si jistý, že až skončím s fotbalem, budu velmi tlustý."


Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

325x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy