Report: Lazio - Inter 1:1

Šlágr kola obsahoval prakticky všechno, kvůli čemu tak rádi fotbal sledujeme. Góly, množství šancí a zvratů, soubojů, emocí a také červených karet. Obě jedenáctky jely až na doraz a výsledkem duelu mezi domácím Laziem a Interem byla nakonec jen remíza.

Lazio a Inter. Dva týmy, kterým se v minulém ročníku poměrně zdatně dařilo prohánět Juventus a oba se často střídaly v pozici vicemistra. Lazio šlo do utkání dle slov sportovního ředitele Igliho Tareho s touhou ukázat, jak kvalitní kádr trenér Inzaghi dostal a jak se celý klub z minulých let poučil. Od prvních minut jsme mohli sledovat všechny opory, což se ostatně dalo říct také o Interu. Vidal, Lukaku, Martínez, to byla jména, kterých se obrana Lazia musela zákonitě obávat.

Přesto se ale v prvních minutách Inter trochu zadrhával, respektive vázla jeho rozehrávka. Jindy rychlá a přesná kombinace nyní působila líným a utahaným dojmem, takže Lazio se ani nemuselo extra snažit formovat své řady proti atakům Nerazzurri. Největším vzruchem tak byla minuta 16., v níž se zranil Radu a jeho místo zaujal Bastos.

První výraznější moment utkání nastal o pár minut později, kdy ke střele zpoza vápna natáhl španělský tvůrce hry Lazia Luis Alberto a pořádně protáhl Samira Handanoviče. Zkušený brankář jeho střelu dobře viděl i díky efektní kšiltovce. A pak už se začal ozývat někdejší přestupový cíl Barcelony, Lautaro Martínez. Nejprve se opřel do balonu zpoza vápna a o minutu později už se dokonce prosadil.

Obrana Lazia nepohlídala Ivana Perišiće a někdejší hráč Bayernu Mnichov pronikl do vápna. Tam se snažil přihrávat a defenziva Biancocelesti jeho snahu odrazila pouze k číhajícímu Martínezovi. Ten už si balon dobře pokryl a přízemní ranou se štěstím propálil brankáře Strakoshu!

Lazio mělo dnes velkou smůlu na zranění, dalším v řadě byl Marušić, jenž musel hřiště opustit už ve 35. minutě. Dal tím prostor nové posile, Mohamedu Faresovi. Jinak ale první půle mnoho zajímavého nenabídla a nepomohl tomu ani Martínez, který v rozhodující chvíli narazil na dobře postaveného stopera Acerbiho. Poslední ránu první půle měl na svědomí Barella, jenže toho víc než oslava gólu přitahovala gravitace.

Trenér Inzaghi se dnes musel opravdu divit, jaká smůla potkává jeho tým. Krátce před změnou stran se totiž zranil také obránce Bastos, který sám střídal zraněného Radua. Inter po změně stran nebyl příliš aktivní a za to ho stihl trest. V 55. minutě totiž obránce Acerbi poslal dlouhý nákop ze strany na zadní tyč, kam si naběhl Sergej Milinković-Savić a zavěsil přesně - 1:1.

Lazio mohlo krátce poté také úplně otočit utkání, jenže to by musel Luis Alberto střílet trochu přesněji. Naděje Lazia na tři body se razantně změnily v 69. minutě. Po faulu na svou osobu se Ciro Immobile neuhlídal a po Vidalovi, který se nad ním skláněl s evidentně ne zrovna povzbuzujícími slovy, se ohnal. Za to viděl rovnou červenou kartu. Tu jsme ale na konci utkání viděli i na druhé straně v případě Sensiho.

Byl to takový ten moment, kdy hráč dostane lehký záhlavek, chvíli se diví a pak si uvědomí, že to vlastně byla obrovská rána ohrožující ho na životě, takže spadne a začne se svíjet v bolestech, dokud sudí nesáhne do kapsy a zmiňovaného kriminálníka vyloučí. Takže touhle dramatickou vložkou se celé utkání taky uzavřelo. Lazio si doma s Interem jen rozdělilo body.