Blog MP: FC Turín - INTER 0:3

25/11/19 - V 13.kole cestoval Inter na ihrisko Turínskeho FC, kde sme nevyhrali dlhé 4 roky. Napriek tomu, tabuľkové postavenie aj súčasná forma napovedala že hráči "nerazzurri" si idú po 3 body. V základnej zostave sa po prvý krát od zranenia predstavil na pravom krídle Danilo Dambrosio.

V sobotu večer to bol zaujímavý zápas, kde ihrisko vyzeralo byť vhodné skôr na vodné pólo, než futbal, Vecino bol najlepší a Valero najrýchlejší na ihrisku. Poďme ale pekne postupne...

FCc Turín 0:3 INTER

Základná zostava: Handanovič (c) - Godin, De Vrij, Škriniar - D´Ambrosio (83.Dimarco), Vecino, Brozovič, Barella (45.+3 Valero), Biraghi - Lukaku, Lautaro (69.Candreva)

Absencie: Alexis, Politano, Gagliardini, Asamoah, Sensi.

Góly: 12.Lautaro 0:1, 32.De Vrij 0:2, 55.Lukaku 0:3

ŽK: Lautaro, D´Ambrosio, Škriniar

Zápas sa začal hrať s 5 minútovým meškaním, keďže sa domáci organizátori snažili do poslednej chvíle dostať vodu z rohov trávnika. V Turíne celý deň pršalo, nakoniec sa však zápas predsa len začal.

Ťažké podmienky nepriali peknému, kombinačnému futbalu. Každá strela či center do pokutového územia mohol byť nebezpečný, odrazy lopty boli nevypočítateľné. Verím že šlo o správne zvolenú taktiku a nie súhru okolností, keď od úvodu nechával Inter viac pri lopte domáci team a snažil sa jednoduchými, nakopávanými loptami o rýchly prechod do útoku. Vzadu tak bol dostatočný počet hráčov a Turínčania sa nevedeli dostať do poriadnej šance. Navyše hneď v 12.minúte, po odkope brankára Sirigua, vyhral v strede poľa hlavičkový súboj Vecino a poslal hlavou do brejku Lautara. Argentínsky kanonier v šprinte nechal za sebou celú trojicu stopérov a s prehľadom poslal loptu do siete. Pre Lautara to bol v tejto sezóne už 6.gól v Serie A, toľko nastrieľal v lige za celú minulú sezónu. Vedenie favorizovaného celku z Milána mohol navýšiť Lukaku, krásny center Brozoviča usmernil hlavou na bránu, vyznamenal sa však brankár domácich. Po niečo vyše pol hodine hry však predsa Inter udrel po druhý krát. Rohový kop, zahraný na krátko, tentokrát Brozovič priťukol Biraghimu, ktorý poslal výborný center na vzdialenejšiu žrď. Celú situáciu výborne prečítal De Vrij. Holandský stopér si zbehol poza chrbát obrany Turína a nikým nekrytý, jemným volejom z prvého dotyku prekonal brankára a pripísal si v tejto sezóne k 3 asistenciám svoj prvý gól. V produktivite medzi stopérmi Talianskej ligy patrí De Vrijovi prvá priečka. Tesne pred odchodom do šatní stratil loptu domáci Ansaldi, nasledoval protiútok do otvorenej obrany, ktorý ťahal Lukaku. Prihral na Barellu, ten z hranice šestnástky vystrelil, brankár však jeho pokus kryl. Čo však bolo najhoršie, taliansky reprezentant po akcii zle dostúpil a ešte pred prestávkou musel byť striedaný za Valera. Nanešťastie to vyzerá na poranenie kolena a dlhodobejšie liečenie. Obrovská strata a práve v strede poľa, kde vypadli pre zranenia aj Gagliardini a Sensi, Vecino sa len rozohráva a Brozovič hráva celé zápasy od začiatku sezóny. V nadstavenom čase prvého polčasu mohol domáci team streliť kontaktný gól, no famózny reflexívny zákrok vytiahol Handanovič a ako správny kapitán, udržal pre svoj team bezpečné, dvojgólové vedenie.

Do druhého polčasu nastupovali Interisti s cieľom nestratiť dobre rozbehnutý zápas, ideálne pridať ešte jednu gólovú poistku a na premočenom trávniku sa nezraniť. Plán vyšiel dokonale, keď už v 55.minúte poslal v protiútoku opäť Brozovič loptu na Lukakua, belgický bombardér zvládol klučku, ústal aj mierne pošmyknutie a pomedzi nohy brániaceho hráča vsietil už svoj 10.gól. V tabuľke strelcov Serie A je pred ním len 14-gólový Immobile z Lazia.

Zvyšok zápasu si Inter ustrážil, hoci Handanovič musel predviesť ďalší parádny zákrok po priamom kope súpera. Lukaku mohol pridať aj svoj druhý gól, no tentokrát sa v rozhodujúcej chvíli pošmykol a bránu minul.

Inter tak ostáva na ihriskách súperov v novej sezóne 100-percentný, keď si v 7.zápase pripísal 7. víťaztvo. V tabuľke máme už 10-bodový náskok pred Laziom a Cagliari, tí však majú svoj zápas 13.kola ešte pred sebou. Za vedúcim Juventusom zaostávame o jediný bod.

Zápas sedel bojovníkom. Vynikajúce zákroky predviedol Handanovič, stopérska trojica hrala výborne, De Vrij pridal k dobrému výkonu aj gól. Stred poľa fungoval dobre, tentokrát musím naozaj vyzdvihnúť výkon Matiasa Vecina, ktorý vyhrával veľké množstvo súbojov a pripísal si tiež gólovú asistenciu. Dobrý výkon tiež podal Dambrosio, ktorý odohral takmer celý zápas, prvý krát po zranení. Jedinou, no veľkou škvrnou inak vydareného predstavenia v Turíne je tak zranenie Nicolu Barellu. Budeme čakať na výsledky vyšetrení. Treba veriť že Sensi už bude v kondícii a pripravený vrátiť sa na trávnik. Snáď nám ťažký zápas na premočenom ihrisku neubral priveľa síl, už v stredu večer totiž čaká na "nerazzurri" životne dôležitý zápas Ligy Majstrov v Prahe proti Slávii. "Zošívaní" patria k fyzicky najlepšie pripraveným klubom v Európe a úzky a zraneniami zdecimovaný káder Interu tak čaká 27.11. o 21:00 ťažká skúška.

Autor: Michal Petrenka