Inter remizoval v Seville s Realem Betis 1:1

19/12/22 - Zápas mezi Realem Betis a Interem skončil 1:1. Oba góly padly v posledních sedmi minutách zápasu. Výlet do Sevilly byl pro Nerazzurri dobrou prověrkou, protože se blíží pokračování ligy.

Zápas se v prvních deseti minutách rozjížděl pomalu, oba týmy si ve finální třetině vytvořily jen velmi málo šancí. První průnik Nerazzurri přišel ve 12. minutě, kdy Acerbi vyslal Bellanovu, ale Bravo byl u míče dříve. Ve 25. minutě to byli domácí, kteří zkusili štěstí s Ruizem, ale kapitán byl pozorný a střelu bez problémů vyrazil. Před koncem prvního poločasu zbyl čas na Calhanogluovu střelu z hranice pokutového území. Turecký záložník vystřelil směrem na branku z odraženého míče, ale i tentokrát dokázal Bravo jeho pokus zablokovat.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první, oběma týmům trvalo několik minut, než se rozkoukaly. První střelu druhého poločasu vyslal Mchitarjan. Armén se razantní střelou z hranice pokutového území snažil poslat Inter do vedení: Bravo si připsal dobrý zákrok. Z volného přímého kopu Realu Betis se snažil prorazit Miranda, ale Handanovič byl na místě. Vše se tak odehrálo v posledních sedmi minutách: nejprve Real Betis poslal do vedení Juanmi, kterému asistoval Joaquín. O 60 sekund později pak Darmian vyrovnávací brankou obnovil vyrovnaný stav. V následujících minutách včetně nastaveného času se toho kromě kola střídání už moc nestalo.

REAL BETIS - INTER 1:1

Branky: 83' Juanmi - 84' Darmian

BETIS (4-2-3-1): 1 Bravo; 24 Ruibal, 19 Luiz Felipe (66' 38 Marchena), 6 Victor Ruiz (46' 3 Edgar), 15 Moreno (66' 33 Miranda); 18 Guardado (66' 40 Enrique), 37 Dani Perez (46' 35 Felix); 11 Luiz Henrique (46' 7 Juanmi), 8 Fekir, 28 Rodri (66' 17 Joaquin); 9 Iglesias. Substitutes: 13 Rui Silva, 25 Dani Martin, 37 Fran Delgado, 12 Willian Josè, 29 Loren. Coach: Manuel Pellegrini.

INTER (3-5-1-1): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 15 Acerbi, 95 Bastoni (89' 47 Fontanarosa); 12 Bellanova (62' 36 Darmian), 23 Barella (89' 50 Stankovic), 20 Calhanoglu (77' 45 Carboni), 5 Gagliardini (62' 14 Asllani), 8 Gosens (62' 32 Dimarco); 22 Mkhitaryan; 9 Dzeko (89' 42 Curatolo). Substitutes: 21 Cordaz, 55 Nascimento Brazao, 45 Carboni, 52 Di Pentima, 53 Biral, 56 Pelamatti, 58 Zuberek. Coach: Simone Inzaghi.