Zaccheroni: Vieri šel dolů, protože je Martins rychlejší

26/04/04 - Zápas mezi nerazzurri a biancocelesti nic nezměnil na situaci kolem čtvtrtého místa v tabulce Serie A, které ještě zajišťuje vstupenku do předkola Ligy Mistrů. I třetí kandidát na vytouženou příčku Parma jen remizoval a tak situace tři kola před koncem vypadá stále stejně. Inter si před svými konkurenty drží odstup jednoho bodu. Bohužel v posledních kolech zajíždí na hřiště týmů, kteří bojují o setrvání v lize a doma hostí Parmu.

Alberto Zaccheroni vysvětlil, proč krátce po přestávce střídal Christiana Vieriho. "Obrana Lazia vypadala unaveně, tak jsem si myslel, že Martinsova rychlost by nás mohla zvýhodnit. Navíc když jsme hráli vepředu s Vierim a Adrianem, tak jsme příliš často nakopávali míč dopředu. Jestli jsem střídání plánoval? To dělám jen pokud vím, že hráč není schopen kvůli fyzičce schopný odehrát celých 90 minut."

Trenér si za svými činy stojí. "Jak už jsem říkal minulý týden. Trenér je za své činy zodpovědný. Vieri o důvodu střídání ví a přijal ho. Je to velký hráč, který toho pro Inter udělal hodně a jsem si jistý, že ještě udělá."

Na Vieriho určitá část fanoušků během včerejšího zápasu pískala. "Ale ostatní mu aplaudovali. Je mi líto, že jsem ho střídal. Vedl si velmi dobře a skvěle se pohyboval mezi takovými obránci jako jsou Stam a Mihajlovič."


Autor: Lukáš Pekárek

45x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy