Serie A, 2.kolo
CAGLIARI
0:2
INTER

Inter ani v druhém kole Serie A nezaváhal, znovu neinkasoval a rozhodl o své výhře již v prvním poločase. Na Sardinii porazil nováčka soutěže Cagliari 2:0. První branku střetnutí vstřelil ve 21.minutě Denzel Dumfries. Nedlouho po té skóroval i kapitán Lautaro Martinez, který v prvním poločase stihl nastřelit i tyčku. V druhé půli nerazzurri ubrali z plynu a víceméně zápas dohráli a soupeře si pohlídali. I tak dokázal Calhanoglu s pomocí domácího obránce nastřelit další tyč. Inter je jediným týmem v Serii A, který ještě nedostal gól.

Postřehy k zápasu
TYČEVýhra mohla být vyšší, ale Inter dvakrát nastřelil tyč - v první půli Lautaro, ve druhé Hakan.
2Na konci zápasu asi jedinou a největší šanci domácích zmařil skvělým zákrokem Sommer, který tak udržel i ve druhém utkání čisté konto.
85Inter se střetl s Cagliari po 85. v Serii A. Nerazzurri dnes vyhráli 43.zápas, 14krát byli poraženi a 28 skončilo utkání remízou.
Nicolo Barella hrál proti týmu, který ho vychoval a za který odehrál v Serii A 100 zápasů. Proti žádnému jinému týmu se mu v lize tolik nedaří jako proti Cagliari. Hned u čtyřech gólů asistoval.
3Lautaro vstřelil třetí gól v této sezoně a společně s Girdoudem (AC Milán) a Osimhenem (Neapol) vede tabulku střelců.
71letý Claudio Ranieri, trenér sardinského celku, vedl v sezoně 2011–2012 i milánský Inter.
#20
30 let
Výška: 178 m.
Pozice: záložník
Smlouva: 30.06.2027

Highlights Youtube

Inter Milán zvítězil ve druhém kole Serie A na půdě nováčka z Cagliari 2:0. Na tříbodový večer Nerazzurri zadělali už v úvodní půlhodině, kdy pohledné kombinace zakončili nejprve Denzel Dumfries a o devět minut později také Lautaro Martínez. Na trefu nizozemského reprezentanta přihrávala letní posila z Německa Marcus Thuram, který si připsal premiérovou asistenci mezi italskou elitou přesně 17 let a 282 dní po poslední gólové přihrávce svého otce Liliana. Jakub Jankto nastoupil za celek ze Sardinie poprvé od začátku, ale po hodině hry byl vystřídán.

Zprávy o Interu Milán 03.05.2023

Mezi aktuální nevyřešené otázky v Interu patří smlouva středního obránce Stefana De Vrije, ta současná s Nerazzurri vyprší na konci sezony 2022/23. Původně Nizozemec pokukoval po odchodu ze San Sira. Chtěl získat nové zahraniční zkušenosti, ale zatím nepřišla žádná solidní nabídka od klubů mimo Itálii.

Místo nabídek ze zahraničí se De Vrij podle Calciomercata zaměřil zpět na prodloužení stávající smlouvy s Interem. Zpráva tvrdí, že bývalý střední obránce Lazia má možnost prodloužit smlouvu s Interem o další dvě sezony za zhruba stejnou částku, jakou vydělává nyní. Kontrakt by mu končil v jeho 33 letech. Prodloužení smlouvy za těchto podmínek však závisí na tom, zda se Inter v příští sezoně kvalifikuje do Ligy mistrů, a vzhledem k tomu, že boj o první čtyřku v Serii A je šest zápasů před koncem velmi vyrovnaný, visí vše na vlásku.

Jak uvádí Calciomercato, pokud by Inter skončil sezónu mimo první čtyřku, bude muset snížit své mzdové náklady a v důsledku toho by se z 4 milionů eur za sezónu, které může De Vrijovi v současnosti nabídnout, pravděpodobně stalo něco málo přes 2 miliony eur. Pokud se Nerazzurri v sezoně 2023-24 nedostanou do Ligy mistrů, bude De Vrij čelit ultimátu: buď přijme snížení platu, nebo se přestěhuje jinam.

Jak informoval deník La Gazzetta dello Sport, pokud chce Lukaku zůstat v Interu i po této sezoně, musí být splněny tři podmínky. První z nich je, že nový trenér Chelsea, kterým by mohl být Mauricio Pochettino, belgického útočníka nebude chtít do svého kádru.

Druhou podmínkou je, aby si Inter zajistil postup do Ligy mistrů, což v závěrečné fázi této sezony stále není vůbec jisté. A konečně, Chelsea by musela přistoupit na levnější hostování Lukakua, který by zase musel výrazně snížit svůj plat, protože současná smlouva je příliš drahá na to, aby ji Inter prodloužil.

Francesco Acerbi se po své hrubé chybě při zápase Nerazzurri s Laziem omluvil se fanouškům Interu. Pětatřicetiletý italský stoper postavil svůj bývalý tým na nohy už po 30 minutách, když svou fatální chybou umožnil Biancocelesti se dostat do vedení na 1:0. Naštěstí pro Acerbiho se Inter nevzdal a zápas otočil.

Acerbi se po vítězství omluvil na sociálních sítích, kde se příznivcům Interu omluvil za svou chybu: "Další tři body, které jsme nemohli ztratit! Odpusťte mi, chyba, která by se nikdy neměla stát, zejména v této fázi sezony!" napsal Acerbi.

Pětatřicetiletý Acerbi v této sezóně pod vedením Simoneho Inzaghiho nastupuje celkem pravidelě, v 39 zápasech všech soutěží odehrál 3051 minut. Za tu dobu byl pro Inter spolehlivou a pevnou oporou obrany, takže jeho chyba proti Interu je výjimečná.

V současnosti jsou na 4. až 6.místě tři celky se stejným počtem bodů. Inter vede díky nejlepšímu skóre, ale pokud by takto vypadalo tabulky i na konci sezóny rozhodovaly by nejprve vzájemné zápasy - minitabulka vzájemných zápasů Interu, AC a AS Řím. AC Milán v ní má pět bodů za remízu s AS Římem a jednu výhru nad Interem. Giallorossi mají úplně stejnou bilanci akorát s tím, že odveta zápasu s Interem se bude teprve hrát. A právě v ní Inter potřebuje vyhrát, aby k třem bodům z milánského derby přidal další tři a v minitabulce byl pro případ rovnosti bodů nejlepší.

Dalším rozhodujícím faktorem, který by vstoupil do hry, je rozdíl branek v přímých soubojích, a pokud by ani ten týmy nerozdělil, rozhodoval by celkový rozdíl branek.

Inter potvrdil, že Robin Gosens si po akrobatickém gólu proti Laziu vykloubil rameno. Osmadvacetiletý německý křídelní hráč vstřelil v 83. minutě střetnutí s Biancocelesti důležitý gól, díky němuž se Nerazzurri necelých deset minut před koncem dostali do vedení 2:1. Svěřenci Simoneho Inzaghiho o několik minut později uzavřeli své vítězství gólem Lautaro Martineze.

Gosens akrobaticky vyskočil vstříc plachtícímu centru Romelua Lukakua, levou nohou usměrnil míč za Ivana Provedela, ale nešikovně upadl a vzápětí bylo vidět, jak se v bolestech drží za rameno. Poté, co bylo zřejmé, že nemůže pokračovat, ho rychle vystřídal Stefan de Vrij.

Inter vydal prohlášení, v němž potvrdil, že Gosens má vykloubené rameno, které mu v šatně ošetřili kluboví lékaři. Zranění by mohlo znamenat konec Němcovy sezóny, přičemž doba rekonvalescence může ve vážných případech trvat až šest týdnů.

Jak informoval deník La Gazzetta dello Sport, Gosensovi se podařilo vyhnout chirurgickému zákroku na rameni, ale i tak bude mimo hru nejméně 10 dní. Očekává se, že německý křídelní hráč vynechá zápasy Interu proti Hellasu Verona a Římu a také první utkání semifinále Ligy mistrů s Milánem.

03/05/23 - Simone Inzaghi prozradil, co řekl týmu při poločasové přestávce, když prohrával s Laziem 0-1. V závěru přišel zasloužený obrat a výhra 3-1. "Byl to jeden z našich nejlepších výkonů a týmový duch je obrovský," řekl trenér po utkání. Na San Siru se hrálo o hodně, protože šlo nejen o přímý souboj o první čtyřku, ale také o klíčový výsledek pro oslavy zisku Scudetta v Neapoli.

Lautaro Martínez byl nadšený z výkonu Interu proti Laziu. Nerazzurri vyhráli díky třem gólu v závěru 3-1 a vrátili se do první čtyřky Serie A. El Toro se objevil na hřišti jako střídající hráč ve druhém poločase a dvakrát uklidil míč do sítě, když v 78. minutě vstřelil první a v 90. minutě třetí gól Interu v oficiálním zápase. "Znamená to strašně moc, znamená to, že Inter je tady, Inter má kvalitní hráče s velkým charakterem a my jsme to dnes opět dokázali," řekl Martinez pro Sky Sport Italia.

"Věřím v tento tým, máme důležité hráče, kteří v klíčové části sezony znovu objevují svou formu. Jsme ve finále Coppa Italia, v semifinále Ligy mistrů a ve hře o nejlepší čtyřku v Serii A."

Spolupráce LuLa s Romeluem Lukakuem byla ve druhé části hry v plné parádě. Belgičan přitom zaznamenal dvě asistence: jednu pro Robina Gosense a jednu pro Martineze jen něco málo přes 15 minut po Argentincově nástupu. Ke svému útočnému parťákovi Martinez dodal: "Všichni jsme v dobré formě, důležité je, že všichni dáváme na hřišti všechno, ať už nastoupíme, nebo přijdeme z lavičky. Potřebujeme každého."

Na otázku ohledně chystaných oslav Neapole Martinez dodal: "Vím, že Diego toho pro Neapol udělal hodně, teď Neapoli gratuluji k této mimořádné sezoně. Letos byli nejlepší a titul si zaslouží."

Ředitel Interu Beppe Marotta ujišťuje, že sezóna je pozitivní. I tak to ale nemusí stačit na to, aby se finance klubu výrazně vylepšily. "V Serii A se nám zatím tolik nedařilo, ale naším minimálním cílem je nyní kvalifikovat se do Ligy mistrů v příští sezoně. Protože o Scudettu už je spíše rozhodnuto, čeká nás nyní miniturnaj šesti týmů o zbylá tři místa."

Není žádným tajemstvím, že kvalifikace do Ligy mistrů bude diktovat i přestupovou strategii pro příští sezonu, protože neúspěch by si vyžádal velké prodeje, aby se vyrovnaly účetnictví. "Ekonomické plánování, založené na udržitelnosti, není jen o zvýšení příjmů díky postupu v Lize mistrů a Coppa Italia. Italský fotbal se obecně potýká s finančními problémy, takže to přinejlepším sníží ztráty, které utrpíme do konce sezony. Můžeme se dívat pouze na sportovní zásluhy a povzbuzení získané z těchto výsledků."

"Mimořádně a nečekaně jsme v mnohem pokročilejší fázi Ligy mistrů, než kdokoli předpokládal, a Coppa Italia přináší také prestiž. Definitivní analýza bude až na konci sezony, ale bez ohledu na to, jak dopadnou výsledky, můžeme tuto sezonu hodnotit pro Inter pozitivně."

Marotta byl dotázán na Lukakuovu budoucnost a zdá se, že Inter se opět přiklání ke snaze vyjednat s Chelsea novou smlouvu o zapůjčení, zejména proto, že právě to si útočník přeje. "Lukaku je zamilovaný do tohoto klubu a tohoto města, takže to jsou důležité prvky, které je třeba zvážit, ale hráč nám nepatří. Je zapůjčený, 30. června se vrátí do Chelsea a všichni společně situaci vyhodnotíme. Je důležité poznamenat, že je to velký profesionál, má velký pocit sounáležitosti, a to jsou klíčové prvky, které jdou ruku v ruce s technickými a sportovními úvahami."

Inter nastoupil v neděli na San Siru proti Laziu v dresech bez sponzorů poté, co zrušil smlouvu se společností DigitalBits poté, co tato kryptoměnová firma nezaplatila za celou sezonu 2022-23. Nerazzurri také odstranili reklamu DigitalBits z okolí stadionu Stadio Giuseppe Meazza. Inter tak oblékal "čistý" dres bez loga na přední straně, což potěšilo mnoho fanoušků na internetu, kterým se líbí retro vzhled při absenci sponzorů.

Společnost DigitalBits také v posledních týdnech nezaplatila AS Řím, přestože po většinu sezóny platila většinu splátek včas.

Nedoplatek vedl k tomu, že Giallorossi v posledním zápase proti AC Milánu v sobotu večer vypustili jejich jméno z dresů. Klub z hlavního města si místo toho na dresy oblékl nápis "SPQR", který odkazuje na starořímský název města.

Stadio Giuseppe Meazza je oficiálně vyprodán na první zápas semifinále Ligy mistrů mezi Milánem a Interem, který se hraje příští středu 10. března. Majitelé milánských permanentek a karet Cuore Rossonero si mohli v prvních dvou fázích oficiálního uvolnění zakoupit nejžhavější vstupenky ve městě. Zápas se vyprodal během několika hodin poté, co byly vstupenky zpřístupněny široké veřejnosti prostřednictvím klubových internetových stránek a pokladen.

Očekává se, že o druhý zápas, v němž bude Inter oficiálně doma, bude vzhledem k jeho důsledkům pro postup do finále stejný, ne-li ještě větší zájem. Inter na svých internetových stránkách uvedl, že již nyní je o vstupenky na odvetu nebývale velký zájem. Příznivci, kteří vlastní permanentku Interu alespoň čtyři sezóny po sobě, budou patřit mezi první skupinu, která si bude moci zakoupit vstupenky, jež se začnou prodávat tento čtvrtek.

V následujících dnech jsou naplánovány další tři úrovně uvolnění vstupenek, je však velmi nepravděpodobné, že by se dostaly do běžného prodeje vzhledem k mimořádně vysoké poptávce.