Vrátil se Ronaldo, to bylo slávy21/09/01 (www.idnes.cz) - Návrat Brazilce na hřiště byl pro Inter významnější než výhra

Vypadalo to, že se zastavil čas. Dvaatřicet tisíc diváků na milánském San Siro vstalo a dlouho tleskalo (nevim, kde to iDnes vzala, hralo se v Trieste a prislo jen pet tisic divaku - pozn. Lp). Nevnímalo hru, ale upřeně zíralo jen na jednoho hráče. Dvojnásobný nejlepší fotbalista světa Ronaldo nastoupil po sedmnácti měsíční pauze zaviněné zraněním kolena do soutěžního zápasu. Pro Inter Milán byl Brazilcův návrat na hřiště významnější, než vítězství v prvním kole Poháru UEFA nad rumunským Brašovem. "Kdepak, tak to není. Pro mužstvo je důležitější výsledek, ale je fakt, že pro mě to byla velká věc. Hodně jsem se těšil," svěřil se Ronaldo agentuře Reuters.

Jenže nikdo nemluvil o trech gólech, které padly už v prvním polocase, všichni básnili o okamžiku ze 63. minuty, kdy Ronaldo vystrídal svého krajana Adriana. "Ani nevíte, jak jsme štastní, že se Ronnie vrátil. Cekali jsme dlouho na tento okamžik a konecne jsem se dockali," pronesl kapitán Interu Javier Zanetti.

Prezident klubu Massimo Moratti, zámožný obchodník s ropou, jen velmi obtížne skrýval slzy dojetí. "Pro me i pro všechny fanoušky Interu to byl nezapomenutelný vecer," prohlásil Moratti. "Delal všechno proto, aby mohl zase hrát. U nikoho jsem ješte nevidel tak obrovské úsilí a odhodlání."

Ronaldo, jemuž v sobotu 22. zárí bude petadvacet, hrál v soutežním zápase naposledy v dubnu lonského roku, když nastoupil do finále Italského poháru proti Laziu. Po šesti minutách si ale pretrhl vazy v kolene. Pritom to byl jeho první zápas po petimesícní pauze. Zranení kolena si obnovil z listopadu 1999, kdy mu praskla šlacha.

Ve stredu, den pred zápasem s Brašovem, trenér Interu Hector Cúper naznacil, že by se Ronaldo mohl na trávníku objevit. Pritom pred týdnem témer vyloucil jeho nasazení v nedelním zápase italské ligy proti Turínu. "Možná bude na lavicce, uvidíme," ríkal Cúper opatrne. "Jsem ten první, kdo by ho chtel videt na hrišti celých devadesát minut. Ale nesmíme nic uspechat." Nakonec útocníka postavil o ctyri dny drív. "Na své dlouhé ceste udelal první krok, ale musíme být trpeliví."

Aby zvládl celý zápas, na to Ronaldo ješte nemá. Pred vcerejším startem odehrál jen tri prípravné zápasy, dohromady 144 minut. Ví, že jeho forma, nemuže být ideální, ale pár minut v souboji s Brašovem si pochvaloval. "Potrebuju si zvyknout na zápasový rytmus. Je velký rozdíl hrát jen práteláky a pak vstoupit do soutežního zápas," rekl italské televizi.

Podle nekterých komentáru se Ronaldo predstavil v plné kráse. Táhl útocné akce, pri nichž neztratil nic ze své rychlosti a dynamiky. Dokonce mohl vstrelit gól, ale jeho križnou ránu brankár Ibrahim Dossey s obtížemi vykopl. "Góly prijdou," sliboval Ronaldo. "Ted jsem ale velmi unavený," ríkal, když po zápase opouštel stadion.

Šéf klubu Moratti se nechal návratem Ronalda unést jako fanoušci. "Nepochybuju, že je nejlepším hrácem na svete. Ted s námi budou mít souperi velké problémy." Jenže Interu zatím není dopráno dát dohromady nejlepší útok sveta. Jen co se uzdravil Ronaldo, jeho parták Christian Vieri bude týmu chybet nejméne mesíc kvuli potížím s achilovkou. "Drív nebo pozdeji je oba budu mít k dispozici," poznamenal trenér Cúper.

Autor: Lukáš Pekárek

59x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy