Inzaghi o derby: Jsme ve formě a sebevědomí

06/11/21 - Inter začal sezónu velmi dobře a do Derby della Madonnina půjde sebevědomě jako držitel Scudetta. Zároveň si uvědomuje, že půjde o těžký zápas. Také si je dobře vědom toho, jak důležitý bude výsledek pro celou sezónu a obhajobu titulu.

Trenér Inzaghi předpověděl, že k vidění bude intenzivní zápas. "Všichni víme, co městské derby znamená, jaký význam má pro fanoušky i klub. Chceme těchto sedm zápasů mezi reprezentačními pauzami uzavřít co nejlépe."

"Měl jsem to štěstí, že jsem jako hráč i trenér odehrál spoustu derby," pokračoval. "Jsou to dva samostatné zápasy v sezóně. Od hráčů vidím správný přístup, velké přesvědčení. Víme, že je to pro nás důležité. Děláme výborné věci, proto se nám daří v Lize mistrů, máme 24 bodů v jedenácti zápasech v Serii A. V Německu nebo ve Španělsku bychom byli jeden nebo dva body od špičky. Gratuluji Neapoli a Milánu. My musíme teď odehrát skvělý zápas, který nám zvedne sebevědomí."

"Podle mého názoru přímá střetnutí s konkurenty o titul zvládáme dobře," pokračoval Inzaghi. "Víme, jak to dopadlo proti Juve, proti Atalantě jsme nevyužili penaltu a proti Laziu jsme byli za 75 minut výborní. Zítra máme velkou šanci, v tomto cyklu jsme začali nešťastnou porážkou venku v Římě a pak jsme získali pět výher a remízu. Ty nám dodávají sebevědomí, ale zítra je nezbytné uspět."

"V posledních několika zápasech jsme se potvrdili naši formu, vždy jsme hodně tvořili a dávali góly," pokračoval. "Jednoznačně jsme lépe pracovali v obranné fázi, více jako tým. Blok byl vždy velmi kompaktní. Od zápasu s Juve jsme inkasovali jen velmi málo."

O významu zápasu prohlásil: "Je to moje první derby v Miláně. Je tu velká touha. Příprava je odlišná, protože jsme se ve čtvrtek vrátili z evropského venkovního zápasu. Včera jsme tu byli celý den, dnes jsme přijeli brzy."

"Fanoušci na tento zápas čekali, je tu velké nadšení, máme skvělé fanoušky, kteří za námi vždy masově jezdí a cestovali i na poslední zápas. A také zítra nám pomohou, až budeme muset všichni společně makat."

Ke statusu Hakana Calhanoglua v jeho prvním derby proti jeho bývalému týmu Inzaghi řekl: "Dnešní trénink a zítřejší ráno ještě přijdou na řadu. Ve středu pole mám různé možnosti. Calhanoglu podle mého názoru odehrál skvělý zápas proti Udinese, Vidal byl stěžejní v Lize mistrů, Gagliardini proti Empoli a Laziu patřil k nejlepším. Byl bych rád, kdyby Vecino hrál proti Udinese, ale měl problémy s kondicí, které už překonal," pokračoval Inzaghi. "Sensi si zaslouží více času. Mám štěstí, že trénuji skvělý tým, je tu velká konkurence, zejména ve středu hřiště. To mi vyhovuje. Když jdu na trénink, mám něco v hlavě, ale potřebuji potvrzení z toho, co vidím v tréninku."

O tabulce Serie A prohlásil: "Pořadí známe, sledujeme ho, ale v derby, když vstoupíte na hřiště, se pořadí nuluje. Záleží na intenzitě, odhodlání, na tom, jak hrajete na obou stranách hřiště, s vědomím, že proti nám stojí kvalitní soupeř, který dosahuje věcí, které se za posledních čtyřicet let ligy nikomu nepodařily. To platí jak pro AC Milán, tak pro Neapol."

O Rossoneri prohlásil: "Je to tým, který hodně skóruje a moc neinkasuje. Je to tým, který má velkou pohyblivost, hraje spolu už mnoho let a má vynikajícího trenéra. Budeme si muset dávat velký pozor. Víme, že se nacházíme ve skvělé formě, máme nejlepší útok. Můžeme odehrát skvělý zápas."

O nedávném prodloužení smluv s Nicolo Barellou a Lautaro Martinezem Inzaghi prohlásil: "Jako trenér je to příjemné. Mám štěstí, že mám majitele a ředitele, kteří mi dávají pocit plné podpory. Věděli jsme, že v létě musíme uskutečnit několik důležitých prodejů. Ty se staly, ale zároveň mi pak klub hodně pomohl."

"Udělali jsme důležité podpisy a prodloužení smluv jasně ukazuje, že existuje projekt, Inter jde dopředu, jsme ambiciózní, s řediteli vždy po mém boku. Důležité je obnovení Lautarova a Barellova angažmá, o dalších hráčích se bude jednat, ale já se soustředím na práci na hřišti. Pokud jde o ostatní, ředitelé jsou vždy se mnou."

O možnosti, že by Antonio Conte angažoval hráče z Interu do Tottenhamu, prohlásil: "Nikdy jsem o tom nepřemýšlel. Soustředím se na zápasy. Přemýšlet o lednu je předčasné, počítá se zítřejší zápas a my musíme odehrát velké derby, abychom fanoušky potěšili."

"Uběhlo jen jedenáct zápasů," uzavřel téma boje o Scudetto. "Musíme přemýšlet od zápasu k zápasu. Je normální, že máme ztrátu sedmi bodů, kterou chceme zítra snížit. Pak víme, že nás čeká ještě 27 zápasů, ve kterých je k dispozici mnoho bodů, ale zítřek je velmi důležitý pro pořadí a pro stav mužstva, který se den ode dne zlepšuje ".

Autor: Lukáš Pekárek

211x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy