FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
23/10/21  Edin Džeko: "Mnoho hráčov v 35tich rokoch už prestalo hrať: ak som stále tu, na takejto úrovni, znamená to že som ešte vo forme a môžem byť naďalej rozdieľovým hráčom. Tomuto športu som ešte neodovzdal všetko, prišiel som sem hrať preto, že stále niesom s mojou kariérou spokojný.”"
20/10/21  Edin Džeko nádherným volejem levou nohou poslal Inter do vedení proti Šeriffu v zápase, který Nerazzurri vyhráli 3:1. Devítka, která má v tomto ročníku na kontě již sedm gólů, si v rámci skvělého výkonu připsala také asistenci pro Artura Vidala. Inter se zoufale snažil prolomit svou střeleckou prázdnotu v Lize mistrů, přičemž samotný Džeko v elitní evropské klubové soutěži neskóroval od roku 2018. Bosňan po zápase promluvil pro Sky Sport: "Byli jsme naštvaní, protože jsme si v Římě zasloužili mnohem víc, ale když prohrajete důležitý zápas, je důležité se hned zvednout a udělat to, co jsme udělali dnes. Hráli jsme dobře od první minuty a to bylo klíčové vzhledem k tomu, že jsme měli ve skupině jen jeden bod. "Stále jsme na dobré cestě. Byl to zápas, ve kterém jsme mohli vypadnout. Mají šest bodů a nikdo to nečekal, ale ukázali, jak nebezpeční umí být z protiútoků. Celkově jsme si vedli dobře a vítězství jsme si zasloužili. Co se týče mého gólu, někdy člověk nevyužije snadné šance a vstřelí těžší. Důležité je se trefit mezi tyče a vybojovat tři body. Inter je stále silný tým, jen musíme inkasovat méně gólů. Je škoda, že jsme dnes po takovém výkonu znovu inkasovali. Přesto se zlepšujeme a v každém zápase se nám daří lépe."
20/10/21  Atraktivní zápas vidělo víc než 40 tisíc diváků na San Siru. Inter neustále útočil a snažil se bez ohledu na aktuální výsledek vstřelit co nejvíce gólů, zatímco hosté z Moldavska čekali na jedovatý brejk a nutno podotknout, pár jich skutečně měli. Inter soupeře jasně přestřílel, vypracoval si mnoho šancí, dvakrát nastřelil brankovou konstrukci (Perišič, Lautaro), ale góly vstřelil jen tři. Šeriff dokonce na začátku druhé půle srovnal skóre, když se nádherně trefil z přímého kopu Lucemburčan Thill. Za Inter skóroval neméně pěknou ranou z voleje Edin Džeko, rozhodující gól zařídil po jeho přihrávce Vidal a uklidňující gól přidal po rohu obránce de Vrij další střelou z voleje. Inter porazil ve 3. zápase základní skupiny D v Lize mistrů Šeriff Tiraspol 3-1 a v tabulce mu patří třetí pozice.
06/10/21  Edin Džeko není překvapen svým mimořádným startem v Interu a ujišťuje, že náhradníci musí mít vždy takový přístup, jaký on předvedl proti Sassuolu. Domácí v prvním poločase dominovali a spor se vedl kvůli možné červené kartě Samira Handanoviče. Zápas se změnil, když Džeko přišel z lavičky jako součást čtveřice střídání. Během 30 sekund Bosňan vyrovnal a poté si vykoledoval vítěznou penaltu, kterou proměnil Lautaro Martinez. "Nastoupili jsme, abychom rozhodli, protože to po nás trenér žádá a máme mnoho talentovaných hráčů, kteří nemohou být na hřišti všichni najednou," řekl Džeko pro Sky Sport Italia. "Když nastoupíte, musíte ze sebe vydat více než 100 procent, to jsme udělali a nakonec se nám to vyplatilo." Inter vstřelil alespoň dva góly v každém z posledních 12 zápasů Serie A, což je po 11 gólech v roce 1943 nový klubový rekord, přesto ve dvou zápasech Ligy mistrů vystřelil naprázdno. Co rozhodlo? "To se nedá vysvětlit, snadněji se to posuzuje z pohovky před televizí. V Lize mistrů jsme bohužel ještě neskórovali, ale tohle je zásadní vítězství v Serii A." Džeko je první novou posilou Interu od Ronalda v letech 1997-98, která v úvodních sedmi zápasech Serie A vstřelila alespoň šest branek. Čekal, že začne takhle dobře? "Očekával jsem, že začnu ve velkém stylu, protože znám své kvality, a proto mě Inter podepsal. Vždycky ze sebe vydám maximum, ať už nastoupím nebo přijdu z lavičky."
02/10/21  Na hráčích Interu je vidět únava z náročného programu. Během prvního poločasu udělali spoustu nevynucených chyb a Sassuolo bylo rozhodně lepším týmem. Gól dokázalo vstřelil z penalty po faulu Škriniara a vedlo 1-0. Inzaghi využil možnosti střídat již v 55.minutě, na trávník poslal hned čtveřici čerstvých můžu a po dokonalém centru od Perišiče takřka okamžitě skóroval nově příchozí Džeko. Hra se díky nové síle změnila, najednou vládl Inter a Sassuolo se bránilo. O 20 minut později bosenský hráč vybojoval penaltu, kterou Lautaro bezpečně proměnil a završil tak další obrat.
28/09/21  Liga mistrů je pro Inter stále zakletá. Zatímco v Serii A střílí gól za gólem, v této soutěži má po dvou zápasech nula gólů a jeden bod. Ten získal v Kyjevě, kde se Šachtarem Doněck potřetí za sebou během jednoho roku remizoval 0-0. Inter byl na začátku aktivnější, Barella nastřelil břevno, Džeko z těsné blízkosti přestřelil, pak ale aktivita ochabla a v druhém poločase byl v jeho větší častí lepší domácí celek. Až v závěru utkání v 86.minutě přišly první a jediné dvě střely na bránu od černomodrých. Gól nepadl. V druhém zápase šokoval moldavský Šeriff Tiraspol madridský Real, když na jeho hřišti vyhrál 2-1 a bez ztráty bodu vede skupinu D.
27/09/21  Italská média píší jasně - sobotní utkání mezi Interem a Atalantou bylo reklamou na italský fotbal. Ukázalo se, že odchod hvězd ze Serie A, jako jsou Lukaku, Ronaldo, Hakimi, Romero a další, nemusí nutně znamenat úpadek kvality zápasů. Včerejší utkání bylo téměř celých 90 minut v obrovském tempu, viděli jsme skvělé výkony na obou stranách, krásné góly, neproměněnou penaltu a pikantně odvolaný rozhodující gól v síti Interu. Třeba i takto se rozplývají italští novináři nad včerejším zápasem. Zajímavé statistiky pro nás se týkají třeba Nicoló Barelly, který včera zaznamenal již svou 5. asistenci v sezóně. Italský záložník se v každém z šesti ligových zápasů Interu podílel na alespoň jednom gólu (5 asistencí a 1 branka). Interu se podařilo skórovat v 25. ligovém utkání po sobě. Naposledy jsme branku nedali v zápase s Udine v lednu 2021 (0:0). Je to nový klubový rekord. Lautaro Martínez nikdy v kariéře nedal ve svých prvních šesti ligových zápasech hned čtyři branky, což se mu včera podařilo krásným gólem pokořit. Edin Džeko je druhým střelcem Interu, který v rámci 21. století dal v prvních šesti zápasech při své debutové sezóně alespoň pět gólů (povedlo se to i Diegu Militovi v sezóně 2009/10). Pro Džeka to byl navíc 7. gól proti Atalantě, stejný počet nastřílel i Bologni, jsou to tedy italské týmy, proti kterým se Džekovi daří střelecky nejvíc.
24/09/21  Inter dosud v Serii A skóroval 18krát a jeho brankový účet otevřelo 11 různých hráčů, přičemž nejlepším střelcem je momentálně Edin Džeko se čtyřmi góly. Džeko skóroval v úvodním zápase proti Janovu, poté se prosadil proti Boloni a samozřejmě v úterý proti Fiorentině. Bosňana, který přišel z Říma jako náhrada za Romelua Lukakua, následuje argentinská hvězda Lautaro Martinez, který v tomto ročníku skóroval již třikrát. "Il Toro" skóroval proti Hellasu Verona, Sampdorii a Bologni, ale proti Viole odešel ze hřiště bez gólu.
22/09/21  Edin Džeko se prosadil hlavou z bezprostřední blízkosti a poslal Inter do vedení na stadionu Franchi. Fiorentina sváděla tuhý boj a v prvním poločase měla hosty na lopatkách. Interu se ale podařilo i díky čtvrtému gólu Bosňana v pěti zápasech za klub skóre otočit a vyhrát 3-1. Džeko po zápase poskytl rozhovor pro DAZN: "Každý gól je pro mě důležitý, ale když je rozhodující, jako ten dnešní, je ještě důležitější. Byl to takový zápas, který vyhrávají velké týmy, a my jsme velký tým. V první části jsme se trápili, ale tušili jsme, že Fiorentina odpadne. Pak jsme hráli lépe a hned se nám podařilo vstřelit dva góly, které zápas změnily." "Moje spolupráce s Lautarem se zlepšuje. Je to špičkový hráč a je jednoduché pracovat na tom, aby se toto vzájemné porozumění rozvíjelo dál. Jsem rád, že mohu hrát po boku tak špičkových hráčů. Podali jsme skvělý týmový výkon a doufáme, že společně vyhrajeme mnoho dalších zápasů." "Od začátku sezony jsem už měl několik šancí na to, aby skóroval po rohu hlavou, teď jsem se konečně trefil. Je skvělé nabíhat si na centry, když rohy zahrávají Dimarco a Calhanoglu."
21/09/21  Hráči Interu si i v náročném programu dokáží udržet koncentraci. Fiorentina měla na domácím hřišti skvělých prvních třicet minut a Inter mohl být rád, že prohrával pouze 0-1. Vysoké tempo fialek ale postupně upadalo, naopak černomodří přeřadili na vyšší rychlost a během pár minut druhého poločasu otočili skóre ve svůj prospěch. Trefil se Darmian a hlavou po rohu Džeko. Za protesty a kritiku rozhodčího dohrávali domácí zápase o deseti mužích a od Perišiče dostali třetí zásah. Inter v 5.kole Serie A porazil Fiorentinu 3-1.