29/07/04  Koho si Mancini vybere?
28/07/04  Inter porazil Juve i AC a vyhrál Pohár Tim
Všechny články
Novinky
03/08/23  Nerazzurri se stále nepodařilo najít nového brankáře poté, co prodali Andreho Onanu do Manchesteru United a následně uvolnili ze smluv Samira Handanoviče a Alexe Cordaze. Během předsezónní přípravy se této role ujal syn klubové legendy Dejana Stankoviče. Sommer je jejich první volbou, ale Inter se snaží vyjednat za švýcarského reprezentanta lepší cenu, nabízí 4 miliony eur plus bonusy, které by se rozložily do několika splátek. Bayern Mnichov už tento přístup unavuje a varoval, že neustoupí z výstupní klauzule ve výši 6 milionů eur, která je uvedena v jeho smlouvě, a dokonce veterána nasadil ve včerejším přátelském utkání proti Liverpoolu. Odchytal první poločas (2:2). Vzhledem k tomu, že Manuel Neuer je na začátku sezony zraněný, nemají bundesligoví giganti důvod loučit se se svým brankářem za méně, než je jeho hodnota. Interu se po posílení zálohy, obrany a útoku rovněž nedostává finančních prostředků, a tak Sportmediaset tvrdí, že jedná s Atalantou o zapůjčení Mussa s opcí na koupi. Devětadvacetiletý brankář má dva starty v seniorské reprezentace Argentiny a do Atalanty přišel v roce 2021 z Udinese za 20,5 milionu eur, ale jeho vztahy s trenérem Gian Pierem Gasperinim se rozpadly a v posledních měsících sezony byl posazen na lavičku.
14/07/23  29letý brankář Raffaele Di Gennaro je naším odchovancem, hráčem Interu byl až do roku 2019, nyní se vrací. Podepsal smlouvu na 1 sezónu s opcí na další rok. Měl by plnit roli brankářské trojky místo Alexe Cordaze, kterému vypršela smlouva.
12/07/23  Dlouholetá brankářská opora Samir Handanovič strávila v našem dresů 11 sezón. V roce 2012 přišel Handanovic jako náhrada za Julia Cesara z Udine. Zbytek už je historie. 40 894 odehraných minut 455 startů 1x Scudetto 2x Coppa Italia 2x Supercoppa 1x finalista Evropské ligy 1x finalista Ligy mistrů Zatím není jasné, kde by mohl legendární brankář pokračovat. Vyloučit se nedá ani to, že ukončí kariéru. Inter dal dnes sbohem také Alexu Cordazovi. 40letý brankář, který plnil roli brankářské trojky, strávil v klubu od svého návratu 2 roky. Hodně štěstí a děkujeme za vše, pánové
04/06/23  Inter zakončil Serii A výhrou v Turíně nad FC 1:0 a protože vyhrálo i Lazio skončil v tabulce na třetí příčce. Protože cíl byl splněn již před utkáním, tým se kvalifikoval do příštího ročníku Ligy mistrů, šetřil trenér Inzaghi některé hráče. Příští sobotu hraje finále Ligy mistrů proti Manchesteru City. Inter si vypracoval několik slibných šancí, jednu z nich v první půli proměnil Marcelo Brozovič. V druhém poločase domácí přidali a vyrovnání viselo ve vzduchu. Skvělé zákroky předvedl Samir Handanovič. V 65.minutě ho vystřídal třetí brankář 40letý Alex Cordaz a i ten se činil. Při jedné akci Turína perfektně zneškodnil střelu z bezprostřední blízkosti a dokázal, že chytat rozhodně ještě umí. Džeko mohl zápas na druhé straně rozhodnout, ale trefil pouze tyč. Inter nakonec těsné vedení udržel.
19/12/22  Zápas mezi Realem Betis a Interem skončil 1:1. Oba góly padly v posledních sedmi minutách zápasu. Výlet do Sevilly byl pro Nerazzurri dobrou prověrkou, protože se blíží pokračování ligy. Zápas se v prvních deseti minutách rozjížděl pomalu, oba týmy si ve finální třetině vytvořily jen velmi málo šancí. První průnik Nerazzurri přišel ve 12. minutě, kdy Acerbi vyslal Bellanovu, ale Bravo byl u míče dříve. Ve 25. minutě to byli domácí, kteří zkusili štěstí s Ruizem, ale kapitán byl pozorný a střelu bez problémů vyrazil. Před koncem prvního poločasu zbyl čas na Calhanogluovu střelu z hranice pokutového území. Turecký záložník vystřelil směrem na branku z odraženého míče, ale i tentokrát dokázal Bravo jeho pokus zablokovat. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první, oběma týmům trvalo několik minut, než se rozkoukaly. První střelu druhého poločasu vyslal Mchitarjan. Armén se razantní střelou z hranice pokutového území snažil poslat Inter do vedení: Bravo si připsal dobrý zákrok. Z volného přímého kopu Realu Betis se snažil prorazit Miranda, ale Handanovič byl na místě. Vše se tak odehrálo v posledních sedmi minutách: nejprve Real Betis poslal do vedení Juanmi, kterému asistoval Joaquín. O 60 sekund později pak Darmian vyrovnávací brankou obnovil vyrovnaný stav. V následujících minutách včetně nastaveného času se toho kromě kola střídání už moc nestalo. REAL BETIS - INTER 1:1 Branky: 83' Juanmi - 84' Darmian BETIS (4-2-3-1): 1 Bravo; 24 Ruibal, 19 Luiz Felipe (66' 38 Marchena), 6 Victor Ruiz (46' 3 Edgar), 15 Moreno (66' 33 Miranda); 18 Guardado (66' 40 Enrique), 37 Dani Perez (46' 35 Felix); 11 Luiz Henrique (46' 7 Juanmi), 8 Fekir, 28 Rodri (66' 17 Joaquin); 9 Iglesias. Substitutes: 13 Rui Silva, 25 Dani Martin, 37 Fran Delgado, 12 Willian Josè, 29 Loren. Coach: Manuel Pellegrini. INTER (3-5-1-1): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 15 Acerbi, 95 Bastoni (89' 47 Fontanarosa); 12 Bellanova (62' 36 Darmian), 23 Barella (89' 50 Stankovic), 20 Calhanoglu (77' 45 Carboni), 5 Gagliardini (62' 14 Asllani), 8 Gosens (62' 32 Dimarco); 22 Mkhitaryan; 9 Dzeko (89' 42 Curatolo). Substitutes: 21 Cordaz, 55 Nascimento Brazao, 45 Carboni, 52 Di Pentima, 53 Biral, 56 Pelamatti, 58 Zuberek. Coach: Simone Inzaghi.
31/07/22  Na stadionu Orogel v Ceseně remizoval Inter ve svém čtvrtém oficiálním přípravném utkání 2:2, přičemž prokázal velký charakter a fyzickou sílu. V druhém poločase byl k vidění i pěkný fotbal. Poté, co Inzaghiho tým po gólech Lacazetta a Cherkiho prohrával o dvě branky, odpověděl v druhém poločase zásahy Lukakua a Barelly. Inter nastoupil na hřiště s Onanou v brance, Barellou, Brozovičem a Calhanogluem ve středu pole a Lukakuem a Lautarem vpředu. V prvním poločase se hrálo intenzivně, fyzicky a tvrdě, přičemž Inter začal získávat převahu až v jeho polovině. Největší šance Nerazzurri v úvodu utkání měli Lukaku, který hlavičkoval do náruče brankáře, a Dimarco, který z výborné pozice levou nohou pálil vedle. Byl to však Lyon, kdo otevřel skóre zásluhou Lacazetta, který se dostal do zakončení po Paquetově přihrávce. Do druhého poločasu nastoupila stejná jedenáctka Interu. Lyon šel do vedení 2:0, když síť Onanovy brány našel střídající Cherki. Inzaghiho svěřenci okamžitě odpověděli, když Lukaku hlavou po Dimarcově přihrávce snížil. Belgičan vyburcoval publikum a Inter poté v 65. minutě po nádherné akci, kterou zahájil Dumfries, vyrovnal. Nizozemec našel Lautara, který nádhernou přihrávkou vnější stranou kopačky přihrál Barellovi. Ital pak krásně přeloboval brankáře Lopese a vyrovnal stav. INTER-LYON 2:2 Branky: 31' Lacazette, 50' Cherki, 51' Lukaku, 65' Barella INTER (3-5-2) 24 Onana (81' 21 Cordaz); 33 D'Ambrosio (58' 36 Darmian), 6 De Vrij, 95 Bastoni (58' 37 Skriniar); 2 Dumfries (12 Bellanova), 23 Barella (74' 5 Gagliardini), 77 Brozovic (74' 14 Asllani), 20 Calhanoglu (58' 22 Mkhitaryan), 32 Dimarco (74' 8 Gosens); 90 Lukaku (68' 9 Dzeko), 10 Lautaro (68' 11 Correa). A disposizione: 1 Handanovic, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa, 50 Casadei. Trenér: Simone Inzaghi. LIONE (4-3-3) 1 Lopes; 27 Gusto, 23 Mendes, 4 Lukeba, 3 Tagliafico (71' 12 Henrique); 24 Lepenant, 8 Aouar, 10 Paquetà (77' 9 Dembélé); 20 Tete (46' 18 Cherki), 91 Lacazette (82' 11 Kadewere), 7 Toko-Ekambi (82' 26 Barcola). A disposizione: 30 Pollersbeck, 35 Riou, 2 Diomandé, 21 Da Silva, 32 El Arouch. Trenér: Peter Bosz ŽK: 21' Dumfries, 33' Toko-Ekambi, 36' Brozovic, 40' Bastoni, 46' Paqueta
23/06/22  Třetí brankář Alex Cordaz prodloužil s klubem smlouvu o jeden rok. Informaci přinesl Di Marzio na svém webu. Složení brankářů prvního týmu Interu by tedy v další sezóně mělo být: Handanovic, Onana, Cordaz. Andrei Radu, který působil jako dvojka, má z klubu odejít. Kam a za jakých podmínek zatím není definitivně rozhodnuto.
28/04/22  Brankář Interu Ionut Radu byl pochopitelně rozrušený poté, co jeho hrubka může rozhodovat o Scudettu, ale jeho spoluhráči - zejména Denzel Dumfries - mu přispěchali na pomoc. Čtyřiadvacetiletý brankář se poprvé v sezóně představil v Serii A a teprve podruhé v této sezoně v soutěžním utkání. Poprvé chytal při lednové výhře 3:2 v Coppa Italia nad Empoli. Nyní dostal gól od hlavičkujícího Marka Arnautoviče a v posledních minutách pak jeho neuvěřitelná chyba při zpětné přihrávce z autu umožnila Nicolu Sansonemu zajistit Bologni vítězství 2:1. Radu byl při závěrečném hvizdu viditelně zdrcený a jeho spoluhráči z Interu se kolem něj shromáždili, aby ho uklidnili. Dumfries zašel ještě dál a postavil se před televizní kamery, aby zabránil tomu, že natočí Radua v slzách, a chránil brankáře před zvědavými pohledy. Alex Cordaz, Joaquin Correa a Federico Dimarco se také shromáždili kolem, aby ho doprovodili ze hřiště.
05/01/22  V Itálii se znovu naplno rozjela pandemie Covid-19. Inter má 3 nemocné hráče - Džeka, Satriana a Cordaze. Bologna je na tom hůře. Kvůli osmi nemocným ji místní hygienický ústav nařídil karanténu a nemůže hrát. Zítra tak na hřiště vstoupí jen hráči Interu Milán a rozhodčí. Vedení ligy zápas kontumuje ve prospěch Interu 3-0. Prozatím...
01/01/22  Vo štvrtok absolvovali všetci hráči prvého tímu test na Covid. Pozitívny výsledok mali Džeko, Cordaz a Satriano. Želáme skore uzdravenie a hlavne skorý návrat na trávnik.