Danilo D’Ambrosio: V Lize mistrů mají ostatní týmy něco navíc

31/03/23 - Danilo D'Ambrosio doufá, že Inter v letošní sezoně Ligy mistrů šanci má, ale připustil, že ostatní týmy mají něco navíc.

Svěřenci Simoneho Inzaghiho si v osmifinále vybojovali postup přes Porto a ve čtvrtfinále se utkají s lídrem Primeira Ligy Benfikou. Ve druhém čtvrtfinále se na této straně pavouka utká Neapol s Milánem v čistě italském souboji, což znamená, že existuje reálná šance, že ve finále této sezóny uvidíme tým ze Serie A.

Při prezentaci turnaje "Amici dei Bambini" D'Ambrosio nejprve hovořil o čtvrtfinále Ligy mistrů. "Bere to hodně energie, ve čtvrtfinále nejsou slabé týmy. Celkově to pro nás nedopadlo špatně. Ne že bych byl s Benfikou spokojený, ale musíte být realisté, ostatní týmy mají něco navíc než my."

Zkušený obránce byl dotázán, proč Nerazzurri zažívají v této sezoně tolik vzestupů a pádů. "Když hrajete na této úrovni, máte spoustu závazků. Ti, kteří hrají za Inter, vědí, že i remíza je porážka. Měli jsme jedno střetnutí za druhým. Řešením je dávat ze sebe do každého zápasu to nejlepší."

Čtyřiatřicetiletý hráč se zamyslel nad reakcí Interu po výhře nad Neapolí na začátku tohoto roku. "Čísla to říkají jasně, Neapol je silná. Mysleli jsme si, že jsme silný tým, ale vzestupy a pády nám nedovolily se na Neapol pověsit." Vyjádřil se i k možnosti dostat se do finále Ligy mistrů. "Můžete se tam dostat, to je sen. Pak je ale rozdíl mezi snem a cílem. Musíte tvrdě pracovat."

Autor: Lukáš Pekárek

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy