FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Mancini je chválen za taktiku proti Římu
01/10/07 - Cesar 01/10/07 - Nadšení zavládlo v táboře nerazzurri po povedeném utkání v Římě. Inter porazil dosud vedoucí AS na jeho vlastním hřišti rozdílem třídy 4-1. "Byl to velmi důležitý zápas, který jsme chtěli vyhrát," řekl asistent trenéra Siniša Mihajlovič. "Věděli jsme, že jsme v týdnu proti Sampdorii hráli dobře a tento výkon jsme chtěli potvrdit. Teď jsme na špici tabulky sami."

Tým začal v rozestavění 4-3-3 a Mancini překvapil tím, že na trávník poslal jen jednoho klasického útočníka. Adriano, Cruz, Crespo a Suazo byli jen na lavičce, zatímco vedle Ibrahimoviče měli ofenzivní úkoly Cesar a Figo. "Hráli jsme tak, protože nám chyběli někteří důležití hráči, kteří by blokovali římské nájezdy zadáků," vysvětloval Mihajlovič. "Ibra měl zaměstnávat jejich stopery a tak se záloha mohla věnovat Pizarrovi a snažila se ho vyřadit ze hry. Bylo to vyrovnané utkání, které ovlivnila chyba Giulyho." Giuly byl po necelé půlhodině vyloučen po té, co rukou zastavil míč směřující do sítě. Nařízenou penaltu proměnil Ibrahimovič a Roma dohrávala pouze o deseti mužích.

pokračování...  


Z útočníků se do hry dostal nakonec Crespo a Cruz. Oba dva dali krátce po svém příchodu gól. Z lavičky se naopak nezvedl Adriano, který v předchozích zápasech ukázal vzestup formy. Zvláštní je, že Brazilec nehrál ani kvůli tomu, že v těžkém programu bylo jisté, že hrát nemůže ani v úterý s PSV Eindhoven. "Máme pět útočníků. Museli jsme těm, kteří hrají méně dát možnost si aspoň chvíli zahrát," prohlásil ještě nedávno aktivní hráč Mihajlovič. "Cruz je velmi dobrý v držení míče a Crespo je ve vápně soupeře zabiják. Adri se zlepšuje a bude připraven pro další zápasy."

Ve velké formě hraje křídlo Cesar. "Ano, je to tak. Je schopný pokrýt celou stranu hřiště. Odehrál excelentní duely a je jedním z hráčů, kteří mají momentálně největší formu," tvrdí asistent trenéra. "Mám teď možnost hodně hrát, za což děkuji Mancinimu," říká Cesar. "Kouč mi věří. Jako tým jsme ho museli naším výkonem uspokojit. Jestli jsem byl překvapený tím, že jsem v základní sestavě? Nebyl, já, Ibra a Figo jsme byli skoro jako tři střelci."

Julio Cruz byl velmi rád, že si zahrál. "Jsem šťastný, strašně moc jsem chtěl hrát," řekl Argentinec, který jeden gól dal a jednou nastřelil tyč. Televizní stanice Sky ho vyhlásila nejlepším hráčem zápasu. "Tým hrál fantasticky. Jestli jsme silnější než Řím? Dnes ano. Do konce je ještě dlouhá cesta, víme ale, že jsme excelentní tým. Roma nehrála špatně, počítá se ale výsledek.

Komplimenty skládal Interistům také jejich prezident Moratti. "Je to důležité vítězství pro nás, pro hráče a pro morálku. Mancini ukázal, že je velký kouč. Sestavou jsem překvapený nebyl," smál se petrolejářský magnát. "Mám taková privilegia, že ji znám dříve."

Zdroj: -


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 01/10/07 - Inter vyloupil Řím
Další článek: 04/10/07 - Dva góly a dva vyloučení v Eindhovenu
1121


Diskuze

275


 
Související články
AS Řím - První velká zkouška je tu
Inter vyloupil Řím