Moratti: Jednání s Thohirem? Ještě aspoň měsíc

19/09/13 - Agentura ANSA vydala zprávu, že příští týden Massimo Moratti konečně prodá část klubu Ericku Thohirovi. Indonéský businessman bude vlastnit 70% klubu. Moratti má zůstat prezidentem. Co na to ale on sám dnes řekl v rozhovoru s novináři před sídlem klubu v Miláně?

Bylo dosaženo dohody? "Ne. Byla to jen příležitost se o trochu víc zase poznat. Také jsem se setkal s lidmi, který by s Thohirem do klubu přišli. Šlo o to se spíš víc seznámit, než dojít k nějakému rozhodnutí. Žádný velkým problém jsme řešit nemuseli," řekl majitel, který klub vlastní od roku 1995.

Mohou do klubu vstoupit další potenciální investoři z Indonésie? "Ano, ale nic podstatného se tím nezmění."

Co chybí k dohodě? "Rozhodnout a porozumět tomu, kdy bude ten správný čas. A ať jsme s tím spokojení. To je důležité."

Stále se mluví o velikosti podílu a rolích? "Role jsou skutečně poslední věcí na světě, která by mohla dělat potíže. Je to prostě o tom, že takovéto věci mají daleko k jednoduchosti. Je to vše komplikované. Celá dohoda by mohla padnout kvůli jakékoliv nejasné maličkosti. Z osobního pohledu vidím v jednáních pokroky. Zaujali mě charaktery lidí, s kterými jsem se setkal. Tento aspekt je pro mě velmi důležitý."

"Moje rodina v klubu zůstane. V nějaké roli. Hráči Interu mají v tuto chvíli hodnotu zhruba 100 milonů eur. Pokud chceme na této úrovni zůstat, musíme nastavit nějaké zákonitosti. Inter nemůže být na jiné úrovni."

Budete nadále prezidentem? "Nevím. O tom ani teď nepřemýšlím. Myslím, že nebudu." Opravdu ne? "Nevím. Nemyslím si to," zopakoval Moratti a usmál se.

"Co bude dál? Potřebujeme se zase sejít a víc si popovídat. Hádám, že to zabere měsíc, pokud vše půjde hladce. To samé jsme ale říkali před třemi měsíci. Nic závazného dohodnuto nebylo."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

255x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy