Conte: Máme svůj styl, není to jen o bránění

07/01/20 - Slova Antonia Conteho po vítězném utkání s Neapolí, které bylo zároveň jeho jubilejním 100. trenérským vítězstvím v Serii A. "Statistiky mě moc nezajímají. Je to pro nás nesmírně důležité vítězství, protože vyhrát na hřišti Neapole je těžký úkol. Neapol byla v posledních letech týmem, který byl nejblíže Juventusu, zatímco Inter na ně ztrácel. Tímto vítězstvím jsme ukázali náš pokrok, který jsme udělali za poslední měsíce."

"Slyším pořád, že Inter jenom brání a pak vsází na protiútoky, ale tak to rozhodně není. Máme svůj styl, který není založen jen na bránění. Neapol jsme se snažili tlačit u jejich území, co to jen šlo."

"Já vyžaduji vysoký tlak, ale jen v určitých momentech, v jiných zase musíme pevně uzavřeni bránit. To je prostě fotbal. Na našich soupeřích jde vidět respekt k našemu systému, snaží se ho naučit a pokořit, na rozdíl od médií, která píšou pouze to, že vyhráváme jen díky bránění po celý zápas."

"V obraně mám na výběr vícero variant. Bastonimu je dvacet let, takže je naší budoucností, musíme si však uvědomit, že i přítomností. Zezadu hraje velmi dobře a dělá to, co po něm chci. Jen se musí naučit být chytře agresivnější."

"Lukaku to má těžké. Hodně lidí o něm říká špatné věci. Zahodí dvě šance a hned ho každý pomlouvá, pak rozhodne utkání a každý ho vynáší do nebes. Vždycky jsem říkal, že Romelu je neobroušený diamant, který vyžaduje práci, stejně jako Lautaro. Lukakua jsem chtěl už v Chelsea, dokonce i tehdy v Juventusu. Nyní jsem šťastný, že konečně můžu pracovat na tomhle diamantu."

Autor: Lukáš Pekárek

83x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy