Steven Zhang o finanční situaci klubu

09/06/21 - Prezident Interu Steven Zhang sa konečne vyjadril k situácií klubu: "Chceme jednoznačne byť naďalej kompetitivní, ale musíme po tomto prestupovom období byť vo finančnom surpluse, čiže zarobiť. Počas pandémie sme stratili a strácame milióny a milióny eur kvôli zavretým štadiónom a obmedzení určitých komerčných aktivít. Prestupové obdobie je možnosť, ako tieto peniaze získať späť. A musíme samozrejme znížiť naše výdavky."

"Cieľ na ďalšiu sezónu je ako som už spomínal, zostať kompetitivní a dúfať, že sa nám podarí ísť aj do ďalších kôl Ligy Majstrov. Klub ako Inter musí bojovať o najvyššie priečky v Taliansku ako aj v Európe, a práve Európa je dôležitá aj z ekonomického hľadiska."

"Inzaghi je tréner ktorý sa dokonale spája s myšlienkami klubu. Má skúsenosti a perfektne pasuje k nášmu mužstvu. Dúfam že ho fanúšikovia budú podporovať a dajú mu čas, aby sme aj naďalej pokračovali v našom výhernom dlhoročnom projekte."

"Od kedy Suning zakúpil Inter sme si predstavovali Conteho ako ideálneho trénera pre dosiahnutie našich cieľov. Veľa sme do neho aj do tohto mužstva investovali. Už minulý rok pandémia zasiahla naše príjmy ale aj napriek tomu sme pokračovali sním s istotou, že vyhráme trofej. Teraz je ale finančná situácia naozaj vážna a nemohli sme to už nechať len tak. To čo on nepovažoval za dôležité, pre klub dôležité bolo. A naopak. Conte je top tréner, ale ja ako prezident musím v prvom rade myslieť na zdravie klubu."

Autor: Matteo Ciammaichella

166x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy