FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Manciniho odchod je v zájmu klubu
02/06/08 - Moratti 02/06/08 - Získal tři tituly, dva Italské superpoháry, dva Italské poháry a ještě dokázal tým dvakrát dovést do finále Italského poháru. Pro nerazzurri dokázal získat o hodně víc než všichni předchozí trenéři za vlády Morattiho dohromady. Přesto musí skončit a navíc mu doteď ani nikdo z klubu za dosavadní práci nepoděkoval. "Děkuji Morattimu, Orialimu, hráčům a fanouškům," řekl Roberto Mancini po té, co se dozvěděl, že byl z klubu po čtyřech letech vyhozen. Stejného poděkování se ale sám nedočkal. A tuší i proč. Odvolání se mu totiž vůbec nelíbí a Morattimu hrozí soudem.

Odcházet z klubu nechce jen tak. Smlouvu má platnou do roku 2012 a navíc za velmi slušné peníze. V Serii A byl jasně nejlépe placeným koučem. Pokud mu Moratti nechce vše vyplatit, bude se muset s Mancinim nějak dohodnout. 44letý kouč se však dát lehce nechce a bude bojovat za každý milión. Pokud by se snad spolu oba pánové nedohodli, dostal by sice Mancini všechno, zároveň by ale nemohl trénovat v jiném klubu. O peníze jde velké a ne jen pro něj. Spolu s ním musí Inter vyplatit i všechny jeho pomocníky. Je celkem jasné, že nový trenér si přivede své lidi. Odejít musí asistent Siniša Mihajlovič, technický asistent Fausto Salsano a Dario Marcolin, trenér brankářů Giulio Nuciari a kondiční trenér Ivan Carminati.

pokračování...  


Podle serveru Rai Sport nabízel Moratti Mancinimu odstupné ve výši 9 miliónů euro, což byl plat za zhruba 18 měsíců. Naštvaný kouč však tuto sumu odmítl. Všichni mají čtyřleté smlouvy a je očekáváno, že celkem bude Morattiho jejich vyhazov stát 36 miliónů euro. Tato obrovská suma by přitom stačila na příchod dvou velmi kvalitních posil. Možná i díky tomu, teď bude muset Moratti přehodnotit přestupovou politiku. Velké peníze bude chtít i nový trenér. Mourinho by měl údajně dostávat po tři roky až 10,5 miliónů euro. O tom, že novým trenérem bude právě Mourinho teď nepochybuje prakticky nikdo. Fotografové šéfa Interu s portugalským koučem již zachytili a Moratti v jednom rozhovoru naplno přiznal, že jednání probíhají.

Zpět ale k odchodu Manciniho. Proč natolik úspěšného trenéra, který konečně přivedl Inter k mistrovskému titulu, Moratti za tak těžké peníze vyhazuje? "Nebyl to žádný můj rozmar. Samozřejmě nejjednodušší by bylo pokračovat s trenérem, s nímž jsme vyhráli tři tituly za sebou. Udělal jsem ale to, co jsem považoval za nutné. Nebylo to nic proti kouči, ale v zájmu Interu," hlásí Moratti. Prezident propustil úspěšného kouče ve čtvrtek, jedenáct dnů po skončení Serie A. Moratti vyčítal Mancinimu, že po březnovém vyřazení od Liverpoolu z Ligy mistrů oznámil, že po sezoně u mužstva skončí. Druhý den si své rozhodnutí sice rozmyslel, podle šéfa klubu však svým emotivním vyjádřením tým rozvrátil.

"Vyvolalo to v mužstvu nejistotu, která všechny nutila zdvojnásobit či ztrojnásobit energii. Je pravda, že jsme veslovali jedním směrem, ale museli jsme pak veslovat mnohem usilovněji," uvedl Moratti. Inter totiž na jaře opravdu ztratil formu a málem i titul, neboť původně jedenáctibodový náskok v tabulce se na konci sezony smrskl na jediný bod. S kritikou vedení Interu ovšem nesouhlasí Mancini, jenž v pátek pověřil svého právního zástupce, aby zahájil kroky k očištění jeho jména a pověsti.

"Roberto si nikdy nemyslel, že to takto skončí," říká jeho agent Giorgio De Giorgis. "Z toho, co jsem slyšel, tak v týmu všechno úplně neklapalo. Udělal chybu, že po vyřazení z Ligy mistrů, řekl, že po sezoně skončí. Možná si teď vezme prázdniny, ale věřím, že bude chtít někdě trénovat." Zatímco Mihajlovič a Stankovič nechápou, proč Mancini nedostal šanci s týmem vybojovat další scudetto a pokusit se o úspěch v Lize mistrů, největší hvězda Interu Zlatan Ibrahimovič se zastává Morattiho. "On je šéf a on rozhoduje. Věřím, že dělá vždy správná rozhodnutí. Mourinho? Je to velký trenér. Každý to o něm ví."

"V Interu se citím velmi dobře, stejně tak i moje rodina," řekl Ibra, který se stal pro Inter talismanem. V závěru sezony nastoupil pouze do posledního zápasu, který rozhodl dvěma brankami. Díky tomu získal Inter šestnácté scudetto v historii. "Po utkání mi zase trochu nateklo koleno, takže jsem finále poháru nehrál."

Stejně jako Ibra je proti Mancinimu Luis Figo. "Manicini udělal první chybu, když řekl, že po Liverpoolu odchází. Měl být odvolán dříve. Kde budu hrát v příští sezoně? Nevím, smlouva mi končí, doufám, že tady. S Morattim mám skvělý vztah," říká Portugalec.

Zdroj: FCInterMilano.com/Channel4


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 30/05/08 - Adriano doufá v příchod Mourinha
Další článek: 02/06/08 - Novým trenérem je podle očekávání Josè Mourinho
1338


Diskuze

214