FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Hodnocení hráčů po první části sezóny 03/04
29/02/04 -

29/02/03 - Žádná kopyta za Inter nehrajou. Přesto tým nemá výsledky a neustále se mu nedaří. Pod Zaccheronim předvádějí většinou líbivý fotbal. Body z něho ovšem nejsou a Inter se neustále propadá v tabulce. Teď to skoro vypadá, že může zapomenout na Ligu mistrů a bude rád, když si v příštím roce zahraje aspoň Pohár UEFA. Bude se Zac po skončení ligy pakovat? Může vůbec nějaký trenér s tímto týmem něco udělat? V čem je chyba?

Jak si jednotlivý hráči vedli v průběhu první poloviny sezóny přínáší následovný rozbor. Statistiku počtu gólů, odehráných minut a dalších věcí naleznete na tradičních místech těchto stránek.

FRANCESCO TOLDO - Třiatřicetiletý italský gólman odchytal v této sezóně všechny ligové zápasy. V Interu nemá konkurenci a o místo jedničku se zatím nemusel bát. Loňská sezóna a i začátek té současné mu vyšel výtečně. Byl to právě on, kdo držel tým i v krizových chvilkách nad vodou, a mohl jsem o něm v klidu prohlásit, že je nejlepším gólmanem světa. Skvělému brankáři, který je znám svým typickým rozčilováním na adresu obránců, se však v poslední době často stává, že po excelentních zákrocích přijde jeden chybný a Inter inkasuje. Pokud se nevrátí na svou obvyklou úroveň, je na čase, aby se funckionáři poohlídli po novém gólmanovi.

ALBERTO FONTANA - Dvojka za Toldem. Je mu 37 let a svou kariéru již má za sebou. Letos odchytal čtyři zápasy v Italském poháru. V semifinále s Juventusem neměl v penaltovém rozstřelu zrovna moc štěstí, nechytil ani jeden pokus bianconeri a Inter vypadl.

ALEX CORDAZ - 21-letý gólman na svoji příležistost stále čeká. V prvním zápase Italského poháru s Juventusem dochytal zápas po té, co se nechal Toldo vyloučit za hraní rukou mimo pokutové území.

JAVIER ZANETTI - Stejně jako Toldo nechyběl kapitán a služebně nejstarší Interista doposud ani v jednom z ligových zápasů. Argentinský reprezentant si po celou dobu udržuje svoji výkonost a na rozdíl od některých jiných hráčů nemá období, kdy by hrál špatně. Jako kapitán však není vyloženě vůdčí osobností a na to Inter někdy doplácí. Hráči potřebují lídra, který jim i v těžkých chvílích ukáže, že se musí bojovat pořád, nadoraz a za každou cenu. Jediným jeho šedým okamžikem v podzimní části bylo podcenění Henryho v zápase s Arsenalem na San Siru.

IVAN CORDOBA - Jen on a Zanetti se z obránců letos nezranili. Javier Zanetti se ale pod vedením Zaccheroniho vrátil zpět do zálohy, takže se dá říct, že jen Cordoba to táhne vzadu pořád. Kolumbijský reprezentant předvádí kvalitní defenzivu a nějak zvlášť o něm slyšet nebylo. Ve slavné odvetě v poháru s Juventusem byl přísně vyloučen za faul na Nedvěda. Myslím, že i ubylo gólů, za které mohla jeho chyba.

FABIO CANNAVARO - Třicetiletý bek střídá dobré zápasy s horšími. Cúper ho neměl příliš v lásce zřejmě kvůli jeho menší postavě. Vážné zranění se mu vyhlo, jen párkrát chyběl kvůli menším zdravotním problémům. Proti Reginně se v 10.kole blýskl nádherným gólem. Fabio hraje za nerazzurri svoji druhou sezónu, mám ale pocit, že v Parmě hrál lépe.

DANIELE ADANI - Nejdříve kritizovaný a pak chválený. Do 10.kola odehrál jen tři ligové zápasy, pak už téměř každý. Kvůli zranění kolegů v obraně dostal příležitost, kterou dokázal využít a všem předvedl, kdo je to Adani. Řízný chlapík, co se ničeho nezalekne a navíc nebezpečný i v pokutovém území soupeře. V Lize Mistrů měl lepší gólový průměr na zápas než Vieri. Dal dvě branky, na svoji první ligovou v černomodrém dresu však stále čeká.

THOMAS HELVEG - Další náhrádník, který se prodral do základní sestavy. V létě přišel z AC Milán. Nejprve se mu příliš nevěřilo. Dozadu nehrál nic moc a dopředu byl bez nápadu a často kazil. Zápasové zatížení mu však dodalo sebevědomí a on dokázal, že na tom až tak špatně není. V lize hrál ve třinácti zápasech, často ale střídal nebo byl střídán.

GIOVANNI PASQUALE - Loni odehrál tento mladý Ital vydařenou sezónu a předpokládalo se, že tato bude ještě lepší. Cúper si na něj však na začátku sezóny vůbec nevzpomněl. Příležitost dostal až pod Zacem v zápase s Reginnou, který Inter jasně vyhrál, nastoupil hned od začátku. Od té doby hrál pravidelně. Na první gól však stále čeká.

JEREMIE BRECHET - Náhradník, který nepřesvědčil. V létě přišel tento obránce z Lyonu do sestavy se však neprotlačil. Když už hrál, nedařilo se mu a namotal se k nějakému gólu.

FRANCESCO COCO - V Interu je druhou sezónu. Neustále má však zdravotní potíže se zádami a letos odehrál jen tři zápasy. Jinak kvalitní obránce, který stejně jako Pasquale za Inter zatím nedal branku.

MARCO MATERAZZI - Sezónu začal přímo skvěle. V prvních dvou zápasech vstřelil dvě branky. V 9.kole proti Anconě přidal třetí. Po nepříliš povedné minulé sezóně s mistrovstvím světa, byl znovu uznávaným obráncem. Nešťastný zápas s Arsenalem na San Siru 25.listopadu byl zatím jeho poslední. Zranění ho vyřadilo na dlouhou dobu a když už se konečně měl vrátit, tak při zápase se Sienou udeřil v tuneli pěstí do tváře Cirilla a dostal distanc na dva zápasy.

CARLOS GAMARRA - Paraquaský obránce, který ani v druhém roce v Miláně nepřesvědčuje. V lize odehrál čtyři zápasy, paradoxně pokaždé celých 90 minut.

BELOZOGLU EMRE - Nejproblematičtějším místem v této sezóně byla záloha. K plnému počtu 21 odehraných zápasů, pokud vynecháme Zanettiho, se blíží jako první Turek Emre s 16 starty. Více než deset startů si pak připsalo už jen trio záložníků. Loni Emre zářil víc. Když hrál, tak ho bylo vidět rozhodně více než letos. K ofenzivní tahounům nepatří. Jeho gólové přihrávky by sa daly spočítat na prstech jedné ruky a o gólech ani nemluvím. Nedal ani jeden. Pokud má hrát na místě tvořivého záložníka, měl by být určitě v těchto statistkách lepší. Každosezonní červenou kartu se již letos vybral.

SABRI LAMOUCHI - Hádanka: Který záložník odehrál doposud jako třetí nejvíce zápasů? Byl to překvapivě francouzský Lamouchi.Ve většině případů však posila z Parmy pouze střídala. Z třinácti zápasů jen tři odehrál celé. Na první černomodrý gól čeká.

ANDY VAN DER MEYDE - V létě se o něm hovořilo jako o nejlepší posile. Postupem času ho však z nováčků předčil útočník Julio Cruz. Nyní se Holanďan dere zpět na první příčku v pomyslné hitparádě posil. Přišel z Ajaxu a start měl vydařený. Gólově se podílel na výhře na Highbury. Pak ale jakoby vyhasl. Nadějný ofenzivní záložník či útočník byl bez jiskry. Do sestavy se vrátil až pod Zaccheronim. Stále místo však v základní jedenáctce zdaleka nemá. Z luku zatím střílel jen třikrát. Dá se tedy říct, že zklamal.

CRISTIANO ZANETTI - Do 12.kole na postu defenzivního záložníka vládl. Stejně jako Materazzi zažíval lepší sezónu. Pak však přišlo vážné zranění a Cristiano se vrátil na trávník až v těchto dnech.

MATIAS ALMEYDA - Třicetiletý Argentinec se neustále potýká s různými zdravotními potížemi. Hodně se o něm mluví jako o kvalitním záložníkovi. Brzdí ho však zranění.

KILY GONZALES - Inter ho chtěl tři roky. Dostal ho až těsně před startem této sezóny. Kily zatím moc nepřesvědčil. Až v poslední době se zdá, že je pro soupeře nebezpečný. Vypadá, že si skvěle rozumí s Recobou a Adrianem. Protože je však v útoku velká konkurence, málokdy nastoupí tato trojka spolu.

JAVIER FARINOS - Návrat ztraceného syna. Španělský záložník byl již dávno odepsaný a touto dobou měl hrát za Espaňol. Za čtyři sezóny toho moc pod Cúperem neodehrál, loni dokonce nastoupil jen do dvou zápasů. Trenér Zac mu nakonec dal příležitost v momentě, kdy už měl vyjednané hostování. Farinosovi se zápas s Reginnou povedl a jako náhradník vstřelil gól, který i náležitě oslavil. Byl jeho premiérový. Z hostování tak nakonec sešlo a on se i díky zranění jeho spoluhráčů dostal do sestavy. A nehraje vůbec špatně.

SIQUERIRA LUCIANO - Krok vedle. Ze všech posil jsem se právě u něj nejvíce obával toho, zda dokáže hrát za velký klub jako je Inter. Nedokázal a v lednu zamířil zpět do Chieva. Zatím na hostování.

BURUK OKAN - Věčný náhradník. V lednu chtěl odejít na hostování, ale po rozmluvě se Zacem nakonec zůstal. Pokud chtěl hrát asi udělal chybu. Zatím se do sestavy nedostal.

GIORGIOS KARAGOUNIS - Záložník z Panathinaikos Atény se zatím moc nepředvedl. Když dostane příležitost, tak jednou zahraje slušně a podruhé vyhoří. Těžko hodnotit, zda má na Serii A.

DEJAN STANKOVIČ - Přišel až v lednu z Lazia, proto nebyl zahrnut do hlasování o Zlatý míč Interu. Ačkoliv ho Zac nechtěl, okamžitě měl jisté místo v základní sestavě. I po přestupu podává kvalitní výkony a do sestavy patří. Na rozdíl od svých kolegů má totiž občas dobré nápady. V derby dal dokonce gól z rohu.

JULIO CRUZ - K 21.kolu odehrál ze všech útočníků nejvíce zápasů v lize - 16. V létě přišel z Boloni, kde dvě sezóny po sobě vstřelil deset gólů. Příjemným zjištěním bylo, že za Inter bude góly dávat také. Celkem jich dal deset, z toho sedm v Serii A. Skvěle umí zahrávat přímé kopy. Na gól jedn potřebuje 161 minut.

OBEFAMI MARTINS - Devatenáctiletý Nigerijec měl skvělou přípravu. Sázel jeden gól za druhým. Pak však přišli oficiální zápasy a Oba se zasekl. Po devíti zápasech měl na kontě pouhou jednu branku. Následovala třízápasoví šňůra, v které vstřelil pokaždé po jedné brance a nakonec zase půst. Momentálně je ve stavu zraněných a Zac těsně než se zranil o něm prohlásil, že je z formy. V konkurenci útočníku by zřejmě stejně dostali přednost jiní.

CHRISTIAN VIERI - V počtu odehraných zápasů je mezi střelci až třetí. V tabulce kanonýrů však jasně vede. Čtrnáct startů rovná se jednáct gólů. Jako tradičně ho na čas zastavilo zranění. Nejlepším střelcem Serie A jako loni nebude. Po příchodu Adriana i pro něj vzrostla konkurence. Dokonce je občas i střídán, což doposud bylo nemyslitelné. V porovnání s Adrianem sice dává stejně gólů, ale na hru brazilského spoluhráče se kouká mnohem lépe. Bobo si dost často nedokáže ani zpracovat míč a přihrát. O technice ani nemluvě. Proto se zdá jeho odchod z Interu dost pravděpodobný. Je mu třicet let a pořád patří mezi ceněné útočniky. Otázka jen je, zda bude chtít z Interu pryč.

ALVARO RECOBA - Hodně diskutovaný hráč. Vyčítá se mu, že nejvíce ze všech střídá dobré zápasy se špatnými. Pokud však vezmete zápas po zápase, v kterém hrál, vyjde vám, jak nesmírně produktivní je tento uruguayský útočník. Podílí se téměř na každém gólu. Výtečné má rohové kopy a dřív měl i standardky. Gólů vstřelil pět. Podle průměru na zápas je druhým nejlepším střelcem Interu v první části sezóny.

ADRIANO - V lednu se vrátil z Parmy a hned ukázal, proč za něj Moratti dal takové peníze. Juventusu a Sieně dal dvě branky. Na hřišti vyniká fyzickou silou a technickými kousky. Útočník jak má být. Jak na něj zapůsobí prostředí v Interu, neovlívního tak, že zašedne jako všichni ostatní?

MOHAMMED KALLON - Útočník se Sierra Leone dal o sobě letos vědět jen jednou. Měl pozitivní trest na nadrolon a dostal šestiměsíční distanc.


Zdroj: -


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 22/02/04 - Zac: Zápas hodnotím pozitivně
Další článek: 29/02/04 - Bobo vyhrál podzimní Zlatý míč Interu 03/04
321


Diskuze

148