FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
28/06/21  Inter oficiálně oznámil, že Andrea Ranocchia a Danilo D'Ambrosio prodloužili smlouvu do června 2022 a v klubu tak navzdory všem spekulacím dál zůstávají.
03/04/21  Koronaviru se zbavil i Danilo D'Ambrosio. Dnešní test odhalil, že je již negativní a po absolvování přesnějšího lékařského vyšetření se může připojit ke zbytku týmu.
18/03/21  Inter má již čtyři nakažené hráče onemocněním Covid-19. K brankáři Handanovičovi, který ještě v úterý trénoval s týmem a nyní má horečky, přibyl včera Danilo D'Ambrosio a dnes ráno i Stephan De Vrij a Matias Vecino. Místní zdravotní úřad vydal zákaz hráčům Interu čtyři dny trénovat a nesmí ani odjet na reprezentační srazy. Sobotní zápas proti Sassuolu se hrát nebude. Všichni nakažení jsou v domácí karanténě. Hráči se v pondělí 22.března podrobí dalším testům a podle jejich výsledku se rozhodne o pokračování v trénincích. Inter se po prvních dvou pozitivních případech bál dalších výskytů nemoci, protože společně s oběma hráči byli v týmovém autobuse v neděli na zápas ještě Achraf Hakimi, Nicolo Barella, Christian Eriksen, Ivan Perisič, Lautaro Martinez, Romelu Lukaku a Stefan de Vrij. Právě u posledně jmenovaného se onemocnění potvrdilo, ale přidal se i Vecino, který v autobuse nebyl a tak se nákaza šíří dál i jinak. V týmu lídra Serie A se tak bojí vzniku ohniska. Podle La Gazzetta dello Sport by se odložený zápas se Sassuolem mohl odehrát 7.dubna.
16/03/21  Danilo D'Ambrosio měl včera pozitivní test na covid. Obránce je již v karanténě. Klub to potvrdil na své webu.
07/01/21  Danilo D'Ambrosio je po zápase se Sampdorií kvůli poškozeným vazům v koleni na pár týdnů mimo hru. Ke zranění přišel v samotném závěru zápasu v souboji s Mehdim Lerisem. Protihráč se italskému reprezentantovi omluvil na Instagramu: "Byl jsem tam pozdě, neměl jsem v úmyslu ti ublížit," napsal. "Omlouvám se, Danilo. Doufám, že to není vážné a brzo se vrátíš." D'Ambrosio mu odpověděl, že takovéto věci se stávají a poděkoval za zprávu.
13/12/20  Inter v 11.kole Serie A porazil naprosto zaslouženě Cagliari 1-3, ale na výhru se klasicky nadřel. Ještě v 77.minutě prohrával 0-1. Prvních 35 minut byli černomodří králi na hřišti, zápasu dominovali, měli nespočet šancí, ale gól i díky skvělému brankáři domácích Cragnovi vstřelit nedokázali. Navíc z první střely na bránu Cagliari dalo gól, což přirozeně průběh zápasu ovlivnilo. Domácím se zvýšilo sebevědomí a vyrovnali hru, Inter naopak ztratil sebedůvěru a lehkost v útoku. Přesto se nevzdal. Barella krásným gólem z voleje vyrovnal. Vítězný gól dal v 84.minutě D'Ambrosio, který byl na hřišti asi minutu. Výhru pečetil v nastavení sólem do prázdné branky Lukaku. V tabulce zůstáváme druzí, ale už jen tři body za AC.

13/11/20  Debut za seniorskou reprezentaci si odbyl Alessandro Bastoni. Celý zápas proti Estonsku odehrál také Gagliardini. D'Ambrosio, který hrál s Bastonim stopera, strávil na hřišti 79 minut. Itálie vyhrála 4:0.
06/10/20  Neuvěřitelných 16 hráčů si odjelo plnit reprezentační povinnosti. Tentokrát na jejich národní týmy čekají neobvyklé tři zápasy. Seznam reprezentantů: Nicolo Barella, Danilo D'Ambrosio, Stefano Sensi (Itálie), Aleksandar Kolarov (Srbsko), Milan Škriniar (Slovensko), Marcelo Brozovič a Ivan Perišič (Chorvatsko), Stefan de Vrij (Nizozemsko), Romelu Lukaku (Belgie), Lautaro Martinez (Argentina), Alexis Sanchez a Arturo Vidal (Chile), Christian Eriksen (Dánsko), Achraf Hakimi (Moroko), Alessandro Bastoni, Andrea Pinamonti (Itálie U21)
26/09/20  Inter vstoupil do nového ročníku Serie A zaslouženě vítězně, ale byly to nervy. Zápas 1.kola byl kvůli protáhnuté sezoně v Evropské lize odložen a tak prvním zápasem pro černomodré byl domácí duel s Fiorentinou. Přestože Inter dvakrát prohrával, vždy skóre dokázal otočit. Ještě v 87.minutě bylo skóre 2-3, ale během dvou minut vyrovnal Lukaku a hlavou rozhodl Danilo D'Ambrosio.

První branku vstřelil Lautaro v nastavení první půle a srovnával na 1-1. Sedm minut po začátku druhé půli si Fiorentina dala vlastní gól a vypadalo to, že Inter vyhraje. Stačilo však 6 minut a hosté znovu vedli.

17/08/20  Inter je ve finále Evropské ligy! V jediném semifinále převedl na neutrálním hřišti v Düsseldorfu excelentní výkon a porazil ukrajinský Šachtar Doněck rozdílem třídy 5-0. V prvním poločase vstřelil jediný gól krásnou hlavičkou Lautaro Martínez. Pojistku přidal v 64.minutě po další hlavičce Danilo D'Ambrosio a pak už Inter na hřišti doslova vládl. Lautaro přidal další branku a připomněl se i Lukaku dvěma góly a vylepšil tak vlastní rekord. Zapsal si gól v desátém zápase EL za sebou.