Dimarco velí do útoku: Musíme smazat manko co nejrychleji

23/02/26 - Federico Dimarco na předzápasové tiskové konferenci před odvetou s Bodo/Glimt zdůraznil, že Inter musí od první minuty vsadit na ofenzivu a maximální koncentraci. Vzhledem k prohře 1:3 z prvního utkání je podle něj prioritou vstřelit první gól a pokusit se dvougólové manko smazat co nejrychleji, jak to bude možné. Zároveň varoval před smrtícími protiútoky norského soupeře, které byly jejich hlavní zbraní v průběhu celé sezony Ligy mistrů.

Dimarco si pochvaluje spolupráci s trenérem Cristianem Chivuem i asistentem Aleksandarem Kolarovem, od kterých jako bývalých levých obránců dostává cenné rady pro svou hru. Vyjádřil také velkou podporu spoluhráči Piu Espositovi, jehož pracovitost a přístup označil za příkladné a zasloužené. Směrem k soupeři projevil respekt a připomněl, že výsledky Bodo/Glimt, včetně výher nad Manchesterem City a Atléticem Madrid, nejsou dílem náhody, ale důkazem jejich kvality a struktury. Zápas na San Siru vnímá jako povinnost ukázat pravou tvář Interu a bojovat o postup až do konce, stejně jako cítí povinnost s italskou reprezentací postoupit na mistrovství světa.

Autor: Lukáš Pekárek

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2026 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy