Serie A: Inter - Empoli 4:2

06/05/22 - Inter prožil katastrofální vstup do zápasu s Empoli. Nerazzurri bojující o scudetto jsou tím, kdo musí pouze vítězit a doufat v zaváhání AC Milán, zatímco Empoli již může hrát uvolněn, protože je v soutěži zachráněno. Začátek utkání však vypadal přesně naopak. Empoli bylo smrtící z brejků a během krátké doby vstřelilo hned tři branky. Kvůli ofsajdu však jedna naštěstí neplatila. Hráči Inter se však nesesypali a přestože nehráli špatně, ještě víc začali makat. Ještě do přestávky stihli vyrovnat, aby pak v druhém poločase rozhodli o zisku potřebných třech bodů. V 36.kole Serie A porazili na zaplněném San Siru Empoli 4-2. Jednu branku si vstřelili hosté sami, dvě krásné přidal Lautaro Martinez a při poslední uklidil míč do sítě střídající Alexis Sánchez. V nedělní dohrávce AC Milán proti Veroně nezaváhal a nadále vede tabulku o 2 body.