Marotta po zisku doublu chválil trenéra

14/05/26 - Generální ředitel a prezident Interu Giuseppe Marotta po zisku domácího poháru a zkompletování doublu hýřil spokojeností, ale zároveň jasně nastínil plány do budoucna. „Z doublu máme obrovskou radost. Dosáhli jsme řady pozitivních výsledků, a i když občas můžete prohrát, už jen dostat se do finále je vždy nesmírně těžké. Letošní sezona se zrodila z pozůstatků té minulé, která zanechala své stopy. Trenér Chivu si vedl skvěle a dokázali jsme se společně vyšplhat zpět na vrchol. Nyní máme dvě cenné trofeje, i když lítost nad Ligou mistrů jako jedinou kaňkou na sezoně pochopitelně zůstává,“ prohlásil Marotta.

Neopomněl poděkovat majitelům klubu za velkou volnost pro práci, celému vedení včetně Zanettiho, Ausilia či Baccina a samozřejmě úžasným fanouškům. Závěrem se vyjádřil i k nadcházejícímu letnímu přestupovému období a strategii klubu. „Máme zkrátka v DNA hrát vždy na vítězství a do budoucna jsem velmi optimistický. Budeme pokračovat po cestě evoluce, nikoliv revoluce. Není potřeba měnit příliš mnoho věcí. Petar Sučič dnes patřil k nejlepším na hřišti a my budeme přesně pokračovat v této politice – hledat talentované mladíky a chytře je mixovat s těmi zkušenými. Pouze s mladými hráči se vyhrávat nedá, potřebujete zkušené vítěze,“ vysvětlil prezident s tím, že k žádným radikálním řezům v mistrovském kádru určitě nedojde.

Autor: Lukáš Pekárek

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2026 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy