FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Dacourt: Tvrdě jsem trénoval..
25/07/08 - Dacourt 25/07/08 - Olivier Dacourt promluvil s novináři na tiskové konferenci v tréninkovém centru Brunico. Záložník, který se vážně zranil 2. prosince 2007, trénuje nyní opět se svými spoluhráči.

Jaké je to trénovat opět s týmem po dlouhém zranění? Tvrdě jsem trénoval, abych se dostal zpět do bývalé formy. Od operace již uplynulo 7 měsíců a nyní se cítím daleko lépe.

Můžeme tedy předpokládat, že budete připraven na první mistrovský zápas nové sezóny? Ano, samozřejmě. Pravidelně pracuji s týmem, ačkoli dnes jsem odpočíval.

Zdá se, že nový trenér zapůsobil na všechny vaše spoluhráče. Jak je to u Vás? Ano. Obyčejně, když přijde nový trenér, všichni se snaží ukázat své schopnosti a zajistit si tak místo v základní sestavě.

Klub a trenér Mourinho mají podle všeho zájem přivést do týmu záložníka. Znamená to pro Vás nějaký impulz, ukázat jim, že záloha nepotřebuje dalšího hráče? Ano, ale fotbalisté jsou na toto zvyklí. Každý chce ukázat, že je hoden nastupovat v základu. Kromě toho, čím kvalitnější hráč, tím lépe pro klub.

pokračování...  


Zdá se, že José Mourinho preferuje systém 4-3-3, tedy jen se třemi záložníky. Bude zde tedy větší konkurence v boji o místo? Mě na tom nezáleží. Uvidíme. Trenér rozhodne a my budeme dbát jeho pokynů.

Cítíte se jako talisman Interu? Poté co jste přišel do klubu, Inter vyhrál dvě Scudetta v řadě. Děkuji za kompliment. Ale já vždy říkám. Každý je důležitý, ale také nahraditelný.

AC Milán koupilo Flaminiho a Ronaldinha. Který pro ně bude důležitější? (směje se..) Flamini, protože je Francouz..Ale až zápasy ukáží, kdo posílil lépe. Můžete hrát dobře celou sezónu, ale přitom nevyhrajete žádnou trofej…

Inter má dva francouzské hráče: Dacourta a Vieiru… Ano, často jeden druhému říkáme, že jsme udělali správné rozhodnutí, když jsme přišli do Interu. Během posledních dvou let jsme vyhráli hodně.

Vraťme se k zápasu Francie-Itálie na Euru 2008. Někteří lidé říkají, že jste mohl být platným členem kádru Francie. Jsem pyšný, že jsem Francouz. Ale musím také připustit, že Francie nehrála na Euru dobře.

Jaké derby očekáváte v následující sezóně? Derby je pro nás speciální zápas. Loni jsme vyhráli titul, takže můžeme tvrdit, že jsme silnější než oni.

Během svého působení v Interu jste ještě neskóroval. Jak jsem již dříve řekl. Když jsem hrál v Římě za AS, hrál jsem rád velké zápasy. Po dvou letech jsem se trefil proti Juventusu. Tento rok uvidíme…

Zůstaňme ještě u Vašeho bývalého klubu. Myslíte, že budou Římané Vaši hlavní konkurenti v boji o mistrovský titul? Máme více soupeřů. AC Milán se tento rok soustředí výhradně na ligu. Potom Fiorentina, která hrála minulý rok výborně. A samozřejmě Juventus. Tato sezóna bude velmi zajímavá.

Myslíte, že se stihne Francesco Totti uzdravit, aby mohl nastoupit ve finále italského Superpoháru, Inter-AS Řím? Ano, Francesco je přítel a velký hráč. Bude to velký zápas mezi nejlepšími týmy posledních let.

Zdroj: inter.it


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 25/07/08 - Na úvod hraje Inter se Sampdorií Janov
Další článek: 26/07/08 - Mourinho: Rozpis mě nezajímá
1392


Diskuze

188