Desatero zápisků ze zápasu s Pescarou

12/09/16 -

Inter poprvé v sezoně zvítězil. Co stálo za tímto úspěchem? Jak se líbí italská liga Joao Máriovi? Kdo naběhal nejvíc? Jak utkání vidí kouč nebo hráči? Kdo zklamal a kdo naopak zaujal? Vše si můžete přečíst v tomhle článku.

Nejvíc naběhal D´Ambrosio, překvapením Icardi – Fcinternews zveřejnil data o naběhané vzdálenosti jednotlivých hráčů. Na čele se ocitl D´Ambrosio s 11,25km. Za ním se s 10,97 resp. 10,54km umístnili Joao Mário s Bánegou. Na čtvrtém místě se překvapivě ocitl Icardi, kterému většinou pohyb bez míče není vlastní. Tentokrát ale o 31 metrů překonal desetikilometrovou hranici.

Caprari vypadá slibně – Gianluca Caprari, který se k týmu připojí budoucí léto, odehrál za domácí výborný zápas. Za zmínku stojí zejména akce z konce první půle, kdy si nádherně obhodil Murilla a pak míč naservíroval Memushajovi. Tifosi se mají budoucí sezonu na co těšit.

Handanovič čaroval – Slovinský gólman vytáhl hned několik zákroků na světové úrovni a byl tak pro výhru důležitým faktorem. Tygřím skokem zlikvidoval Memushajovu ránu v 52. minutě a také neuvěřitelně vytěsnil na rohový kop prodloužený centr za stavu 1:1.

Je Palacio za zenitem? – Ještě v sezoně 2013/14 nastřílel sedmnáct branek. Teď měl za dvacet minut na hřišti dvě příležitosti: první zazdil zbytečnou přihrávkou a poté nechal vyniknout brankáře Bizzarriho. Jistě, v posledních dvou sezonách nedostává ani zdaleka tolik příležitostí, jako dříve, ale když už nějakou dostane, vypadá to, že Rodrigův zabijácký instinkt je ta tam. Nicméně, trenér se ho v rozhovoru po utkání zastal s tím, že jeho čas přijde, protože je to zkušený profesionál.

Kraje obrany jsou slabinou – Potvrdilo se to, co je známé už dlouho – kraje obrany nedosahují ani zdaleka kvalit její středu. Jediná branka domácích jde na vrub krajnímu obránci: D´Ambrosio fatálně neuhlídal nabíhajícího Bahebecka. Také Santon chyboval, když v 34. minutě neuhlídal Cristanteho, ten ovšem naštěstí v malém vápně selhal.

De Boer se nebojí – Nizozemský trenér dlouho otálel s prvním střídáním. Přišlo až v 74. minutě, jenomže Frank se tím nemazal a poslal na hřiště najednou Palacia, Édera a Jovetiče. De Boer: „Máme dobrý mančaft, někteří se mi zdáli unavení tak jsem tam musel poslat tři svěží najednou.“ Od této chvíle se hrál totální vabank, což se náramně vyplatilo. Zároveň se konečně nebál stáhnout defenzivního záložníka – v tomto případě Medela.

A jak zhodnotil utkání sám de Boer? – „ Viděl jsme, že tým byl hladový po výhře, což bylo pro mně velice důležité. Sahali jsme na zisk tří bodů výborným výkonem v první půli. Po inkasované brance jsme na chvíli ztratili hlavu, pak měli šanci náskok zvýšit, ale my jsme si pak zasloužili vyhrát po vytvoření svých šancí: z pěti šancí co měli oni jsme jim čtyři darovali. To musíme zlepšit.“

Joao Mário pomalu poznává italský fotbal – „Jsem rád za tři body i za svůj debut v Serii A. Tato soutěž se liší od té portugalské. Je tady mnoho kvalitních celků, takže pro vítězství musíte vždy odevzdat maximum. Už jsem viděl Inter hrát proti Palermu, teď se nemůžu dočkat utkání s Juventusem“, nechal se slyšet pro Inter Channel.

Icardi pro Premium Sport: „Není to jen o mně.“ – „Nejde o mé dvě branky, ale o celý tým, který bojoval až do konce. Měli jsme hodně šancí, ale nepadalo to tam, jsem tedy rád za ty dvě branky na konci. Jejich příležitosti? Je to vždy otázkou času, když se hraje vysoko a pak mají rychlý brejk. Byli jsme pořád na jejich půli a to se nám vymstilo, ale nakonec to dopadlo dobře.“

Několik zajímavostí na závěr – Inter vyhrál všech sedm posledních utkání s Pescarou, přičemž vždy vstřelil alespoň dvě branky. Když bereme do úvahy všechny soupeře, v posledních osmi zápasech Serie A černomodří vždy alespoň jednou inkasovali. Pokud se Mauro trefí do brány, je z toho většinou i branka: ze čtyř pokusů směřujících na cíl v této sezoně skončili gólem hned tři.

Autor: Juraj Franko

Zdroj: fcintermilano.com, fcinternews.it, Premium, inter.it