Inter znovu vyhrál Turnaj TIM

21/07/05 -

Vítěz TIM Trofeje

20/07/05 Zatímco první polovina hráčů Interu vyhrála přípravný zápas nad Bolzanem 3:0, druháč část odjela do Trieste a vyhrála tradiční turnaj mezi Interem, AC Milán a Juventusem. Trofej TIM získali nerazzurri počtvrté za sebou.

20/07/05 Trieste: INTER - AC Milán 0:0, 5:4 pen.

Penalty: Arrieta nedal, Julio Cesar, Materazzi, Martins, Solari, Wome - Seedorf, Rui Costa, Serginho tyč, Costacurta, Ardemagni, Ambrosini nedal

INTER: Julio Cesar, Zé Maria (Arrieta 43'), Cordoba, Materazzi, Wome, Stankovic, Pizarro ( Karagounis 36'), C.Zanetti, Solari, Cruz (Momente` 43'), Martins. Trenér: Roberto Mancini

AC Milán: Eleftheropoulos, Cafu, Stam, Nesta (Costacurta 32'), Kaladze, Gattuso, Pirlo (Ambrosini 32'), Seedorf, Rui Costa, Serginho, Vieri (Ardemagni 36') Trenér: Carlo Ancelotti

Žluté karty: Kaladze

Inter po většinu 45-minutového zápasu měl míč ve svém držení. Poprvé proti svému bývalému klubu hrál Christian Vieri. A podle očekávání byl vypískáván fanoušky. Před zápasem trenér AC Ancelotti tvrdil, že Bobo bude hrát celý zápas. Nestalo se. Po 36 minutách musel být vystřídán, protože se prakticky vůbec nedotkl míče. Gól nepadl a tak o vítězi museli rozhodnout penalty. Jako první neuspěl mladík z juniorky Arrieta. Druhou penaltu proměnil gólman Julio Cesar. Nezaváhali ani Materazzi, Martins a Solari. Protože na druhé straně nastřelil Serginho tyč a Ambrosini nedal, byla rozhodující penalta Womeho. Inter vyhrál 5:4.

20/07/05 Trieste: INTER - Juventus 1:0

43' Martins

INTER: Carini, Zé Maria , Cordoba, Materazzi, Wome, Karagounis (Martins 28'), Stankovic (Belaid 46'), Pizarro, C.Zanetti, Solari (Momente` 44'), Cruz (Arrieta 37') Trenér: Roberto Mancini

JUVENTUS: Chimenti, Pessotto, Tudor, Kovac, Zambrotta, Camoranesi, Vieira, Blasi, Del Piero, Mutu, Ibrahimovic (Zalayeta 30) Trenér: Fabio Capello

Žluté karty: Vieira, Mutu

Také v tomto zápase byl aktivnější Inter. O jeho vítězství rozhodl dvě minuty před koncem Obafemi Martins z první větší šance. Inter se tak stal vítězem celého turnaje TIM. Trofej získal z pěti ročníků počtvrté za sebou!

Wome proti rossoneri

"Vždycky je lepší vyhrát. Je to pozitivní," prohlásil trenér Mancini. "Porazili jsme velké týmy, ale máme stále ještě hodně práce. Pizarro? Jeho technické kvality jsou nesporné. Navíc je to i velká osobnost. Vieri? Do žádné šance jsme ho nepustili. Sezona je ale ještě dlouhá."

Pizarro byl se svým výkonem spokojen. "Chci poděkovat trenérovi a spoluhráčům za pomoc. Jsem lepší a lepší. Snažil jsme se si chdoit pro míče dozadu. To co budu dělat, ale záleži na Mancinim." Radost měl i Pizarro. "Také jsem lepší a lepší. Všechno jde zatím velmi dobře. Byl to sice jen letní turnájek, ale porazili jsem velké tým a to potěší."

AC Milán - Juventus 2:1 (Vieri p., Rui Costa - Trezeguet )