Mihajlovič do důchodu? Adriano chce mít klid

Mihajlovič

19/11/05 - "Asi je čas jít do důchodu," žertoval nad svým dalším zraněním Siniša Mihajlovič. Před čtrnácti dny se zranil v zápase s Laziem. "Ucítil jsem tahání ve svalu," uvedl 35-letý veterán. V této sezóně skoro ani nehrál a na kontě má jen tři starty. V srpnu si přivodil problémy s kolenem a až do začátku listopadu nevěděl, co je to zápas. V neděli s Parmou by měl sedět aspoň na lavičce. Statistikové mu nedávno spočítali, že je nejlepším zahrávačem přímých kopů za posledních patnáct let. "Velmi mě to potěšilo, ale není třeba počítat statistiky. Za těch patnáct let tady bylo spoustu jiných skvělých hráčů," řekl Srb.

Hvězdou médií byl v poslední době Adriano. V Interu je z formy a nikdo netuší proč. Na vině mohou být jeho osobní problémy, zdravotní stav a bolest v rameni, únava anebo ztráta motivace. Rozruch vyvolala i velmi zajímavá válka mezi nerazzurri a brazilskou reprezentací. Inter hráče nechtěl uvolnit na druhý přátelský zápas s Katarem. Domníval se, že hráče za celý rok pouštěl dost často a nejlepší by pro něj byla pauza na regeneraci. Pomoc hledal dokonce i u světové fotbalové federace, která překvapivě rozhodla, že přátelský zápas nebude považovat za oficiální. Následně Brazílie zápas zrušila a hráči se vrátili do svých mateřských klubů. "Jsme sice velký muž, ale takové to věci mě klidným nenechávají. Mojí prací je střílet góly. Ani si nedokážete představit, jak důležitý pro mě Inter je," řekl "Císař". Nebylo to však všechno.

Zatímco Adriana donutili novináři říct, že Inter nemá tak skvělé hráče jako brazilská reprezentace a proto za něj nehraje tak dobře, Luis Figo svému černomodrému týmu věří. "Intenzivně pracujeme a skutečně to pomáhá. Reprezentační pauza přišla v pravý čas. konečně mohu pořádně trénovat a dostat se do optimální formy. S trenérem můžeme vyzkoušet různé taktické možnosti. Co se týče mé role na hřišti, mohu hrát kdekoliv. Důležité je, zda to pomůže týmu. Počítají se vždycky jenom výsledky."

David Pizarro si pochvaluje trenéra Manciniho. "Úplně nás roztopil," řekl doslova. Kouč je za nepříliš vydařený start jeho týmu kritizován. "Skutečně nám věří a říká nám, abychom se nevzdávali. V těžké době to pro nás hodně znamená." Zajímavé na tom je, že Pizarro nepatří do základní jedenáctky.

Opačný názor má pro změnu bývalý Interista Emre. Letní posila Newcastlu nevěří hlavně trenérovi Mancinimu. "Pokud bude pokračovat tak jako dosud, do dvou tří měsíců bude vyhozen. Je na tuto práci pro tak velký klub příliš mladý. Před Interem měl trénovat ještě aspoň tři kluby," řekl Turek. "Moratti je skvělý člověk, ale je obklopen špatnými rádci. Pokud bych byl někdy v budoucnu požádán o návrat na San Siro, neřekl bych ne," ujistil 25-letý záložník.

Autor: Lukáš Pekárek

84x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy