Škriniar: Inzaghi je jako náš spoluhráč

28/12/21 - Škriniar je opakovaně spojován s odchodem ze San Sira, protože mu v červnu 2023 vyprší smlouva. Mluví se o Paris Saint-Germain, Realu Madrid a Barceloně, Tottenham Hotspur, který nyní vede bývalý trenér Interu Conte, Manchester United a Liverpool. "Nová zkušenost v zahraničí není nikdy na škodu, ale jak už jsem řekl, v Interu jsem velmi šťastný a žiji v Miláně," řekl slovenský reprezentant deníku Corriere della Sera.

"O odchodu nepřemýšlím, jsem tu šťastný. Nikdy ale nevíte, co se může stát. O prodloužení smlouvy jsme zatím nemluvili, protože mám smlouvu do roku 2023. Věděl jsem, že přicházím do historického klubu, i když se v té době potýkal s problémy."

"Bylo těžké přejít ze čtyřčlenné obrany na tříčlennou, protože jsem to nikdy předtím nedělal a byl to boj. Conte si se mnou sedl a vysvětlil mi přesuny, používal i videa. Opravdu do svých hráčů neustále buší a vštěpuje jim vítěznou mentalitu. Nakonec to vstřebáme, i když se snažíme vzdorovat!"

Nový trenér Interu Simone Inzaghi má k vedení mužstva zcela odlišný přístup a na tréninkovém hřišti Appiano Gentile vytvořil mnohem uvolněnější atmosféru. "Inzaghi je jako spoluhráč. Rozumí nám, mluví s námi, směje se a vtipkuje. S Contem jsme sice vtipkovali, ale hlavně poté, co jsme už vyhráli Scudetto. Teď se cítíme svobodněji a je to vidět i na hřišti. Jsem sice středový obránce, ale někdy se nakonec dostanu i do útoku."

V létě nebyly vyhlídky dobré, protože odešli Lukaku a Achraf Hakimi, zatímco Christiana Eriksena vyřadily srdeční problémy, čímž fakticky zmizely tři klíčové postavy, které stály za Conteho úspěchem ve Scudettu.

Lukakovo prosazení se přestupu do Chelsea bylo pro fanoušky a lidi mimo klub naprostým překvapením. Zdá se ale, že belgický internacionál se za své záměry v šatně tak úplně nestyděl. "Hakimi s námi ani nezačal předsezónní přípravu. Lukaku nám říkal, že pokud bude mít příležitost, tak odejde," vysvětlil Škriniar.

"Byl jsem na Euru a sledoval jsem zápas Dánska v televizi, když Eriksen zkolaboval. Komentátor mluvil rusky, nevěděl jsem, co se děje, jen jsem viděl, že hráč leží na zemi. Naštěstí mi pak Inter poslal zprávu, ve které mě ujistil, že je v pořádku. Fotbal je úžasná profese, jsme velmi dobře placeni, ale život máme jen jeden. Přemýšlel jsem o tom, ale nechci myslet na to, že by se něco podobného mohlo stát i mně."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Corriere della Sera/football-italia.net

285x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy