Mancini zhodnotil nevyužívané hráče

21/02/05 - Roberto Mancini přišel k týmu v létě. Za více jak půl roku stačil většinu svých hráčů důkladně poznat. Oblíbených jich má hodně, jen někteří ale hrají. Proč?

"Burdisso je velmi nadějný a talentovaný hráč. Nehraje, protože byl s reprezentací na Olympijském turnaji a neměl s týmem dostatečnou přípravu. Právě u takto mladých hráčů je to velmi důležité. V budoucnu bude pro Inter hodně potřebný," vysvětlil důvody absence argentinského zadáka v zápasech. "Cambiasso se pro nás stal velmi důležitým po té, co v Bruselu zvládl perfektně roli záložníka v kosočtvercové formaci. Andy van der Meyde má stále všechny kvality fantastického hráče. Protože hraje méně, ztratil sebedůvěru, což mu na hřišti ubližuje. Je to ale jediné čisté křídlo, které máme a toho zvýhodňuje."

V sobotním nešťastném duelu s Udinese nemohl kvůli problémech s ledvinami hrát nigerijský Mr. Oba Oba. "Martins nám proti Udinese hodně chyběl. Hlavně závěr by byl pro jeho smrtící a rychlé brejky ideální. Doufejme, že bude připraven na středu." Ve stejném zápase hrál na levém křídle Kily Gonzales a Dejan Stankovič se posunul ke středu. "Dejan hraje, protože je velký hráč. Myslím, že po stránce technické a fyzické má všechno. Znám ho spoustu let. Někdy svůj potencionál plně nevyužívá. Pro mě ale zůstává středovým záložníkem. Dával jsem ho na křídlo a nedělalo mu to potíže."

V krizi je zřejmě Adriano. "Nedávno se uzdravil. Potřebuje se jen vrátit do kondice a tu získá jen hraním. Do teď dával jeden dva góly za zápas, je nemožné zachovat si tento průměr. Myslím, že tahle situace je normální." Mancini ale posílá Adriana na levou stranu, což se hráči nelíbí. Nejraději má post hrotového střelce. "Je to jen o způsobu hry. Útočník si hledá prostory v celé šíři hřiště a protože je levonohým fotbalistou, je normální, že se více pohybuje na pravé straně."

Proč Davids hraje tak málo? "Hlavně kvůli fyzickým problémům, ovlivňují jeho výkon. Zeptám se vás, pokud by měl hrát, tak místo koho? Nemůžeme hrát ve dvanácti." A Recoba? "Recobu velmi respektuji, je enormě talentovaný," odpověděl Mancini jako tradičně.

Jaké hráče bych chtěl do týmu? "Totti je výjimečný. Je ale velmi důležitý pro AS Řím, takže je nesmírně těžké ho sem dostat. Můj nejhezčí moment v Interu? Jen jeden. Jsem tu šťastný, kadý den. A jsem si jistý, že přijdou úspěchy."

Autor: Lukáš Pekárek

54x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy