Mancini: Výhra je nejdůležitější

07/01/16 -

"Empoli doma je vždy těžkým soupeřem. Giampolo zde odvedl skvělou práci, věděli jsme, že od začátku to nebude proti nim snadné," řekl Roberto Mancini o soupeři, kterého jeho svěřenci porazili klasickým výsledkem této sezony 1-0. Jedinou branku vstřelil na konci prvního poločasu Mauro Icardi. "Empoli mělo 4 výhry v řadě a jednu remízu."

"Ochranou známku na výhru 1-0 nemám, ale není to ideální. Samozřejmě ale počítá se hlavně ta výhra. V závěrech zápasů se vždycky o výhru bojíme, obrana ale pracuje velmi dobře, dostali jsme velmi málo gólu v Serii A, takže pochvala pro celý tým."

"Když si uvědomíme, že se hrálo po vánoční přestávce, tak jsme spokojení. Měli jsme šanci, abychom zvýšili na 2-0, ale po naší chybě mohli domácí i vyrovnat. Icardi? Góly dává pořád, jsme spokojení. O přestávce jsem mu říkal, ať se moc nestahuje, že tam je i Brozovič a Kondogbia. Náš výkon? V prvním poločase nám dělali potíže, dobře si nahrávali v záloze a my jsme byli příliš pomalí."

"Kondogbia? Dnes se mi líbil. Každý se na něj ale dívá rozdílně. Hodně se zlepšil. Udělal pár excelentních věcích, ale na jiných ještě potřebuje zapracovat, ale jsem spokojený. Jovetič? Mám ho rád, ale někdy prostě někdo na té lavičce zůstat musí. Možná změníme taktické rozestavění. Dokáže vstřelit i víc než 15 branek."

"Tým nyní hraje systémem 4-3-3 nebo 4-4-2, ale věcí se změnilo jen pár. Líbí se mi hra se dvěma útočníky, ale v některých zápasech potřebujete pokrýt jiné prostory na hřišti."

"Penaltový faul na Pucciarelliho? Nejsem si jistý, ale mě přišlo, že to faul nebyl. Pucciarelli vystrčil nohu k Murillovi, protože tu penaltu chtěl. Murillo běžel přímo, Pucciarelli se roztáhl..."

Pokud Inter porazí v neděli Sassuolo, stane se zimním mistrem. V polovině soutěže bude mít nejvíce bodů. "Je to jako vyhrát horskou etapu na kole. Ve skutečnosti se to tak nepočítá, teď jsou v tabulce všichni nablízku."

"Eder? Myslím, že ho Sampdoria neprodá. V lednu je obecně těžké někoho přivést."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it/fcinternews.it

190x
Související zápas
Středa 06/01/16 18:00
Serie A, 18.kolo
EMPOLI
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy