Gól Fiorentiny neměl platit, píše Gazzetta dello Sport

24/09/21 - Podle deníku La Gazzetta dello Sport došlo v úterním utkání Fiorentiny s Interem k několika chybám rozhodčích. Inter v úterý večer na Stadio Artemio Franchi urval výhru 3:1, přestože Fiorentina v prvním poločase předvedla výborný výkon.

Riccardo Sottil v prvním poločase prolomil nerozhodný stav, ale podle deníku neměl být jeho gól uznán kvůli faulu Nica Gonzaleze na Škriniara. Argentinský útočník do Škriniara strčil při vzdušném souboji a rozhodčí Michael Fabbri ani VAR rozhodčí Fabio Maresca si toho nevšimli. Podle listu měl být jediný gól Fiorentiny v zápase neuznán.

To však nebyla jediná chyba Fabbriho, který měl na Franchi těžký večer a růžový list ho ohodnotil známkou 4,5/10. Rozhodčí v prvním poločase neviděl jasnou ruku Cristiana Biraghiho na hranici pokutového území, ale VAR nemohl zasáhnout, protože obránce Violy se dotkl míče rukou mimo hrací plochu.

Nico Gonzalez nadměrně protestoval a byl vyloučen za dvě žluté karty. Fabbriho volba byla správná, ale měl potrestat obránce Interu Alessandra Bastoniho, který Argentince chytil za dres, a proto křídelník Fiorentiny protestoval.