Derby Itálie je vyprodáno
27/11/04 -

27/11/04 - Oficiální stránky Interu hlásí, že pokladna na stadiónu se již neotevře. Derby Itálie je vyprodané. Na San Siru by tak mělo duel Interu s Juventusem Turín sledovat 85 tisic diváků. Slavný zápas začíná v neděli od 20:30 a vysílá ho tv Galaxie Sport.

Oba týmy do očekávaného duelu vstoupí z jiné pozice. Bianconeri vedou Serii A s náskokem šesti bodů před druhým milánským klubem AC. Impozantní je hlavně jejich obrana, která inkasovala pouze čtyřikrát a kde se pravidelně objevuje ještě lońský hráč Interu Fabio Cannavaro. Odepisovaný obránce tak dokázal, že problém v obraně nebyl jen v něm. Paradoxně po jeho odchodu se defenziva ještě zhoršila. Brankář nerazzurri lovil míč ze sítě pětkrát více než jeho protějšek z Turína. Zatímco defenzivy se podstatně liší, ofenziva je ozdobou obou týmů. Juve i Inter se radoval z gólu shodně 23krát. Když se zaměříme na Ligu mistrů vyjde nám, že i zde je Juve lepší. Neztratil ani bod a z pěti zápasů vyhrál pětkrát 1:0. Větší potěšení z gólu připravili svým fanouškům ale černomodří, na San Siru sice třeba s Valencií jen remizovali 0:0, celkově však vstřelili 11 branek.

Remízový král hostí krále výher. I tímto způsobem se lze dívat na nedělní zápas. Inter desetkrát remizoval, Juventus desetkrát vyhrál. Svěřenci trenéra Manciniho na rozdíl od svého soupeře v lize ještě nepohráli, ale jejim to takřka k ničemu. Na čelo tabulky ztrácí v tříbodovém systému 15 bodů.

pokračování...

V historii se oba týmy 148krát. Úspěšnější je Juventus s 69 výhrami a 37 remízami. Inter vyhrál 42 krát. V domácím prostředí ale vyznívá statistika pro něj. Stará dáma odjela do Turína s prázdnou ve 32 případech, 23 krát skončilo utkání remízou a 17 krát vyhrála. Skóre 118-78 hovoří pro Inter. Nejlepší výsledek v historii je pro něj ze sezóny 1953/1954 - výhra 6:0. Utkání bude řídit rozhodčí Rodomonti. V této sezóně rozhodoval zatím pouze jedno utkání Interu, skončilo překvapivě - remízou.

Inter nejčastěji střílí góly v první čtvrthodině druhého poločasu. V této části vstřelil v lize 7 branek. V prvním poločase je úspěšnost v patnáctiminutových intervalech následující 3-1-3 a 1 gól v nastaveném čase. Druhý poločas: 7-3-5. Obdržené góly 2-4-3-0 a 5-3-3.

Roberto Mancini nemůže počítat s Verónem, Kily Gonzalesem a Carlosem Gamarrou. Jeho protějšek Capello zas s Trezegeutem a Del Pierem. Sestava Interu by tak mohla vypadat takto: 1 Toldo - 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 16 Favalli - 13 Ze Maria, 19 Cambiasso, 8 Davids, 25 Stankovic - 10 Adriano, 30 Martins. Sestava Juventusu: 1 Buffon - 27 Zebina, 21 Thuram, 28 Cannavaro, 19 Zambrotta - 16 Camoranesi, 8 Emerson, 20 Blasi, 11 Nedved - 9 Ibrahimovic, 25 Zalayeta.