Mazzarri: Příští sezonu systém změníme

12/05/14 - "Jsem potěšen tím, jakým způsobem jsme tento rok věci zvládli. Na finální soudy ale počkejme na poslední utkání," řekl Walter Mazzarri po výhře na Laziem v předposledním kole. Inter má již nyní jistou Evropskou ligu pro další sezonu. Trenér dále mluvil o tom, že se herní systém změní.

"Kluci byli odhodlaní vrátit se po derby zpět. Zvládli to výborně a otočili nevýhodnou situaci během minuty. Pískot? Vážně jsem ho neslyšel. Byl jsem koncentrovaný na hru. Jsem největší fanoušek týmu, pokud se prohraje, jsem první, kdo v noci nemůže usnout. V tomto divném roce se mohlo stát cokoliv, včetně prohry v derby. Nemyslím si, že by to bylo poprvé, ale šlo o způsob prohry. Jsem trenér, mám zodpověděnost a tak je to v pořádku. Byl to těžký rok a jsem trochu unaven."

"Kovačič? Roste. Potřebuje zapracovat na hodně věcí a jeho zlepšení jsou vidět v každém zápase. Víme, že to v něm je, protože přišel k nám jako mladý chlapec. Chtěl bych poděkovat mým pomocníkům, udělali to, co jsem jim říkal a díky tomu mu pomohli. Myslím, že s tímto hráčem udělali neuvěřitelnou práci. Je to osobnost a obrovský talent. Potřebuje se jen naučit, jak svých možností co nejlépe využít a být přínosem pro tým. Dnes vytvořil gólové šance a i v ostatních věcech si vedl velmi dobře."

"V příští sezoně systém změníme. Mám v hlavě jasnou ideu. Už v lednu mi bylo vše jasné, ale museli jsme si vybrat. Teď na konci sezony vím, že se to společně pokusíme přebudovat. Nesouhlasím s tím, že můj tým hraje na brejky. Můj fotbal je trochu jiný, záleží na kvalitách každého hráče, kterého máme."

"Srovnání s Neapolí? Myslím, že všude je to stejné. Řekněme. že by bylo dobré, kdyby fanoušci měli aktuální informace a věděli, jaké problémy právě řešíme. Pokud chtějí lidé rozumět problémům, porozumí. Pokud ne, tak ne. Svět, ve kterém žijeme, je velmi rychlý. Emoce každý vyjadřuje zcela svobodně na takových vychytávkách jako jsou sociální sítě. Ironicky řečeno - mockrát."

"Evropská liga? Na tabulku jsem se celou sezonu nedíval, vyhledávat ji nebudu ani teď. Vždycky jsem říkal, že tento rok je o sbírání informací. Naše myšlenky jsou jasné. Jestli máme teď hotovo? Ne, ještě je jeden zápas. Musíme získat co nejvíce bodů."

"Jsem šťastný ze zápasu i s Javiera. Říkal jsem chlapcům, že kvůli němu musíme odehrát pěkný zápas a vyhrát. Pro něj a pro jeho rozlučku. On je vzorem. Vítězství patří jemu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

249x
Související zápas
Sobota 10/05/14 20:45
Serie A, 37.kolo
INTER
LAZIO
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy