Moratti: Musíme se zlepšit

21/10/13 -

Po remíze s Turínem nezářil štěstím ani prezident a teď již i bývalý majitel klubu Massimo Moratti. Stejně jako ostatním se mu nelíbil výkon rozhodčího. Přinášíme vám část rozhovoru s novináři, kterým se stejně jako každý jiný den ochotně vyzpovídal před sídlem společnosti Saras.

Nebyl konec zápasu trošku jako kopanec do zubů po týmovém výkonu a přístupu a zapálení hráčů? "Ano, to bez obav byl. Skvělý zápas, přestože hrál tým od začátku v oslabení, dokázal hrát dobře. Hráči do toho dali vše. Výsledek trochu bolí, na druhou stranu, takové věci se stávají."

Jste stejně jako Mazzarri naštvaný na rozhodčího? "Řekněme, že pro nás rozhodně nepískal, ale na to jsme docela již zvyklí. Možná nám i mírně ublížil, ale ne rozhodujícím způsobem. Mám velké pochybnosti o penaltě. Ale to je věc rozhodčího. Je jich na hřišti víc, aby si případně pomohli."

Měli by se upravit pravidla, když je spáchán faul při jasné gólové šanci? "Nejférovější je vždy nechat toto rozhodnutí na sudích. Pak si pořád ale můžou nějací lidé stěžovat. Jenže toto je právo rozhodčího. To by tam již mohl být rovnou počítač. Rozhodčí má dělat rozhodnutí na základě toho, co vidí. Včera ale viděl i něco navíc."

Mazzarri je na hráče naštvaný, vypadá to, že to již není ten Inter ze začátku sezony. Souhlasíte? "Je to tak. Začátek skutečně nebyl dobrý. Několikrát byli hráči zaskočeni. Pak se do hry vrátili, ale potřebujeme víc jistoty, aby se toto nestávalo příliš často. Protože pak musíme tvrdě bojovat celý zápas, abychom to napravili."

Sledoval zápas Erick Thohir z Indonésie? "Ano, samozřejmě. Poslal mi pár sms zpráv o tom, jak se během zápasu cítí. Na konci také nechápal, co se stalo. On ale takovým věcem rozumí a má proto pochopení." A vy? "Naučil jsem se tomu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

208x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy