FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB

Blog MP: INTER - Parma 2:2
31/10/19 - Po fantastickom, bojovnom a obetavom výkone v zápase Ligy Majstrov, ktorý sa hral v stredu večer, nastupoval Inter už v sobotu podvečer na zápas proti nepríjemnej Parme. Už pomerne vysoké postavenie v hostí v tabuľke (8.miesto) naznačovalo že Nerazzurri nečaká žiadna prechádzka ružovou záhradou. Situáciu skomplikovali aj zranenia. K dlhodobejšie zraneným hráčom (Alexis, Sensi, Dambrosio) sa pre drobné problémy pridali Vecino, De Vrij a Asamoah. Conte tak po náročnom zápase v strede týždňa príliš nemohol rotovať zostavu a to sa prejavilo hneď v prvom polčase.

pokračování...

INTER 2:2 Parma

Základná zostava: Handanovič (c) - Škriniar, Godin (65.De Vrij), Bastoni - Candreva, Gagliardini (84.Politano), Brozovič, Barella, Biraghi - Lukaku, Lautaro (73.Esposito)

Prvým varovaním bola nebezpečná strela spoza pokutového územia, keď odrazenú loptu po rohovom kope prihral Lautaro Barellovi na päty a priamo na kopačky súpera. Handanovič podržal. Inter sa napriek úvodným komplikáciám dostal do vedenia keď takisto po rohovom kope strieľal Candreva a vďaka dvom ľahkým tečom hráčov Parmy skončila lopta v sieti. Aj keď mal domáci celok lepšie držanie lopty a zdalo sa že smeruje za ďalším víťazstvom, z priaznivého stavu sa dlho neradoval. Brozovič v úplne jednoduchej situácii nahral loptu presne do úniku pre Karamoha. Rýchly francúzsky krídelnik, ktorý je v Parme na hosťovaní práve z Interu mal proti sebe len Godina, ktorý ustupoval toľko, až spoza šestnástky Karamoh vystrelil a lopta skončila v sieti. Sympatické bolo že kmeňový hráč Interu gól na San Sire neoslavoval. Škoda že rozhodca v tejto situácii nepoužil VAR, pri strele Karamoha, ktorá skončila gólom, totiž hráč Parmy stál za obranou líniou Interu a prekážal Handanovičovi vo výhľade, jednalo sa teda o aktívny offside.

O štyri minúty neskôr opäť v akcii Brozovič, tentokrát úplne amatérsky podbehol nakopnutú loptu pri postrannej čiare. Opäť z toho ťažil Karamoh, ktorý svojou rýchlosťou nedal Godinovi šancu a nezištne prihral na Gervinha - 1:2. V priebehu pár minút, po školáckych chybách tak Inter zrazu prehrával.

Do druhého polčasu prepol domáci team na vyššie obrátky, naopak, hráči Parmy vsadili na "čistý betón" a bránili pred vlastnou bránou prakticky všetci jedenásti. Interu sa podarilo vyrovnať v hraničnej situácii, tentokrát bol VAR nápomocný a správne opravil ofsajdový verdikt postranného rozhodcu. V čase prihrávky zo stredu od Brozoviča na Candrevu, mal taliansky krídelnik nohu pred nohou posledného hráča obrany Parmy. Nasledovala prihrávka za obranu, ktorú Lukaku zvládol spracovať a z otočky poslať do siete - 2:2.

V závere bol gól Interu na spadnutie, najmä striedajúci Esposito bol k nemu blízko, keď pekným volejom mieril tesne mimo brány. Práve tento taliansky mladík v poslednej šanci zápasu hlavičkoval mimo, no keby bol loptu minul, za ním číhal vo výhodnejšej pozícii Lukaku. Škoda.

Inter tak nevyužil zaváhanie Juventusu, ktorý nečakane len remizoval 1:1 na ihrisku nováčika z Lecce. Úlohu zohrala nepochybne únava a drobné zranenia hráčov. Všetko zlé je na niečo dobré, tréner Conte tak mal príležitosť veľmi priamo a jasne žiadať vedenie o posilnenie kádra. Kvalitné posily sú sľúbené už v zimnom prestupovom období a posilňovať sa bude najmä stred poľa. Druhým dôvodom straty bodov je nepochybne výkon rozhodcu. Prvý gól Parmy nemal byt uznaný a v zápase tiež Inter mohol a mal kopať dva pokutové kopy po fauloch na Biraghiho a Lautara. Tretí dôvod bol jednoducho odflaknutý, nevýrazný prvý polčas a individuálne chyby predovšetkým od Brozoviča.

Inter Miláno tak ostáva po 9.kole na 2.mieste o bod za Juventusom a dva body pred Atalantou Bergamo, ktorá si v nedeľu schuti zastrielala proti Udinese (7:1).

Serie A pokračuje ďalšími zápasmi už v Utorok a Stredu. Inter čaká cesta na ihrisko osemnástej Brescie. Zápas sa hrá 29.10.(Utorok) o 21:00.

Handanovič - 7 - za góly nemohol, hoci prvý padol z väčšej vzdialenosti, mal však pri nom krytý výhľad. Čo mohol, pochytal.

Škriniar - 7 - z obrany najspoľahlivejší, aj jemu však chýbala energia smerom dopredu.

Godin - 5 - hoci primárne nespôsobil góly, v oboch prípadoch im rýchlostne ani pozične nestíhal zabrániť. Na veterána zadných radov sú dva ťažké zápasy v rozpätí pár dní, jednoducho priveľa.

Bastoni - 6 - opäť striedal lepšie a horšie momenty, no mladík, ktorý ešte stále potrebuje zbierať skúsenosti, vyložene nesklamal.

Candreva - 7 - znova dokázal odbehať poctivo celý zápas na svojej strane, posielal nebezpečné centre a pripísal si ďalší, v sezóne už tretí gól.

Gagliardini - 7 - zo stredovej trojice sa mi zdal najvýraznejší a opäť potvrdil stúpajúcu krivku svojich výkonov.

Brozovič - 3 - výrazný podiel mal na oboch inkasovaných góloch. Toto už nezachránil ani predfinálnou prihrávkou pri góle na 2:2. V zápase proti Dortmundu nabehal tradične najviac kilometrov, pravdepodobne aj jemu by prospel oddych na lavičke náhradníkov. Interu však alternatíva na jeho post chýba.

Barella - 6 - druhý najaktívnejší hráč zo stredajšieho zápasu a aj na ňom bolo cítiť nedostatok energie. Aj preto bodal na svoje pomery nevýrazný výkon.

Biraghi - 6 - nesklamal, ani neoslnil. Po faule na neho sa mal pískať pokutový kop.

Lukaku - 7 - postaral sa gólom o zisk aspoň jedného bodu a v útoku bol tentokrát najvýraznejšou postavou. Akcie išli často práve cez neho.

Lautaro - 5 - ďalší hráč Interu, preferujúci aktívnu hru, ktorá stojí veľa síl a práve nedostatok oddychu bol cítiť na jeho hre. V zápase sa nepresadil prakticky vôbec.

Striedania: De Vrij nastúpil aj napriek drobným svalovým problémom a opäť dokázal dobre dirigoval hru v zadných radoch, hoci v druhom polčase sa už hostia o úročenie takmer ani nepokúšali. Politano bol tradične aktívny, ale tentokrát neskutočne stereotypný. Asi každý na štadióne a pri televízore vedel už minútu dopredu že si potiahne loptu z krídla na stred a skúsi strelu spoza šestnástky. Pochopiteľne mu boli všetky pokusy zablokované. Esposita bolo znova plné ihrisko, no v pár momentoch sa prejavila mladícka oplašenosť a nepresnosť. Aj napriek tomu bol pre ofenzívu prínosom.