14/05/26 - Generální ředitel a prezident Interu Giuseppe Marotta po zisku domácího poháru a zkompletování doublu hýřil spokojeností, ale zároveň jasně nastínil plány do budoucna. „Z doublu máme obrovskou radost. Dosáhli jsme řady pozitivních výsledků, a i když občas můžete prohrát, už jen dostat se do finále je vždy nesmírně těžké. Letošní sezona se zrodila z pozůstatků té minulé, která zanechala své stopy. Trenér Chivu si vedl skvěle a dokázali jsme se společně vyšplhat zpět na vrchol. Nyní máme dvě cenné trofeje, i když lítost nad Ligou mistrů jako jedinou kaňkou na sezoně pochopitelně zůstává,“ prohlásil Marotta.
Neopomněl poděkovat majitelům klubu za velkou volnost pro práci, celému vedení včetně Zanettiho, Ausilia či Baccina a samozřejmě úžasným fanouškům. Závěrem se vyjádřil i k nadcházejícímu letnímu přestupovému období a strategii klubu. „Máme zkrátka v DNA hrát vždy na vítězství a do budoucna jsem velmi optimistický. Budeme pokračovat po cestě evoluce, nikoliv revoluce. Není potřeba měnit příliš mnoho věcí. Petar Sučič dnes patřil k nejlepším na hřišti a my budeme přesně pokračovat v této politice – hledat talentované mladíky a chytře je mixovat s těmi zkušenými. Pouze s mladými hráči se vyhrávat nedá, potřebujete zkušené vítěze,“ vysvětlil prezident s tím, že k žádným radikálním řezům v mistrovském kádru určitě nedojde.
Autor: Lukáš Pekárek
Poslední novinkyInter ochotný zahrnout Frattesiho do výměnného obchodu za Manciniho z AS Řím
Zieliński potvrdil odchod Dumfriese do Realu
Jak Dumfries upoutal zájem Realu Madrid
Inter věří, že má u Palestry výhodu před Premier League
Dumfries absolvoval lékařskou prohlídku v Realu Madrid
Inter stupňuje snahu o zisk Curtise Jonese z Liverpoolu
Inter za Palestru nabídne Atalantě obří částku
Marotta otevřeně o svém konci v Juventusu a o tom, proč Inter zariskoval s Chivuem
