Fabian Carini udržel čisté konto

09/12/04 - Inter zakončil základní skupinu G vítězstvím. Anderlechtu Brusel na San Siru nasázel tři góly. Mancini potvrdil, že Inter chtěl skupinu vyhrát. "Bylo to důležité a stalo se tak po dobrém výkonu. Jsem velmi potěšen výkonem hráčů, kteří doposud hráli méně. Dali mi jasnou odpověď. Již před zápasem jsem říkal, že je těžké nechat některé hráče na lavičce. Hráli jsme na tři útočníky a myslím, že se to povedlo, potřebujeme ale víc zápasů."

Inter - Anderlecht 3:0

Jedním z hráčů, kteří dostali šanci hrát byl i Recoba. "Hrál jsem celý zápas a myslím, že jsem toho využil naplno. Hráli jsme svoji hru a šlo nám to docela dobře. V každém případě jsem viděl dobrý Inter," řekl El Chino. "Jsem ve všem Mancinimu k službám. Dělám svoji práci a vždy ji budu dělat naplno. Jsem v Interu již osm let a žádný trenér mi nedal dostatečný prostor. Doufám, že se to s Mancinim změní. Možná by pomohlo pár vítězství, které nepřicházejí. Ve všem, co jsem teď řekl nehledejte nic kontroverzního, byl to jenom vtip." Odvolal svá slova uruguayský útočník. Jeho produktivita trenérům nestačí a on jen střídá. Pořád dokola prohlašoval, že z Interu nechce. Pokud ale ani pod Mancinim nezačne víc hrát, nedivil bych se, kdyby odešel.

Dva zápasy a dvě čistá konta si připsal uruguayský gólman Fabian Carini. "Ze všecho nejvíc jsem rád za tým, vítězství a první místo ve skupině," řekla doposud trojka za Toldem a Fontanou. "Jsem šťastný, že jsem odehrál celý zápas za Inter. Zůstávam ale při zemi. Musím stále tvrdě pracovat a budu čekat na další šanci."

Premiéru si odbyl v dresu dospělých Paolo Hernan Dellafiore. Je to již třetí hráč, kterého vytáhl Mancini v této sezóně z juniorů.

Dellafiore přišel na trávník za stavu 3-0. "Byly to neskutečné emoce. Už jenom sedět na lavičce a na začátku slyšet hymnu Ligy mistrů bylo neskutečné," řekl obránce. "Ještě jsem si ani neuvědomil, co se stalo. Chci poděkovat trenérovi, který mi dal šanci. Chtěl bych hrát pořád, byl to večer, na který nezapomenu." Inter je jediným klubem v Lize mistrů, který postavil do zápasu tři juniory.

Osmifinále Ligy mistrů čeká Inter až na jaře. První zápasy se hrají 22. a 23. února, odvety za čtrnáct dní. Soupeře bude znát až 17.prosince po losování v Nyonu. Z osmi možných soupeřů, kteří skončili v základní skupině druzí, může dostat sedm. S Brémami, s kterými hrála v základní skupině hrát nemůže, a žádný italský klub na druhé příčce nebyl. Inter se tak má na co těšit. Barcelona, Bayern Mnichov, Liverpool, Manchester United, FC Porto, PSV Eindhoven nebo Real Madrid, to jsou možní soupeři. Lehkého tam téměř nenajdete.

Autor: Lukáš Pekárek

198x
Související zápas
Úterý 07/12/04 20:45
Liga mistrů, ZS 6.z
INTER
ANDERLECHT
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy