Derby o scudetto? Nebo se Neapol nevzdá?

23/12/21 - Před vánoční přestávkou jsou Inter a Milán na čele tabulky Serie A, přičemž oba rivaly dělí čtyři body. Vyústí letošní sezóna v závod o titul mezi oběma milánskými celky?

Nerazzurri Simoneho Inzaghiho mají v této sezóně neuvěřitelnou formu, když vyhráli 14 z 19 zápasů a pouze jednou prohráli, a to v říjnu s Laziem. Tým vyhrál posledních sedm zápasů v řadě a naposledy ztratil body v listopadu, kdy remizoval 1:1 s Rossoneri. Vánoční přestávka však může narušit jeho současnou aktuální formu.

Inter čeká poměrně zajímavý start do roku 2022. Ligový ročník zahájí zápasy s ospalou Boloňou, nekonzistentním Laziem a houževnatou Atalantou. Tři vítězství v těchto zápasech by ho postavila do pozice, kdy by si na obhajobu ligového titulu mohl věřit ještě více.

Milánští naopak budou za vánoční přestávku vděční, protože jim dává čas na uzdravení řady klíčových hráčů, kteří se v posledních týdnech zranili, například Zlatan Ibrahimovič, Rafael Leao a Ante Rebič. Ti by se měli vrátit před prvním zápasem roku 2022 proti Římu 6. ledna.

Rossoneri se daří dobře zvládat krizi způsobenou zraněními a zároveň ztrácet jen minimum bodů, přičemž prohra s Neapolí a remíza s Udinese jsou vzhledem k okolnostem přijatelné. Jejich včerejší výhra 4:2 nad Empoli potvrdila, že s týmem ještě nelze nepočítat, i když mu chybí čtyři útočníci.

Poslední forma Neapole naznačuje, že by se její naděje na titul mohly rychle rozplynout. Partenopei vyhráli pouze jeden z posledních pěti ligových zápasů, a i v něm si vítězství zajistili až poté, co byl gól Francka Kessieho sporně neuznán pro ofsajd. Nyní ztrácejí tři body na AC Milán a sedm na Inter, což znamená, že si v lednu nemohou dovolit ztrácet body.

Naštěstí pro svěřence Luciana Spallettiho mají ze všech tří uchazečů o titul nejjednodušší start do roku 2022. Neapol se 6. ledna utká s Juventusem, což je těžký zápas, ale pak ji 9. ledna čekají provinční Sampdoria, 16. ledna Bologna, 23. ledna Salernitana a 6. února Benátky. Ztracené body z těchto zápasů, kromě střetnutí s Juventusem, by mohly zcela ukončit jejich sny o Scudettu.

Ve hře zůstává i Atalana Bergamo, která má po Interu jako druhá nejlepší aktuální formu. Za Neapolí je čtvrtá a ztrácí na ní pouze jeden bod.

Zatím je příliš brzy na to předpovídat, který tým skončí na konci května na vrcholu, ale Neapol se musí více soustředit, pokud chce, aby se boj o titul nezúžil na dvoučlenný závod mezi Interem a Milánem.

Zdroj: football-italia.net