FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
16/11/22  Tabulků kanonýrů Serie A vede po 15 kolech neapolský Victor Osimhen s 9 zásahy. Druhý je o 1 branku vzdálen Marko Arnautovič z Boloni, který si ale pomohl třemi trefami z penalty. O třetí příčku se dělí Lautaro Martinez s Lookmanem z Atalanty a Nzolou ze Spezie. Všichni dali sedm branek. O jednu méně má Džeko a spolu s ním dalších 6 hráčů. Pět branek vstřelil třetí nejlepší střelec Interu Nicollo Barella. Stejnou statistiku mají například Giroud a Dybala.
14/11/22  Edin Džeko má v Interu smlouvu už jen do konce sezony. Ještě nedávno se zdálo, že toto skutečně bude jeho poslední ročník v našich barvách. Podle Gazzetty mu ale Inter nabídne prodloužení kontraktu. „Ukazuje, že chce zůstat s námi," sdělil Beppe Marotta a pokračoval. "Nemyslím si, že jeho situace skončí jako u Perišiče. Zaslouží si prodloužení smlouvy, je to velký profesionál a je spjatý s naším dresem. Naším přáním je prodloužit spolupráci, ale musí to také chtít hráč." Džeko zatím za Inter vsítil 26 gólů v 70 zápasech.
14/11/22  Džeko: “Roky pribudajú každému ale kým budem vládať urobím pre Inter všetko. To že strieľam góly možno niekoho prekvapuje, ale mňa nie, robím to isté už 15 rokov a stále sa cítim dobre. Bolo dôležité pred touto pauzou vyhrať, od januára sa vrátime naplno. Gratulujem Neapolu za doterajšie výsledky ale sezóna je ešte dlhá. Predĺžiť zmluvu? Z mojej strany by nebol žiadny problém, ja si sám uvedomím keď nastane čas poľaviť. Zatiaľ cítim že dokážem ešte pár rokov hrať na tejto úrovni, či tu zostanem aj naďalej však nezáleží len odo mňa.”
06/11/22  Smolný zápas mají za sebou Interisti na půdě v Turíně. Ačkoliv byli v utkání aktivnější, nebezpečnější, snažili se víc tvořit hru, vyhořeli na neproměňování šancí a Juventusu dovolili z brejku střílet branky. Inter ve 13.kole Serie A prohrál s Juventusem 0-2 a to ještě může být rád, že další gól domácích neplatil jen kvůli VARu, který odhalil ruku útočníka. Černomodří měli dostatek šancí, aby zápas rozhodli. Džeko zahrozil několikrát hlavou, Lautaro v prvním poločase těsně minul, v druhém pak neproměnil samostatný nájezd na brankáře Juventusu. Calhanoglu napálil po krásné střele břevno. První trest přišel v 52.minutě a Inter odpověď nenašel. V 84.minutě padl druhý gól po střele, kterou při obranném zákroku nešťastně tečoval Gosens.
01/11/22  Před posledním zápasem základní skupiny C bylo ovšem již rozhodnuto. Bayern skupinu vyhrál, Inter postupoval spolu s ním do osmifinále s druhého místa a tak si mohl trenér Simone Inzaghi dovolit pošetřit některé hodně vytěžované hráče. V Allianz Aréně se nehrálo nikterak atraktivní a dramatické utkání a německý mistr ho nakonec i zaslouženě vyhrál 2-0. Nerazzurri si vypracovali pár velkých šancí, v první půli minul zblízka Martinez, v druhém poločasu neplatil gól Acerbiho kvůli ofsajdu a v závěru ve vyložené pozici hlavičkoval Džeko těsně nad.
31/10/22  Romelu Lukaku se během svého krátkého pobytu na trávníku během zápasu proti Sampdorii Janov zranil. Znovu má svalové problémy. Panují obavy, že Belgičan bude moct hrát za Inter až v roce 2023. Rozhodně vynechá úterní zápas v Mnichově a pravděpodobně i proti Juventusu. V současné době nic nenasvědčuje tomu, že by Lukaku kvůli zranění vynechal mistrovství světa s Belgií. Džeko vynechal první část dnešního tréninku, ale očekává se, že se k týmu v Německu připojí. B
27/10/22  Prezident Interu Steven Zhang ujistil, že Milan Škriniar, který byl přestupovým cílem PSG, prodlouží smlouvu, ale zároveň trvá i na tom, že klub "není na prodej", přestože se objevily zprávy o hledání nových investorů. Nerazzurri si po domácím vítězství 4:0 nad Viktorií Plzeň zajistili účast v osmifinále Ligy mistrů a poslali Barcelonu do Evropské ligy. Edin Džeko si připsal dvě branky, Henrikh Mchitarjan se trefil hlavou a Romelu Lukaku dal gól při svém návratu po dvou měsících od zranění. Vzhledem k tomu, jak špatně se vyvíjel začátek sezony, se Interu vyplatilo setrvat u Simoneho Inzaghiho. "Trenér je vynikající, velmi odolný, a když čelil potížím, dokázal je překonat," řekl Zhang pro Sky Sport Italia. "Všichni jsme viděli kvalitu našeho týmu a našeho trenéra." Příliv peněz by měl Interu také pomoci připravit vylepšenou nabídku nové smlouvy pro Škriniara, protože Paris Saint-Germain je odhodlán podepsat středního obránce příští léto jako volného hráče. "Každý rok se snažíme vylepšit kádr a letos v létě jsme udělali vše pro to, aby byl tým ještě konkurenceschopnější. Škriniar není na prodej a ví, jak moc si přeji, aby zůstal. Jsem přesvědčen, že se nám ho podaří udržet."
26/10/22  Nerazzurri potřebovali zvítězit, aby si zajistili postup do osmifinále Ligy mistrů, a podařilo se jim to ve velkém stylu. Na San Siru smetli Viktorii Plzeň 4:0. Džeko se prosadil hlavou, Henrikh Mkhitaryan hlavičkou a Romelu Lukaku skóroval za čtyři minuty po svém návratu po zranění. Bosenský reprezentant byl UEFA vyhlášen mužem zápasu. "To jen proto, že tu dnes nebyl Brozovič," vtipkoval Džeko na Amazon Prime Italia. "Kromě úvodních 10-15 minut si myslím, že jsme si vedli dobře. Dělám, co můžu, abych týmu pomohl, je to moje povinnost. Někdy se to daří, jindy ne, ale snažím se ze sebe vydat maximum i v šestatřiceti letech." Džeko byl blízko hattricku, první gól mohl dát on a ne Mchitarjan, kterému uvolnil cestu. "Slyšel jsem, jak za mnou někdo křičí, ale předpokládal jsem, že je to Denzel Dumfries, Mkhiho jsem v té pozici nečekal!" Džeko má s Interem smlouvu jen do června 2023, sedne si tedy s klubem k jednacímu stolu a bude jednat o nové smlouvě? "To si nemyslím, stále jsme v rozjeté sezóně. Cítím se dobře a vím, že stále mohu hrát na této úrovni, takže uvidíme, jestli budu pokračovat v dresu Interu nebo jinde."
04/10/22  V dnešním utkání Ligy mistrů mezi Interem a Barcelonou na San Siru je ohrožen start Lautaro Martineze, zatímco místo na psotu Marcela Brozoviče by měl Asllaniho nastoupit Henrikh Mkhitaryan. Oba týmy mají po dvou zápasech ve skupině tři body, když porazily Viktorii Plzeň a prohrály s Bayernem Mnichov. Inter se chce odrazit ode dna po dvou prohraných zápasech v Serii A v řadě. Romelu Lukaku a Marcelo Brozovič jsou zranění a Lautaro Martinez není zcela fit. Argentinský útočník by však měl být připraven nastoupit spolu se svým krajanem Joaquinem Correou, jinak dostane přednost Edin Džeko. Stejně tak by měl Simone Inzaghi na místo Brozoviče ve středu pole vybrat zkušeného Mchitarjana místo Kristjana Asllaniho. Na pravém křídle je Matteo Darmian favoritem před Denzelem Dumfriesem, přičemž nizozemský obránce je připraven nastoupit v průběhu zápasu, pokud budou Nerazzurri potřebovat větší tlak na pravé straně. Barcelona cestovala na San Siro bez Memphise Depaye, Julese Koundeho, Hectora Bellerína, Ronalda Arauja a Frankieho de Jonga. Bývalá milánská hvězda Franck Kessié je k dispozici, ale nepředpokládá se, že nastoupí.
01/10/22  Inter znovu prohrál. V 8.kole Serie A černomodří podlehli na vyprodaném San Siru nešťastně AS Řím 1-2. Do zápasu vstoupili výborně, po Džekově neuznané brance se trefil Dimarco. jeho hráči drželi míč a soupeře nepouštěli k vlastní brance. Přesto AS Řím po ojedinělé akci vyrovnal a v druhém poločase, kde měl Inter další šance na rozhodnutí zápasu, šokoval diváky na Stadio Meazze po přímém kopu Smalling. Inter se v závěru tlačil dopředu, ale nepřišlo ani vyrovnání.