Recoba: Chci pravidelně hrát

El Chino

27/03/07 - Alvaro Recoba nedávno oslavil 31.narozeniny a po deseti letech strávených v Interu přišel čas na jakési bilancování.

Nejlepší gól v Interu?

"Ten z poloviny hřiště proti Empoli."

A z poslední doby?

"Proti Bologni v Italském poháru. Skóroval jsem bokem."

Kamarádi a problémoví spoluhráči?

"Za těch deset let to bylo hodně přátel. Asi Taribo West byl nejpřátelštější ze všech. Z osobního hlediska jsem velmi dobře vycházel s Matiasem Almeydou, s kterým jsem stále v kontaktu. Pak tu bylo i pár hráčů jen velmi krátce. Například Robbie Keane, který mluvil jen anglicky, takže jsem si s ním moc nepokecal. Největší konflikt jsem měl s Francescem Toldem, který je ale teď jako můj bratr."

Nejlepší hráč po Recobovi?

"Ibra mě velmi zaujal. Messi z Barcelony si v současnosti vede také velmi dobře. Kaka se mi líbil v derby, na výhru mu jeho výkon ale nestačil. Pak tu jsou ještě tři čtyři hráči, například Ronaldinho."

Srovnání Ronalda a Ibrhaimoviče?

"Jsou dva zcela odlišní hráči. Ronaldovi nemůžete dát prostor, prtože v tu ránu vám uteče o pět metrů. Naopak když budete na těsno hlídat Ibru, tak je vám to k ničemu, protože si stejně udělá, co chce. Je mi ctí, že jsem si s nima oběma mohl zahrát v jednom týmu."

Je někdo, kdo přišel do Interu a ukázalo se, že není tak dobrý?

"To jsem si myslel o sobě, ale teď jsem dva roky nehrál... Dělám si legraci. Neříkám velké věci a nejsem tak známý jako třeba Beckham. Každý má, to co si zaslouží."

Nejoblíbenější trenér?

"Lucescu. Pamatuju si, jak chtěl, abych hrál v záloze a o dva týdny později jsem šel na hostování do Benátek. Zaccheroni se o to samé pokoušel také. Naštěstí pouze pokoušel."

Kouč, s kterým jste častokrát nesouhlasil.

"Pravděpodobně Tardelli. Možná protože často mluvil o mém vysokém platu... Problém ale mezi námi nebyl. Měl jsem hodně trenérů, kteří říkali, že jsem jejich nejlepší hráč. Dělám si legraci. Ale když to přeci jenom někdo řekl, tak jsem na to odpověděl, že si to mohli myslet jen do doby, než mě poznali."

Bude to poslední sezona v Interu?

"Bohužel asi ano. Ještě se ale necítím starý. Chci hrát a pomáhat týmu vyhrávat. Necítím se spokojený, když jsem často zraněný. Naopak, když jsem zdravý tak chci hrát. Nestačí mi jen deset nebo patnáct zápasů za rok. je těžké přijít v neděli domů s tím, že jsem si nezahrál ani minutu. Přesto jsem hrdý na to, že jsem v Interu tak dlouho."

Co si pomyslíte, když se podíváte do minulosti.

"Velká chyba byla, že jsme 5.května nevyhráli na Laziu scudetto. Všechno by se tím změnilo. Tenkrát se mi hodně dařilo a byl bych strašně šťastný."

Autor: Lukáš Pekárek

207x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy