Cassano mladší spoluhráče na tréninku urážel

05/03/13 - Ještě v sobotu odpoledne byl Antonio Cassano považován za jednoho z nejdůležitějších hráčů Interu. Mluvilo se o jeho produktivitě a prodloužení smlouvy. Slušné bonusy si vydělal nejenom za starty v zápasech, ale i za vstřelené branky a asistence. Dařilo se mu mnohem lépe než v konkurenčním AC Milán. Večer se však pak objevila překvapivá informace. Pohádal se s trenérem a došlo i na nějakou strkanici. FantAntonio byl zpět se svoji pověstí problémového hráče. Co se najednou mohlo změnit, že se neshodne s koučem? Stramaccioni ho pravidelně staví, Cassanovi se daří, tak v čem může být problém?

Neshody v jejich vztahu jsou zřejmě dlouhodobějšího rázu. Antonio je frajer, o jehož namyšlenosti nikdo nepochybuje. Možná se po problémech se srdcem změnil, ale ne tolik, aby se z něho stal chlapec příjemný a milý ke všem ostatním. Podle Corriere dello Sport má velmi špatný přístup k mladým hráčům. Vzhledem k tomu, že jich je teď v Interu hodně, dá se říct, že většinu týmu nemusí nebo se k ní aspoň nechová jako velký kamarád. Na tréninku je na mladíky zlý a uráží je za chyby, které dělají.

Stramaccionimu také vadí, že italský útočník má nadváhu. Vážení probíhá každý týden a Antonio je těžší a těžší. Trenér nemá rád ani jeho provokativní řeči. Ostatně právě jedna z nich byla rozbuškou k tomu, že po hlasité výměně názorů je od sebe museli oddělovat hráči. Když v sobotu Stramaccioni ukončil trénink, řekl Cassano dost nahlas: "Tak chlapci, tohle byl závěrečný hvizd José Mourinha." Andrea tuto narážku moc dobře nevzal...

O tom, že má Cassano horkou hlavu se ví. Teď však navíc ještě jeho manželka čeká druhé dítě a tak je možné, že s ní může mít doma problémy. V tomto stavu jsou některé ženy trochu emočně labilnější...

Jak se dostaly informace ven z kabiny do novin? Údajně to samotní hráči nenapráskali, ale oni často mluví se svými agenty a ti pak mají kontakty v médiích, kde na takovéto novinky doslova čekají.

Stramaccioni hráče z týmu nevyřadil a na zápas s Catanii mu dal jen volno, protože doposud hrál pravidelně a potřeboval si odpočinout. V pátek a v sobotu měl hráč pohovor s lidmi z vedení. Klub nejdřív přemýšlel, že si nechá poradit od svazu, jak velkou pokutu má Cassanovi dát. Nakonec to ale asi vyřešil sám a stanovil částku na 40 tisíc eur. Antonio si svoji chybu uvědomil a v pondělí se v kabině před všemi hráči omluvil. "Chci se omluvit za to, co se stalo," řekl.

Na tréninku působil velmi profesionálně. Tvrdě makal a příkladně poslouchal pokyny trenéra. Bylo vidět, že oběma na Interu záleží.

Co k incidentu říkají lidé, kteří nejsou v Interu? Luigi Garzya, bývalý spoluhráč z Bari, tvrdí, že Antonio není špatný kluk: "I když se chová občas tímto způsobem. Chyba je také u trenérů, kteří se s ním snaží kamarádit. To je špatný přístup." Trenér AC Milán, odkud Cassano přišel, Masssimiliano Allegri říká, že s ním v kabině žádný problém neměl. "Bylo to jeho rozhodnutí odejít. Nemůžu na něj říct nic špatného. Choval se zde dobře." Jeho hráč a bývalý Interista a také bývalý spoluhráč Cassana Giampolo Pazzini na dotaz novinářů jen prohodil: "Kdo je krysa? Vím to. Ve skutečnosti to ví každý, ale nemůžu to říct." O Pazziniho Stramaccioni nestál, proto se ho v létě s lehkým srdcem zbavil...

K situaci se vyjádřil i trenér ruské reprezentace Fabio Capello, který hráče vedl v AS Řím a Realu Madrid: "Je to velmi dobrý kluk, velkorysý a s velkým talentem. Ale neví, že jsou limity. Vidí fotbal určitým způsobem a sám ví, že někdy u spoluhráčů ztratí respekt. Doufal jsem, že se po narození dítěte trochu uklidní. Musí pochopit, že v životě jsou někdy chvíle, kdy musí přijmout rozhodnutí jiných. Je škoda, že nezná hranice, mohl by toho ve své kariéře dosáhnout mnohem víc."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Sky/Corriere dello Sport/La Gazzetta dello Sport

400x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy