Lukaku: Můj první titul, musel jsem jít slavit ven!

04/05/21 - Romelu Lukaku: "Jsem tak šťastný za všechny fanoušky Interu po celém světe, za celý náš tým, našeho prezidenta a za všechny, co mají s Interem cokoliv společného. Byl to pro nás skvělý rok. Jsem hrdý, že jsem součástí Interu. Nemohl jsem to doma vydržet, chtěl jsem slavit s lidmi. Řekl jsem tedy kamarádovi, že to musíme zažít společně s ostatními v ulicích, a tak jsme šli slavit. Je to pro mě první ligový titul v kariéře, o to je to vášnivější. Minulý rok byl také dobrý, ale tohle je moje nejlepší sezóna. Doufám, že v tom budeme pokračovat. Jsem tak šťastný."

Lukaku však jeden titul již získal. Belgickou ligu vyhrál s Anderlechterm v roce 2010, když mu bylo šestnáct let. V sezoně i přes svůj nízký věk dokázal vstřelit 15 branek a na 5 nahrát. V týmu byla hned čtveřici Čechů: brankář Daniel Zítka, Ondřej Mazuch, Jan Polák a Lukáš Mareček.

Novinář Gianluca Di Marzio odhalil, že Lukaku byl velmi blízko k přestupu do Juventusu. Manchester United totiž uvažoval o jeho prodeji a nabízela se výměna s Juventusem za Paula Dybalu. Když se Lukaku dozvěděl, že Man Utd uvažuje o jeho prodeji, okamžitě dal trenérovi Solskjærovi vědět, že chce odejít, jenže do Interu. Nátlak Lukakua na United a Conteho na Inter nakonec zajistil, že Lukaku opravdu do Interu zamířil.

Autor: Martin Frydryšek

Související zápas
Sobota 01/05/21 18:00
Serie A, 34.kolo
CROTONE
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy