Brémy si vezou ze San Sira bod
02/10/08 - Adriano 02/10/2008 - Fotbalisté Interu Milán prožívají mírnou krizi, nevyhráli druhý zápas v řadě. V utkání druhého kola základních skupin Ligy mistrů remizovali na domácím stadiónu s německým Werderem Brémy 1:1. Herně se však svěřenci trenéra Mourinha oproti poslednímu střetnutí s AC Milán lehce zvedli a nerozhodný výsledek můžeme vzhledem k předvedenému výkonu považovat za ztrátu pro černomodré. Hosté si totiž vypracovali jen tři nebezpečné situace před bránou Julia Cesara, z čehož jednu dokázali proměnit.

Inter - Brémy 1:1

U všech těchto šancí byl Peruánec v drese Brém, Claudio Pizarro. Do první vážnější situace se dostal až v 39. minutě, kdy z velké blízkosti nastřelil tyč. V 62. minutě po centru Ozila vyrovnal a v samém závěru zápasu mohl dokonce vítězství strhnout na hostující stranu. Netrefil však odkrytou branku Interu po přímém kopu Nalda. Werder držel v některých fázích zápasu více míč na svých kopačkách, ale šance Pizarra byly to jediné, co z toho vytěžil. Dalších pět střel německého týmu sice mířilo na Julia Cesara, ty však byly z uctivé vzdálenosti, navíc pomalé a nepřesné.

pokračování...

To Inter, který nastoupil s několika změnami v sestavě oprosti víkendovému derby, začal se zahazováním šancí už v první minutě, kdy Ibrahimovič našel v pokutovém území Adriana, který akrobaticky zakončoval, ale těsně přestřelil. Útočná hra černomodrých opět nepůsobila nějak smrtonosně, hráči hodně kazili přihrávky a pro ofensivu se jich nabízelo málo. Příležitosti však opět přicházely. Domácí svého soupeře vždy jakoby uspali a pak z ničeho nic udeřili, většinou po rychlých akcích. Stankovič i Balotelli však při svých pokusech selhali stejně jako Adriano. Milánské tak musel spasit krajní obránce Maicon, který se ocitl po sérii nepředpokládaných odrazů míče sám před gólmanem Wiesem a nezadržitelně skóroval.

Na začátku druhého poločasu se na trávníku nedělo prakticky nic. Z letargie se oba týmy probraly až po vyrovnávací brance Werderu. Inter totiž musel začít útočit. Do hry přišli ofensivní Quaresma a Cruz, což na hře černomodrých bylo okamžitě znát. V poslední desetiminutovce zatlačili svého soupeře do obrany, gól však vstřelit nedokázali. Nejblíže k němu měl opět Maicon, který povedenou šajtlí trefil tyč. Utkání tak nepoznalo vítěze a nad stadionem Giuseppe Meazzy se rozléhal nesmělý pískot nespokojených fanoušků Nerazzurri.

Svěřenci trenéra Mourinha totiž zatím neprožívají příliš povedený úvod sezóny. Jako kdyby byli stále myšlenkami v poklidné letní přípravě. Jejich hře chybí nasazení a více kreativity v útoku. Nedostatky můžeme najít hlavně v proměňování šancí. Černomodrým se zpočátku dařilo alespoň výsledkově. Nyní, po dvou bodově chudších zápasech, bude portugalský trenér terčem kritiky, otázkou je či oprávněně. Jeho mužstvo prostě nepracuje tak jak má. Není to však žádná tragédie, pokud ale Inter chce uspět v Sérii A i v Lize mistrů, bude muset přidat. Naváže-li ale na výkon proti Brémám a přidá ještě něco na víc, měl by být na správné cestě.

Hodnocení :

Julio Cesar – 6 : Pochytal hodně pokusů z dálky. Některé střely mu dělaly potíže a vypadávaly mu z rukou. Volný přímý kop Nalda z nastaveného času utkání vyrazil do prostoru, kam dobíhal Pizarro, to mu však těžko můžeme vyčítat, protože zkrotit pumelici brazilského obránce bylo skoro nemožné. Dvakrát byl v utkání překonán. Jednou mu pomohla tyč, v 62. minutě udělal špatný krok dopředu a tím Pizarrovi odkryl bránu pro snadné zakončení.

Maicon – 7 : Směrem dopředu tradičně výborný. Vstřelil jedinou branku Interu navíc v závěru napálil tyč. Stal se bezesporu klíčovým fotbalistou černomodrých a až jeho centry budou létat dále, než k prvnímu bránícímu hráči, bude nejlepším pravým obráncem světa. Při obdrženém gólu bohužel nestál dostatečně blízko u střílejícího Pizarra.

Ivan Cordoba – 6 : Nebyl v tomto utkání příliš vytížený, nemusel řešit nějaké závratné množství nebezpečných situací. V 39. minutě se před něj dostal již několikrát zmiňovaný Pizarro, který málem poslal Prödlův centr do branky, naštěstí míč netrefil přesně tak, jak by si představoval a po jeho pokusu zazvonila tyč.

Marco Materazzi – X : Za dvacet minut pobytu na trávníku stačil vyhrát pár hlavičkových soubojů a nebezpečně zakončovat po rohovém kopu. Poté musel být kvůli lehkému zranění střídán.

Javier Zanetti – 7 : Nastoupil trochu překvapivě na levé straně obrany a předvedl docela slušný výkon. Vzorně si plnil obranné povinnosti a přitom se ještě stíhal zapojovat do ofensivy. Hodně kombinoval s Adrianem a společně vytvořili vyloženou šanci pro Balotelliho.

Sulley Muntari – 6 : Jeho role v mužstvu spočívá ve vyrovnané podpoře obrany a útoku. Přesně o to se tento Ghaňan ve středu večer snažil. Vzhledem k tomu, že nastoupil v základní sestavě po čtyřzápasové pauze, zaslouží si pochvalu. Mohl dokonce dát branku, kdyby v závěru utkání trefil lépe míč při střele z rohu pokutového území. V poslední minutě zbytečně fauloval Hunta a zavinil tak standardní situaci, která Inter málem připravila o vítězství.

Esteban Cambiasso – 7 : Opět nastoupil na pozici štítového záložníka. Svou roli zvládl výborně. Na tento post je ho však škoda. Má skvělou rozehrávku, střelu, umí obstojně hlavičkovat a narazit si míč se spoluhráči. V minulých sezónách byl často dokonce mozkem Interu, a proto je mrzuté, že jeho schopností nedokáže Mourinho využít i v útočné fázi hry.

Dejan Stankovič – 6 : Jeho vystoupení bylo vcelku nenápadné. Dostal se do jedné obrovské šance, mohl zakončovat tváří v tvář gólmanovi hostí, zradilo ho ale zpracování míče. Vymyslel pár chytrých přihrávek pro Zlatana a Adriana, ale bohužel mířily do postavení mimo hru. V momentě kdy potřebovali černomodří více útočit a vstřelit branku, byl střídán.

Adriano – 7 : Hraje v poslední době velice dobře, bohužel nedává branky. V poli je nesmírně platným, připravuje šance a i sám se dostává hodně do zakončení, které je ale bohužel bez gólového efektu. Proti Werderu pálil hned čtyřikrát, v největší šanci se ocitl hned v první minutě, ale přestřelil.

Zlatan Ibrahimovič – 5 : Dokáže obejít jeden na jednoho snad kohokoli, ale proč to proboha zkouší i v momentech, kdy může pohodlně přihrát volnému spoluhráči. V tomto utkání nastalo tak pět situací, kdy se Zlatan po jedné kličce místo nahrávky zbytečně pouštěl do dalších a vždy míč nakonec ztratil. Je až obdivuhodné, že nastoupil v základní sestavě ve všech dosavadních zápasech Interu v této sezóně, a to i přes jeho táhlé problémy s kolenem. O víkendu už snad bude odpočívat.

Mario Balotelli – 5 : Často fauluje a ještě častěji padá po střetu se soupeřem. Svou jedinou šanci zahodil a žádnou jinou spoluhráčům nepřipravil. Je však dobře, že dostává pravidelněji příležitosti nastupovat za první tým. Uvidíme časem, jaký fotbalista z něj vyroste.

Nicolas Burdisso – 7 : Nastoupil do zápasu až ve 20. minutě za zraněného Matrixe, rychle se přizpůsobil tempu utkání a hrál velmi dobře. Vyhrával hlavičkové souboje, předskakoval útočníky Brém a vyvážel míče do útoku. Navíc se za celý svůj pobyt na hřišti nedopustil jediného faulu.

Ricardo Quaresma – 7 : Přišel na trávník až v průběhu zápasu a viditelně hru Interu oživil. Podal zřejmě prozatím nejlepší výkon v drese Nerazzurri. Nekazil přihrávky, byl aktivní, neztrácel míče a nebezpečně centroval. Domácím útočníků chyběly kolikrát jen centimetry, aby zasáhli míče mířící z jeho kopačky do pokutového území Werderu.

Předchozí článek: 01/10/08 - Mourinho: Werder znám velmi dobře...
Další článek: 04/10/08 - Javier Zanetti zavzpomínal na začátky v Interu