Inter porazil Porto, dvakrát se trefil Martins
07/08/06 -
Mancini
06/08/06 - Ani v druhém vystoupení a zároveň i posledním Inter na turnaji v Amsterdamu neprohrál. Po remíze 1-1 s Ajaxem porazil portugalské FC Porto 3-2. V utkání si vypracoval tříbrankový náskok již v prvním poločase. Ten mu vydržel až do 80.minuty, pak Porto snížilo na rozdíl jediného gólu.

Mancini znovu řádně zamíchal sestavou, takže například v obraně hráli vedle zkušeného Zanettiho a Samuela mladíčci Andreolli a Fautario. V záloze se sešli tři leváci a pouze jeden pravák nebo-li Cesar, Solari a Cambiasso proti Pizarrovi. Jen v útoku dal kouč důvěru těm nejlepším. Adriana a Martinse nahradili až na poslední tři minuty Choutos a sedmnáctiletý Slavkovski.

Inter měl skvělý nástup. Po rychle rozehraném autu se v 7.minutě po levé straně dostal míč k Solarimu, ten chytře prodloužil na Adriana, jehož střelu brankář Vitor Baia pouze vyrazil. Míč se dostal na hranici šestnáctky k Pizarrovi, který naznačenou střelou obalamutil obránce a pak poslal míč k pravé tyči. Gól hodně připomínal ten Solariho z pátečního duelu s Ajaxem. Hned o minutu později přišel další černomodrý úder.

pokračování...

Zřejmě Pizarro našel dlouhým lobem za obranu Martinse, který prostřelil gólmana a zvýšil na 2-0. Martins přidal i třetí gól. Ve 38.minutě přihrával na střed pokutového území z levého křídla Pizarro. Balón vyrazila obrana Porta přímo k nigerijskému střelci, který nekompromisní ranou rozvlnil síť.

FC PortoV závěru Inter polevil. Červenou kartu uviděl Cesar. Deset minut před koncem se trefil portugalský Adriano a v poslední minutě nůžkami snížil na 3-2 Čech.

"Byl to náš druhý zápas ve dvou dnech a na našich silách to trochu bylo znát," řekl po utkání Roberto Mancini. "S tím, co jsem ale viděl, jsem byl nadmíru spokojen. Byl to dobrý Inter a dobrý Adriano, který si vědom toho, že není v nejlepší formě, plně pomáhal spoluhráčům." Adriano měl z pochvaly radost. "Těší mě to," nechal se slyšet. "Práce s takovými skvělými bývalými hráči a současnými trenéry, jakými Mancini a Mihajlovič jsou, mi hodně pomáhá. Pomůže mi k tomu, abych hrál stejně tak dobře jako před dvěma roky."

05/08/06 Amsterdam: Inter Milan - FC Porto 3-2
Branky: Pizarro 7', Martins 8', Martins 38' - Adriano 80', Cech 90'
Žluté karty: Alves, Cordoba.
Červená karta: Cesar

Inter: 12 Julio Cesar, 4 Zanetti, 18 Andreolli, 6 Samuel, 25 Fautario (72' 13 Maicon), 19 Cambiasso (87' 15 Marino), 8 Pizarro (46' 2 Cordoba), 21 Solari, 11 Cesar, 10 Adriano (87' 16 Slavkovski), 30 Martins (87' 14 Choutos).(1 Toldo, 5 Stankovic). Trenér: Roberto Mancini

Porto: 99 Vitor Baia, 7 Quaresma, 14 Alves (62' 10 Anderson), 26 Joao Paulo (62' 17 Vierinha), 15 Ezequia, 6 Ibson, 21 Alan (62' 18 Pedro Assuncao), 31 Valente, 28 Adriano, 20 Jorginho (76' 5 Cech), 2 Ricardo Costa (62' 4 Pedro Emanuel). (1 Helton, 3 Pepe). Trenér: Co Adriaanse