Mancini: Bologna nepředvedla vůbec nic

Roberto Mancini

12/11/04 - "Jsem zklamaný, ale myslím, že je tohle normální," řekl po dalším nešťastném zápase trenér Interu Roberto Mancini. Jeho svěřenci již po deváté z jedenácti zápasů v Serii A remizovali. Znovu byli lepší a stejně jako ve většině zápasů před tím, i tentokrát dovolili soupeři lacino vyrovnat. Špatné výsledky se začínají podepisovat i na náladě fanoušků. Na konci zápasů jich byla většina doslova jako opařená. "Nedivím se jim. Ale není důvod k rezignaci. Stanou se horší věci. Rozumím jim, ale musíme si pomoci navzájem. Jedině když nás podpoří, tak nám mohou pomoci."

Inter - Bologna 2:2

Kvůli výsledkům změnil Mancini i systém hry. Stejně to nepomáhá. "V záloze hrajeme trochu jinak, bez křídel. Je jasně vidět, že jsme pak méně nebezpečnější v útoku, ale lépe se nám pak brání. Musíme si zachovat nadále pozitivní přístup. Jestliže dostaneme takový gól jako včera, tak musíme být více opatrní. Tento tým je náchylný k tomu, že když se mu podaří zastavit protiútok soupeře, dostane gól." Soupeř Interu vyrovnal pár minut před koncem již potřetí.

Někteří lidé říkají, že za stavu 2:1 měl jít na hříště obránce Ivan Cordoba. "Bologna nepředvedla vůbec nic. Můžeme říct, že za celý zápas nevystřelila na bránu. Jen dvakrát nebo třikrát dotlačila míč do pokutového území a dokázala zápas sremizvat. Cordoba a Materazzi byli rozvičení, ale soupeř nebyl tak agresivní, aby bylo třeba posílit defenzivu dalším obráncem. Myslím, že naším problémem je pár detailů. Je důležité zachovat chladnou hlavu, dokud nezvítězíme. Musíme se zlepšit právě v těch detailech. Také je důležité, aby se hráči znali, co nejlépe, zvláště pak v obraně. Minulé zápasy jsme hráli ve středu obrany s Materazzim a Cordobou, kteří se velmi dobře znají a přesto jsme také inkasovali. Všichni prostě musíme být víc opatrní. Včera nehráli jen kvůli tomu, že si potřebovali odpočinout."

Siniša Mihajlovič patřil v zápase k těm lepším. Jeho standartky byly obzvláště nebezpečně. Z přímáku sám nádherně skóroval a na druhý gól nahrál z rohu Adrianovi. "Myslím, že odehrál excelentní zápas, spolu se zbytkem obrany. Nikdo nezklamal." Potřebuje Inter posílit na křídlech? "Máme Kilyho Gonzalese. Za pár zápasů by měl být k dispozici a myslím, že pro nás může být důležitý. "

Inter na vedoucí Juventus ztrácí neuvěřitelných 13 bodů. Sám jich má přitom na kontě jen 15. Tým s nadprůměrnými hráči předvádí po většinou pohledný fotbal, v zápasech je minimálně stejně tak dobrý jako soupeř, přesto nevyhrává. "Je lepší v těchto chvílích o scudettu vůbec nehovořit. Myslím ale, že v historii se již stalo tolik případů, kdy odepisovaný tým nakonec uspěl. Například loni Barcelona. Po polovině souteže ztráceli na Real Madrid 17 bodů. To je jedna ze silných stránek fotbalu."

Ve 20.minutě se zranil důležitý muž záložní řady. Svalové potíže donutili střídat Sebastana Veróna. "Je pro nás velmi důležitý. Naší hře dává kvalitu. Také je pravda, že když odešel, stále jsme v zápase dominovali a vytvořili si spoustu šancí. Kdyby to bylo po pěti minutách 2:0, nebylo by co řešit. Navíc také musím připomenout, že trávník na San Siru je opravdu špatný," připoměl kvalitu pažitu Mancini. Hráči si na něj stěžovali už po zápase s Valencií.

V porovnání s předešlými sezónami je v předváděné hře Interu podstatný rozdíl. Hraje jako jeden zmála týmu na vítězství. Útočný fotbal baví diváky. Výsledky jsou však paradoxně horší. Loni byl Inter po 11 kolech čtvrtý s bilancí 6-4-1, skórem 20:6 a s 22 body. O 7 více než má nyní. Ve vstřelených gólech je na tom stejně, v obdržených gólech je rozdíl velký - 11 branek.

Autor: Lukáš Pekárek

82x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy