Semifinále s Feyenoordem

24/03/02 - Po šťastném zdolání těžké Valencie se k Interu při losování přiklonilo štěstí. Jestliže ve čtvrtfinále měl nejtěžšího soupeře, v semifinále na ní čeká ten papírově nejslabší - Feyenoord Rotterdam. Nizozemský celek skončil v letošním ročníku v základní skupině Ligy Mistrů třetí. Před ním skončila i pražská Sparta, která ho doma rozdrtila 4:0. Paradoxně 'lepší' Sparta skončila již v osmifinálové skupině slavné soutěže, zatímco Feyenoord to dotáhl až do semifinále té 'horší'.

Jestliže Inter postoupil přes Valencii s notnou dávkou štěstí, pak Feyenoord si ho snad musel předplatit. V prvním zápase holandského derby hrál 1:1 na půdě Eindhovenu, v odvetě prohrával ještě v poslední minutě 0:1, pak zaúřadoval van Hoojdink a zápas se musel prodlužovat. V prodloužení měl Eindhoven několik dobrých šancí, neproměnil a tak přišli na řadu penalty. Rozhodující proměnil van Hoojdink...

V druhém semifinále se utká přemožitel skvělého Liberce Borussia Dortmund s milánským AC, které přešlo přes Hapoel Tel Aviv. Ve finále by tak mohlo být nejenom italské derby ale i milánské a to by teda bylo něco :-)