Thohir: Vidič přichází i z marketingových důvodů

23/05/14 -

Přinášíme vás druhou část velmi zajímavého rozhovoru s majitelem a prezidenta klubu Ericka Thohira. Podrobně v něm vysvětluje marketingové úmysly klubu. Proč klub koupil Vidiče? A proč Hernanese?

"Na valné hromadě vlastníků jsme se dohodli na reorganizaci klubu, to je důvod, proč nyní máme společnost MediaCo, která se zaměří na media a sponzoring. Je to důležité pro management, když děláme rozhodnutí, děláme ho kolektivně. Pokud jednáme s našimi sponzory jako Nike a Pirelli, chceme znát také jejich potřeby."

"Když se podíváme na naši pozici v Asii, tak tam máme skoro 120 milionů fanoušků. Inter je známý a to je dobré v porovnání s ostatními kluby. Když se ale podíváme na seznam našich hráčů, tak známí jsou jen dva nebo tři. Jedním z nich je samozřejmě Nagatomo. Toto je také důvod, proč přichází Vidič. Stále hraje za Manchester United v lize, která je v Asii nejsledovanější. A také je tam kapitánem. Vidíme v něm jeden z našich marketingových nástrojů. Současně je ale velmi dobrý a silný obránce. Trenér a sportovní ředitel ho chtěli a náš komerční tým souhlasil. Důležitý byl také rozpočet."

"Jiným příběhem je Hernanes. Zaplatili jsme za něj velké peníze. Ze sponzorského bodu pohledu je Brazílie jedním z velkých trhů. To je proč jsme cítili, že bude nejenom dobrý pro tým, ale i z komerční perspektivy, například při spojení s Pirelli, Nike a jinými partnery. Já sám nedělám rozhodnutí, děláme je společně. Nekupuji hráče, kupuje je Inter."

"Pro reorganizaci máme dvě společnosti: Inter a MediaCo. U Interu začínáme se vstupenkami, akademiemi, tour a merchandisingem. MediaCo se zaměří na televize, sponzorství. Při reorganizacích zajímá banky náš obchodní plán. Jsou s ním spokojeni. Patnáct nejlepších klubů má v průměru výdělky 260 milionů, Inter má něco pod 200. A Inter je top tým."

"Na setkání vlastníků jsme diskutovali o třech pilířích, které máme. Číslo jedna je udělat zdravý klub reorganizací. To je důležité pro zvýšení příjmů, což je druhý úkol. Pak je tu disciplína po finanční stránce."

"Pokud se podíváte na mnoho ostatních klubů, v anglické lize nebo také na Real Madrid či dokonce Bayern Mnichov, mají podobný obchodní model. Vyrovnaný rozpočet na tým a na platy dávají maximálně polovinu zisků. To je pilíř číslo dva. Inter je stále jedním z nejvíce utrácejících klubů v Itálii, protože náš příjem je mnohem vyšší než u jiných klubů."

"Třetím pilířem je internacionalizace a globální působnost. To je důvod, proč jsme se dohodli s Indií na naší akademii, práce pokročily i v Japonsku, Číně, Jihovýchodní Asii a v USA také. Také v Číně máme partnera pro náš web a jednáme i v dalších zemích. Pak také cestujeme. Rozhodli jsme se jet do USA a příští rok možná do Asie. Díky všem těmto strategiím chceme zvýšit náš příjem, ale musíme to dělat s rozvahou."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

306x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy