Inzaghi: Hrajeme útočně, atraktivně a s chladnou hlavou

28/09/21 - V 18:45 se dnes na stadionu Národní sportovní komplex „Olimpijskyj“ v Kyjevě odehraje zápas 2. kola Ligy mistrů mezi Šachtarem Doněck a Interem Milán. Simone Inzaghi v pondělí večer na předzápasové tiskové konferenci odpovídal na otázky novinářů.

Před 21 lety jste při debutu ukrajinského týmu v Lize mistrů skóroval proti Šachtaru za Lazio. Od té doby udělal Šachtar mnoho kroků vpřed.

"Na ten zápas si vzpomínám velmi dobře a je šílené, že od té doby uplynulo tolik času. Jako klub udělali fantastický pokrok. Před dvěma lety se například dostali do semifinále Evropské ligy. Jsou ambiciózní a budou se snažit nám dělat problémy."

Je zápas se Šachtarem z hlediska skupiny rozhodující?

"Nemyslím si, že je rozhodující už teď, ale určitě je velmi důležitý. Šachtar je skvělý tým se špičkovým trenérem. Hrají dobrý fotbal a mají několik působivých individualit. Budeme muset předvést fantastický výkon, ale líbilo se mi, co jsem viděl proti Atalantě, která je vynikajícím týmem."

Jak moc ovlivnil vaši přípravu na zápas fakt, že se s De Zerbim dobře znáte?

"Po sledování Šachtaru v kvalifikaci o Ligu mistrů, v Superpoháru a v posledních zápasech je jasné, že Roberto realizuje své fotbalové představy. Má několik fantastických hráčů a už teď se mu podařilo dobře nastavit tým na základě kvalit, které mají dohromady."

Co po svém týmu požadujete? Co chcete vidět?

"Požádal jsem tým, aby reagoval a hrál dobrý fotbal. Právě to jsme zatím v úvodních zápasech viděli. Nyní musíme najít správnou rovnováhu. Útočíme v početní převaze a hrajeme atraktivní fotbal. Když se dopustíme chyb v rámci riskantních akcí, občas čelíme nebezpečným přechodům."

Verona, Fiorentina i Atalanta vysoko presovaly a ztěžovaly Interu práci. Myslíte si, že to byly zatím nejtěžší zápasy?

"To je pravda. V těchto třech zápasech jsme čelili několika těžkým momentům, ale vždy jsme zareagovali jako tým, zachovali jsme chladnou hlavu a zvedli se, i když jsme zaostávali."

Myslíte si, že se vám daří dosáhnout správné rovnováhy, pokud jde o celkovou hru týmu, nebo tím, že vybíráte správné hráče?

"Jsme útočný tým, který rád tvoří hru. Ve dnech, kdy proti rychlým týmům děláme více chyb než obvykle, můžeme na protiútoky doplácet. Nechceme se utlumit, ale určitě hledáme lepší rovnováhu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

92x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy