Inter s Mazzarrim je blízko rekordu

01/11/14 -

Inter hraje dnes večer s posledním týmem tabulky Parmou. Pokud vyhrají, vytvoří nový rekord. Tušíte jaký? Více se dozvíte v článku. Naposledy, když nerazzurri hráli s aktuálně nejhorším týmem Serie A, prohráli doma s Cagliari 1-4. Trenér Walter Mazzarri na tiskové konferenci před večerním zápasem, který začíná ve 20:45 a živé ho vysílá Digisport 1, mluvil nejenom o soupeři. Pár slov věnoval Cassanovi, Palaciu, Dodovi, Juanu Jesusovi, Kuzmanovičovi a dvěma mladíkům Puscasovi a Bonazzolimu. Co si o nich myslí?

"Parma bude těžký soupeř. Sice nemají moc bodů, ale pár jejich zápasů jsem viděl. Když hrajete s někým, kdo hraje na svém hřišti, tak je to vždy těžké," tvrdí Mazzarri.

"Cassano? Má skvělou sezonu, je ve formě a všichni víme, co dovede. My jsme ale Inter a řešíme hlavně nás, pokud budeme dělat věci správně, uspějeme. Zesilující pískot? Zajímám se jen o můj tým, externí věci jdou mimo nás. Žijeme v demokracii, fanoušci mohou vyjadřovat své názory a my jsme profesionálové."

"Jestli je Palaciovo problém psychologického rázu? Když se dvakrát nebo třikrát ocitne v zápase před gólmanem, znamená to, že hraje dobře. Dobře se pohybuje a rozumí si se spoluhráči. Je mnoho důvodů, proč nevstřelil branku. Každý střelec si někdy projde horším obdobím. Když jsem vedl Cavaniho, byl na tom stejně. Řekl jsem mu - zapomeň na to a za chvli byl zpět."

"Kdy bude hrát Puscas a Bonazzoli? Jsou to dva velmi zajímaví hráči, kteří se od loňského léta velmi zlepšili. Jejich trenér v primaveře odvedl skvělou práci. My jsme ale Inter a potřebujeme hráče, kteří jsou efektivní a zřetelní. Určitě víte, co znamená debut v tomto dresu pro tyto mladé chlapce. Ve správný čas se na hřišti objeví."

"Dodo má menší problémy, ale ještě jsem ho nedokázal střídat. V moderním fotbale potřebujete tempo a rytmus. Je jasné, že by potřeboval odpočinek a proto za to platí svou daň. Ještě jsem ale nebyl schopen najít na to prostor. Kuzmanovič? Ano, je svěží a večer bude hrát. Je kandidát do základní sestavy. Všechny dveře, pokud jde o něj, má otevřené."

"Juan Jesus? Ano, je překvapením sezony, ale už loni jsem říkal, že má na to se dostat do základní sestavy brazilské reprezentace. Má fyzické předpoklady, které mu umožňují hrát pořád a to nám hodně pomáhá."

Inter dvakrát za sebou v lize vyhrál. Pokud by se to povedlo potřetí, bylo by to vůbec poprvé pod Mazzarrim. "Chlapci se zlepšují. Potřebujeme najít kontinuitu a výsledky přijdou," tvrdí bývalý kouč Neapole.

Loni se hrálo méně zápasu a bylo i méně zraněných. Souvisí to spolu nějak? "Myslím že ne. Vždycky byl někdo mimo hru. Někteří hráči už přijeli po MS zranění a nějakou dobu pravidelně netrénovali."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

326x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy